Skocz do zawartości

stojak/podnośnik pod sporta


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, jak na razie minus bo paczki jeszcze nie ma (całe szczęście wysyłka za pobraniem), kontakt mailowy też się urwał. Także test najwcześniej w następny weekend....

 

[ Dopisane: 20-03-2006, 23:18 ]

Paczka doszla w poprzednim tygodniu, zwłoka podyktowana była bałaganem na poczcie a nie późną wysyłką sprzedawcy, takze moje obawy z poprzedniego posta okazaly sie bezpodstawne.

Calosc elegancko zapakowana, czesci do zlozenia wykonane ladnie choc nie to liczy sie najbardziej. Podroz do garazu, szybkie wymierzenie pod tylny wahacz, klucz w dlon i po kilku minutach wszystko bylo skrecone jak nalezy. I tutaj bardzo pozywyne zaskoczenie - podniesienie tylnego kola dzieki kolkom nie wymaga duzej sily i nie ma najmniejszego problemu z wykonywaniem tej czynnosci samemu ( to samo z opusczaniem moto ). Calosc trzyma sie bardzo stabilnie, nie ma obaw ze motocykl zaraz sie przewroci albo cos...

I niestety - tutaj superlatywy sie koncza. Nie wiem jak wyglada zawieszenie w CBR ( bo ta jest na zdjeciach aukcji ) - ale w FZR uzywajac tego podnosnika nie jest mozliwe podniesienie przedniej zawiechy, a przynajmniej nie jest mozliwe tak by bylo w 100% stabilnie. Na przeszkodzie stoi tu sroba przedniej osi, ktora wystaje i nie pozwala

"wlozeniu lag w łapki". Niestety, albo bede musial pokombinowac z jakas przerobka albo trzeba sobie zalatwic adapter pod glowke ramy (Dominik Szymański o tym wcześniej wspominał).

Podsumowując - nie miałem zbyt dużo czasu zeby przetestowac ten produkt, ale ogolnie, za ta cene - jestem zadowolony. Podniesienie tylu nie stanowi zadnego problemu, jedyny minus to brak mozliwosci kombinowania przy przednim zawieszeniu.

 

PS. Wie ktos moze gdzie mozna kupic taki adapter pod przednie zawieszenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jestem zmuszony zakupić jakiś stojak/podnośnik motocyklowy. Tylko i wyłącznie do użytku własnego, zmiana opon, klocków, zimowanie itp. Zastanawiam się nad takim:

http://moto.allegro.pl/item132004869_podno...od_tyl_m_j.html

Używał to ktoś?? Ewentualnie co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! ja używam takiego stojaka i jestem bardzo zadowolony. Jest masywny i mocny. Kółka są solidne tak jak cała konstrukcja. Kupiłem na allegro. Kawa stoi stabilnie i równo. Z czystym sumieniem mogę polecić.

Pozdrawiam

Edytowane przez skodafelicia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem niedawno taki:

http://moto.allegro.pl/item132436396_podno...a_promocja.html

 

I jestem bardzo zadowolony. najpierw myslałem o takim z kółeczkami, a potem pomyslałem, że te kółka muszą przenieść całe obciążenie! I wybrałem ten bez kółek i jestem zadowolony. Podnosnik jest mocny, a promień ugiecia tej rury dobrany bardzo dobrze (chyba zerżniety z MotoDetaila czy innego Louisa) co powoduje, że moto stawia sie bez wysiłku i łatwo.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

czy kupił ktoś może ten stojak http://moto.allegro.pl/item141196583_podno...najtaniej_.html

 

a jak nie to prosze podajcie namiar na jakiś fajny stojaczek. pozdro

Moze i najtaniej ale moim zdaniem ten stojak to kicha.

1.brak kolek

2.przystawki zaslaniaja dostep do osi kola.Lancuch sobie przesmarujesz ale gdy bedziesz chcial zdjac przednie lub tylne kolo bedzie to niemozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

potrzebuje stojaka pod przód żeby łapał za główke ramy (wymiana uszczelniaczy ) oraz demontaz tylniego koła , i tu pytanie nie moge wykorzystać takiego centralnego ?

i interesuje mnie coś budżetowego, co byście polecili czy może samemu pospawać ale są gdzieś wymiary ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dobra rzecz, ja zatrzymałem sie na etapie kamienia łupanego, znaczy podstawiania cegieł pod wszystko;)

 

kawasaki w serwisówce pokazuje podnośnik jakby dwóch połączonych na jednej osi podnośników samochodowych. Trzeba by sie przejechać na szrot samochodowy i kupić dwa podnośniki i zespawać. Można też je postawić równolegle i spiąć zębatkami i łańcuchem rowerowym/motocyklowym.

 

Mój kolega z kolei używa takiego stojaka, w którym pręt wystaje do góry i trzeba go wetknąć pod główkę ramy. Ma to tylko taką wadę, że trzeba podnieść motocykl rękami żeby go tam osadzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jak w temacie chciałem sie dowiedzieć czy zrobił ktos lub moze wie jak sie robi stojak pod motor honda cbr 600f , mam mozliwosc zrobienia sobie takiego stojaka lecz nie znam wymiarów ani sposobu jak mozna taki stojak zrobić prosze o porady ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...