Skocz do zawartości

Gaźnik vs Wtrysk


kamil253
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wtrysk jest o tyle lepszy, ze nie masz ssania i jest bardziej ekonomiczny i mniej upierdliwy dla środowiska. Motocykle na gaźnikach nie spełniają aktualnych norm czystości spalin. A więcej motocykli jeździ na gaźnikach, bo w motocyklach wtrysk wprowadzali dość opieszale.

 

W/w tekst oparłem o informacje, które gdzieś wyczytałem i nie wiem, czy są w 100% prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrysk jest o tyle lepszy, ze nie masz ssania i jest bardziej ekonomiczny i mniej upierdliwy dla środowiska. Motocykle na gaźnikach nie spełniają aktualnych norm czystości spalin. A więcej motocykli jeździ na gaźnikach, bo w motocyklach wtrysk wprowadzali dość opieszale.

 

W/w tekst oparłem o informacje, które gdzieś wyczytałem i nie wiem, czy są w 100% prawdziwe.

 

Jeśli chodzi o brak mechanizmu "ssania" przy opcji wtrysk to śmiem powiedzieć że nie masz racji :buttrock: a poparte jest to tym że w Z750 mam wtrysk i mam też ssanie. Więc ten mit obalam. ;) :buttrock:

Edytowane przez qqruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brak mechanizmu "ssania" przy opcji wtrysk to śmiem powiedzieć że nie masz racji :buttrock: a poparte jest to tym że w Z750 mam wtrysk i mam też ssanie. Więc ten mit obalam. ;) :buttrock:

 

 

Racja, niektóre motocykle na wtrysku mają ssanie, tyle że działa to bardziej jak uchylenie przepustnicy, to samo można osiągnąć dodając gazu i moto też odpali w gaźniku ssanie to trochę inna sprawa.

 

 

Jeśli chodzi i zalety wtrysku nad gaźnikiem to najważniejsza chyba z nich to reakcja na dodanie gazu, płynność w osiąganiu obrotów, z argumentem że wtrysk mniej paliwożerny bym się nie zgodził, bo np. CBR 600 F3 na gaźnikach pali dużo ,mniej niż CBR 600 F4 na wtrysku PGM-F1, zależy od konkretnego modelu.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla uzytkownika bezobslugowosc i bardzo niska awaryjnosc to najwieksza zaleta wtrysku, dla ekologii mniejsza emisja zanieczyszczen

i to sa 2 podstawowe zalety, ktore zdecydowanie stawiaja wtrysk ponad gaznikiem

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy wspomnieli - przy zmianie filtrow powietrza, czy tez wydechu czyli powszechnym tuningu (cokolwiek to nieraz oznacza) w pewnym zakresie reaguje sam system tzn sterownik poprzez przeplywomierze, sondy lambda i inne czujniki sam sie dostraja. Aby dokonac wiekszych zmian trzeba sie udac do specjalisty pozmieniac mapki wtrysku, zaplonu.

Przy gaznikach mozna uzyskac to samo poprzez wymiane dysz, ustawianie poziomow w gaznikach itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk:

 

+ dawkowaniem paliwa zarządza komputer, większa precyzja w dawkowaniu paliwa

+ bezobsługowość/wygoda w codziennym użytkowaniu

+ możliwość chiptuningu, można precyzyjnie dobrać AFR

- gorsza reakcja na gaz, chociaż jest z tym co raz lepiej

 

Jak dla mnie wtrysk górą :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk wtryskowi nie rowny,pierwsze generacje mialy tragiczna reakcje na gaz,ale najnowsze sa duzo,duzo lepsze.

 

Czesto tez modele ktore stoja nizej w zaszeregowaniu dostaja uproszczona,tansza w produkcji i gorsza wersje wtrysku.Np.Yamahy fazer 600 i 1000, pomimo ze silniki bazowane sa na R6 i R1 to wtrysk w tych modelach jest bardzo uproszczony i z reakcja na gaz jest juz duzo gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pytanie jest wg. mnie retoryczne. Przy obencym rozwoju elektroniki, wtryski biją każdy gaźnik na głowę. Tuatj nei zapominajmy, ze tak jak są rózne modele gaźników, tak i są różne modele wtrysków, i porównując górna półkę gaźników do wtrysku w najnowszych motocyklach, które mają sensory wszędzie i "uczą się", to każdy gaźnik wymięka.

 

Zresztą - sami spójrzcie jakei motocykle dziś sprzedawane są BEZ wtrysku.... Mówi samo za siebie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niezawodności wtrysku to bym sie kłócił ponieważ wtryskiem steruje elektronika która jest bardzo delikatna np. na wilgoć niskie temperatury.W daleką podróż wybrałbym napewno motocykl z gaźnikiem który też moim zdaniem pali mniej i jest niezawodny a jak sie zapch to mozna wykręcić rozebrać podłubać w nim i pojedzie a z elektroniką tak napewno sie nieda. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrysk ogranicza zuzycie paliwa, bezobsugowosc pozostawiam bez komentarza.

 

Narazie nikt nie zasilił skuteczniej silnika niz dobrym gaźnikiem.

 

z zuzyciem paliwa sie nie zgodze.

a to i ja sie wypowiem. posiadam srada z 98 roku czyli pierwszy rocznik gdzie zamontowali wtryski. ideentyczny model tylko ze 2 lata starszy(nawet malowanie ma prawie takie same :)) ma moj kolega.96 rok.

 

w sobote jechalismy na otwarcie sezonu na warszawskie bemowo. zalalismy w tym samym miejscu full bak i dzida. Charakterystyka jazdy zakres obrotow predkosc bardzo ale to bardzo podobne. rodzaj paliwa ten sam. i w tym samym momencie dalismy sobie znac ze nam sie rezerwa zaswiecila :) stwierdzam zatem ze z tym spalaniem przynajmniej jesli chodzi o nasze maszyny to roznicy nie ma. ale jesli jest to tici tici malutka ;)

 

zamienilismy sie maszynami moj koleszka twierdzi ze moja maszynka odrobinke delikatniej reaguje na odkrecenie manetki/j*b...cie z gazu ale ta roznica jest malutenka.( ja szczerze mowiac nic nie zauwazylem ;) takze......

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...