Skocz do zawartości

O Mixolu raz jeszcze


Ivan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam lalem olej do dwusuwów z Orlenu (nie wiem jak sie tam on zwał- ale był koloru różowego-jak BOrygo;) :D- kosztował 10 czy 11 zł i ładnie sie mieszał z wachą :D

 

No ja to samo zawsze lałem :D Bo to półsyntetyk jest. Ale ciężko dostać coś takiego, na niewielu stacjach go mają - a co dziwniejsze, to częściej na Rafinerii Gdańskiej niż na Orlenie. A mixol jest wszędzie... no może z wyjątkiem BP, gdzie mają tylko jakieś castrole i inne takie - dlatego omijam te stacje z daleka, o ile nie mam przy sobie własnego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko :D panowie moze roznicy nie widac golym okiem tak od razu miedzy zwyklym mixolem a np: mobilem 2T ktorego ja uzywam!ale jednak jak mniemam roznia sie one spalaniem i tym co po nich zostaje w komorze spalanie a co za tym idzie w wydehu!!! roznice natomiast widac w cenie kto oszczedzi teraz na mixolu straci pozniej na wczesniejszym remoncie...i czestszym czyszczeniu wydechu :eek2: !!! ja tam wole troszke stracic wiecej i spokojnie spac po nocach :D zrobilem juz 1200 kilosow na tym oleju po szlifie i po sciagnieciu glowicy nie widac zadnych nie pokojacych rzeczy

ps.ecia nie czlowiek nie powie co ja boli do poki sam nie zauwazysz co sie zj**alo :mrgreen: a potem pozostaje tylko :D

 

 

pozdroweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko :D panowie moze roznicy nie widac golym okiem tak od razu miedzy zwyklym mixolem a np: mobilem 2T ktorego ja uzywam!ale jednak jak mniemam roznia sie one spalaniem i tym co po nich zostaje w komorze spalanie a co za tym idzie w wydehu!!! roznice natomiast widac w cenie kto oszczedzi teraz na mixolu straci pozniej na wczesniejszym remoncie...i czestszym czyszczeniu wydechu :eek2: !!! ja tam wole troszke stracic wiecej i spokojnie spac po nocach :D zrobilem juz 1200 kilosow na tym oleju po szlifie i po sciagnieciu glowicy nie widac zadnych nie pokojacych rzeczy

ps.ecia nie czlowiek nie powie co ja boli do poki sam nie zauwazysz co sie zj**alo :mrgreen: a potem pozostaje tylko :D

 

 

pozdroweczka

 

już 1200, patrz pan, ja zrobiłem po ostatnim remoncie dopiero 8500 km, na mixolu duza wiekszosc i wiem że wszystko jest jak nowe, ale jasne , mobil to mobil :D , co tu mowic duzo....., no chyba nie mamy wyjscia.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zreszta, co ja mowie o sobie,

kolega na motocyklu CZ zrobil ponad 40 tys km , bez ruszania cylindra ( nadal motor jezdzi ) - to prawda bo maszyna jest u niego w domu od nowosci - od zawsze jezdzona na mixolu , albo i na luxie kiedy nie bylo mixolu..............

tyle ode mnie , to chyba nie wymaga komentarzy czy dyskusji.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie no nie jestem jakąś wyrocznią , także mogę walnąć jakiegoś byka :banghead:

 

Tyle że wynika to z moich doświadczeń. Miałem ETZ 250 kilka ładnych lat temu i pamietam jak po zmianie oleju, po jakimś czasie silnik był czyścusieńki w środku.

Najważniejsza rzeczą są normy jakości. Orlen podobno od jakiegoś czasu produkuje półsyntetyczny mixol.

Jeżeli jest to ten sam który był produkowany pod nazwą Aquilla 2T to jest on dosyć dobry.

Oleje Aquilla zostały przejęte przez Orlen i kto wie czy nie jest to ten sam olej. Poczytajcie sobie o olejach na tym forum. Większość jest zgodna, oszczędności na oleju sa pozornymi oszczędnościami. Z resztą cena półsyntetyka z orlenu na pewno nie powala ceną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu mial racje mxol powstaje przez destylacje przepracowanych olejow potem dodawane sa uszlachetniacze i rozpuszczalnik.Znam duzo osob z tej branzy mieszkam w Trzebini gdzie jest rafineria.Mixol syntetyczny to to samo co Aquila 2t i faktycznie jest dosc dobry.W Jawie czy Mz zwykly mixol da rade ale nie zaryzkowal bym stosowania go w silnikach bardziej wysilonych.Sam sie o tym przekonalem jak stuningowalem silnik w syrenie i pojechalem na autostrade zobaczyc ile poleci Niestety nie pomyslalem o tym zeby zastosowac inny olej.Po kilku minutowej jezdzie na fuul zatarl sie.Pozniej na innych olejach juz takich niespodzianek nie mialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...