Skocz do zawartości

łożyska


Pepes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Łożyska z piasty koła wyciągasz na zewnątrz specjalnym ściągaczem który kupisz w Larssonie.

Drugie wyjście to oddać to koło do warsztatu motocyklowego i zlecić wymianę łożysk.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Przepraszam za odświeżenie, czy mógłby ktoś dać linka z obrazkiem (zdjęciem) jak taki ściągacz wygląda?

 

No i drugie pytanie ile kosztowałaby mniej więcej wymiana obu łożysk w warsztacie w dwóch kołach (bez ceny samych łożysk tylko robocizna) ?

 

Z góry dzięki :crossy:

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz 70zł za 4-krotne użycie ściągacza :icon_question:

 

Edit: To ten może ściągacz?

 

http://www.allegro.pl/item374964787_sciaga..._12_38_mm_.html

 

hmm może lepiej dopłacić te 9zł i mieć dodatkowo narzędzie :icon_eek:

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz 70zł za 4-krotne użycie ściągacza ;)

 

Edit: To ten może ściągacz?

 

http://www.allegro.pl/item374964787_sciaga..._12_38_mm_.html

 

hmm może lepiej dopłacić te 9zł i mieć dodatkowo narzędzie :crossy:

To właśnie taki ściągacz tylko PROFI dla serwisu kosztuje 4 x więcej a ten jest wykonany z gównolitu i powinien wytrzymać te 4 łożyska ( albo i nie ).

 

Z pozycji właściciela motocykla to może i drogo ale otwórz własny warsztat motocyklowy potem kup wszystkie potrzebne narzędzia zajmij się wymianą łożysk taniej i po miesiącu zapłać z tego ZUS , podatek i czynsz że o rachunku za prąd nie wspomnę.

Na całym świecie z wyjątkiem naszego kraju rachunek za robociznę przy motocyklu zaczyna się od 1 roboczogodziny nawet gdy zachodzi konieczność dociągnięcia kilku śrub i zajmuje to kilka minut.

Niedawno czytałem na naszym 4um skargę obrażonego klienta któremu za smarowanie łańcucha policzono 20 zeta (bodajże). Sprawa dyskusyjna czy to drogo czy nie ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi go ładnie wyczyszczą zębatki umyją itp... to napewno podjade tam ze dwa razy w sezonie :]

ale pomijając fakt cen w warsztatach na które żeczywiście składa sie wiele czynników które nigdy nie wystąpią w domowym warsztacie

 

a co netrycznego za swój dałem 100 z chaczykiem i urzywam go kilka razy w roku porównałem go u starszego w robocie z potwornie drogim legalizowanym kluczem itp... i wskazania były w granicy 2-3N dokręcałem świece i niewyobrażam sobie kupić droższy bo po co na takie używanie tylko odczasu do czasu trzeba sprawdzić dokładnośc pomiaru

 

A serwis wiamo musi zainwestować w lepsze narzędzia bo i chłopaki nie będą spokojniejsze jak nie będzie trzeba zmieniać ściagacza co tydzień, nie wiem czy tu to sie odnosi ale nie poniszczą sie różne żeby ( na przykładzie nasadek pisze) i pewnie czas pracy będzie szybszy

 

A nie uważacie żę Yato juz daje rade ? zawsze mi sie wydawało że to firma z ciut poniżej średnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga uzywałem ściagacza topex i wytrzymał olbrzymie obciazenie serwisu skuterowego do tej pory (uzywamy go od 1,5 roku). Nalezy sobie kupić jeszcze 1kg filcu i wyciac takie kwadraty by podstawiać pod łapki(wtedy felgi nie porysujemy). Ściagacz topexu koszt 140zł rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już o łóżyskach mowa, żeby nie zaczynać nowego topiku i nie zaśmiecać 4UM to mam takie pytanko, czy "zmęczone" łózysko główki ramy może powodować ściąganie motocykla podczas jazdy? Ostatnio jak jak mialem przednie kolo w górze gdy czyściłem felgę, przy skręcaniu kierownicy poczułem delikatne przeskoki, a od pewneg czasu znosi mi trochę motocykl na prawą stronę, i zastanawiam się czy może coś zle skreciłem wymieniajac olej w amortyzatorach czy to moze to łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...