Skocz do zawartości

Allegro _ pilny temat!


Dziki_YZF
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

wku**wiłem się niesamowicie bo kupiłem motocykl na allegro w opcji kup teraz. Dzwonie do gościa i specjalnie wystawił mi opcje kup teraz i kupiłem. Koleś do mnie dzwoni dwa dni później że mu motocykl ukradli i że jakichś dwóch podejrzanych gości oglądało motocykl tylko wygadał się że po tym jak mi ten motocykl sprzedał. Była to limitowana seria zabytkowego motocykla. I co ja mogę teraz zrobić . Wiem że ktoś zadzwonił i dał lepszą cenę i mam nadzieję że zdobędę kontakt do gościa który to kupił. Pytanie co mogę zrobić sprzedającemu żeby chu*a udupić bo jestem przekonany o tym że ktoś dał lepszą ofertę i gość sprzedał komuś innemu motocykl.

 

Druga sprawa.

Znalazłem bak do shl m 04 na allegro. Dzwonie do gościa i pytam ile za niego chce, ten mówi że 150 więc mówię wystaw mi kup teraz i wystawił. Dzwonie po godzinie do gościa i pytam czy ma jeszcze jakieś części żeby mógł wysłać je jedną paczką, ten mówi że nie ma ale i tak za późno bo już bak zapakował do wysłania. Mówię ok to czekam na przesyłkę. I tak czekałem tydzień. Po tygodniu dzwonię co z moją paczką bo nie wiedziałem czy opier*alać jego czy robić zadymę na poczcie. Koleś mi mówi "sory ale ten bak sprzedał mój ojciec wczoraj". Do k*rwy nędzy jak jego ojciec mógł sprzedać ten je*any bak skoro koleś już go spakował do wysyłki. W tej sytuacji mogę jedynie domniemywać że ktoś zadzwonił i dał lepszą ofertę i sprzedał za lepsze pieniądze. Do czego zmierzam. Kupienie przedmiotu na allegro przez opcję kup teraz jest podpisaniem umowy kupna i sprzedający jest zobowiązany sprzedać mi tą rzecz za wylicytowaną kwotę. Co teraz mogę zrobić żeby dopierdolić nieuczciwemu sprzedającemu?

 

Wiem że najpewniej mogę się pocałować w dupe ale chciałbym dać kutasom porządną nauczkę na przyszłość.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej sprawy to kwestia jest taka, iż kradzież zgłasza się na policji. Powinien mieć kwit. Jak nie ma to praw możemy dochodzić w sądzie na drodze cywilnej. niestety sprawy się u nas ciągną rok , dwa itd. Napewno trzeba zgłosić do allegro jako łamanie zasad. Zablokują mu konto. W ten sposób eliminują takich.

Co do drugiej sprawy to sytuacja podobna tyle że kwota jest tak mała ze szkoda nerwów i zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do drugiej sprawy to sytuacja podobna tyle że kwota jest tak mała ze szkoda nerwów i zdrowia.

 

no ja podobnie miałem z zakupem czesci za grosze na allegro , wygrałem aukcje za 200zł(przedmiot w sklepie wart ponad 1000zł) pisze do goscia ten mi mówi ze za mało i za tyle nie sprzeda .No wiec ja pisze od pracowników allegro ,oni zapytali sie mnie czy wysłałem mu pieniądze za tą rzecz,Ja mówie że nie bo miało byc za pobraniem.No a oni na to ze nic tu nie mają do gadki i cos tam jeszcze jakies brednie wypisali.I na tym sie skończyło. :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pierwszej ,sprawie jeżeli on twierdzi ze okradli go to powinieni miec jakis kwit z policji jak nie ma to tylko mozesz mu negatywny komentarz i ostrzec innych allegrowiczów przed nim [ ze kit wciska]

druga sprawa, wystaw mu negatywa napisz w nim o tym co zaszło i ludzie beda wiedziec cos o nim pamietaj o tym ze negatywnych komentarzy nie da sie usunąć i to jest taki plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plakatufka - rzeczywiscie, wniosek super.

Jezeli polskie drogi maja dziury to nie powinnismy po nich jezdzic?

 

Nalezy eliminowac tych uzytkownikow allegro, ktorzy sa nieuczciwi.

Witam! Miałem przygody z Allegro i niestety więcej było oszustów niż uczciwy, a w tych uczciwych też są oszuści. Wykorzystują ilość pozytywów jako zasłona dymna. Nie wszyscy są oszustami. Jednego znam osobiście , to ja. Jeżeli ktoś chce na ten temat podyskutować zapraszam na PW. A Allegro jest tylko "obserwatorem-pośrednikiem". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z drugiej strony racja w koncu oni tez cos maja z tego (skoro koles wystawi aukcje to musi im za to zapłacic pewno kwote (za wystawienie przedmiotu o pewnej wartosci) :banghead:

 

he he he . nic z tych rzeczy :lalag: niestety allegro ma do tego ciekawe podejście . miałem podobną sytuacje - wygrałem aukcje ale gość stwierdził że cena go nie satysfakcjonuje i nie sprzeda .( Jasne wiem że mogę latać po sądach ale nie oszukujmy się - to nic nie da przy takich kwotach rzędu 500-800 zł więcej formalności niż korzyści ) wk********o mnie to napisałem do allegro łącznie z cytowaniem naszej korespondencji ze sprzedającym i co ????? gość wystąpił o zwrot prowizji , allegro do mnie a allegro do mnie z zapytaniem dlaczego nie doszło do transakcji . to jeszcze raz wszystko opisałem a wiecie co odpowiedzieli ???? że oni zwracają prowizje jeśli do transakcji nie doszło bez względu na to z czyjej winy do niej nie doszło i zwrócili mu :) aaa odpowiedzieli mi ze mogę wystąpić na drogie sadową i wystawić mu negatywa :clap: gość miał pecha bo pierwszy wystawił mi pozytywa i nie mógł już tego zmienić ale mogę się założyć że gdybym mu pierwszy wystawił negatywa to zrobił by to samo w odwecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakie to szczęście, że istnieje jeszcze coś takiego jak EBAY, gdzie takich 'zj__ów' jest mniej (choć też się zdażają). I poleciłbym raczej przyglądać się ofertom na niemieckim ebay (ebay.de), jeszcze nie spotkałem się z sytuacją żeby jakiś niemiec wycofał się z oferty 'bo za niska' - przykład - czarne skórzane kombi Berik'a, które wylicytowałem za 120 euro [nówka sztuka, nigdy nie śmigane]. A jak się jeszcze weźmie pod uwagę ilość ofert i że wcale przesyłka do polski nie jest tak tragicznie droga... to może się opłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do gościa i powiedz, że skoro już wylicytowałeś to może byście wymienili się pozytywami. Poczekaj aż on Ci wystawi a Ty mu w odwecie ładny negatywny komentarz z dokładnym opisem sytuacji.

Tak jak pisał kiler nie wystawiaj negatywa jako pierwszy, bo wiadomo co zrobi w odwecie.

Jednym zdaniem: "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by sprawę cywilną założyć, wbrew pozorom to nie powinien być większy problem. Tylko trzeba mieć dowód, najlepiej kopię umowy k/s z urzędu komunikacji, z datą późniejszą niż licytacja na allegro.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się wyjaśnił jeśli chodzi o motocykl. Zadzwoniłem do gościa i powiedziałem że po konsultacji z prawnikiem zgłaszam sprawę na policję a później do allegro i zakładam sprawę w sądzie. Po pięciu minutach oddzwonił i powiedział że nadal ma ten motocykl i w rezultacie mam go już w garażu. Co do baku zero odzewu ze strony sprzedającego co średnio mi się podoba. Niektórzy nadal uważają że allegro to piaskownica, szkoda słów...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat się wyjaśnił jeśli chodzi o motocykl. Zadzwoniłem do gościa i powiedziałem że po konsultacji z prawnikiem zgłaszam sprawę na policję a później do allegro i zakładam sprawę w sądzie. Po pięciu minutach oddzwonił i powiedział że nadal ma ten motocykl i w rezultacie mam go już w garażu.

pozdro

 

No i gratki :lalag:

TAK TRZEBA ROBIĆ PANIE KOLEGO !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...