Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeździłem skuterem na gumie troszke, ale plastiki zaczęły mi pękać bo były klejone i przestałem

raz pojechałem do sklepu, kupiłęm to co miałe kupić i przyszła pora wrócić do domu no to myśle sobie pojade kawałek na gumie jak to się stało to nie wiem gaz mi się zacioł jak już jechałem i kawałek musiałem za nim biec, szczęście że miałem mocowanie do kuferka to się na tym zatrzymało :icon_razz: jakas babka stała na przystanku, ale się nie oglądałem potem bo było wstyd i pojechałem :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego 2ki nie wrzuci? Zmienia sie biegi podczas wheelie, nie?

Wrzuci 2jkę tak mi się wydaje :buttrock:

Bardzo szybka zmiana biegu i jedzie dalej przecież :)

Edytowane przez B@rtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuci 2jkę tak mi się wydaje :buttrock:

Bardzo szybka zmiana biegu i jedzie dalej przecież :)

oj nie do końca jak wciśniesz sprzęgło moto zacznie Ci opadać chyba że nie wiem jak to wykołujesz że nie musiała by być to wolna jazda na stojąco i musiał być tak ciałem balansować aby moto nie opadło ale wtedy trudna będzie dosięgnąć dźwigienki zmiany biegów jest na to sposób musisz zmienić bieg bez sprzęgła w nowszych moto można takie cus wyczyniać bez większej szkody dla moto a co do stawiania to tak:

jedź jakieś 4 może 5 tys obr. sprzęgło wejdź na 7 8 tys i strzał z klamy moto wyskoczy jak popażony zajac na początku niech unosi sie na małe wysokości a Ty chwile po strzale z klamy naciskaj sprzegło aby moto opadło niech to na początek będą tylko uniesienia przećwiczysz i wyczujesz w ten sposób uniesienie i opadanie z gumy później po prostu wciskaj sprzęgło coraz później jeżdząc na kole o 10 , 20 cm dłużej niż ostatnio po kilku dniach dobrego treningu z pewnością 30 m nie stanowi problemu pozdro szerokości =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli punkt balansu złapiemy to i ze sprzęgłem nie będzie pewnie problem.

Fajnie umieć takie coś, szpan i w ogóle korci, ale motocykl kupiony za oszczęgności ciężko zapracowane w dodatku zadłużając się.... :buttrock:

Diabełek na jednym ramieniu, aniołek na drugim..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ale sorry żeby w ogóle jeździć bez koszulki żadnej i to na betonie robić wheelie to trzeba albo mieć jaja albo być tak głupim.... no sorry jak polecisz to doopa poscierana skora po calosci... ehh ja sie boje po trawie - piasku w kurtce robić ..

 

a może inaczej- to każdego indywidualna sprawa czy robi to w pełnym kombi, full ochraniaczy itp czy toples...

Skoro nikt nie narzuca czy jeździsz enduro czy plastikiem, czy jeździsz tu czy tam, tak samo ty nie mozesz narzucić innym jak chca sie na moto ubierać.

Każdy ma świadomosć ale tojego prywatna broszka czy ryzykuje tak siak czy jeszcze inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

Jestem posiadaczem Hondy CR250 ten motocykl bez problemu idzie na koło ale nie wiem jak sie dobrze utrzymać na jakim biegu jechać ile dodawać gazu aby przejechać jak najwiekszy odcinek :crossy: co kolwiek co możecie mi powiedzieć prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz robić długie gumy to czym wyższa prędkość tym łatwiej utrzymać balans

jednak ryzyko uszkodzeń ciała po wypadku większe :bigrazz:

próbuj na 2ce

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze jest to, ze nauczy Cie w dwa DNIE.

Niepolecam.

Trzeba caly czas cwiczyc. Musisz wlasnie stawiac motor do tego stopnia ze po odpuszczeniu gazu powinien sie jescze chwilke trzymac w gorze, poprostu charakterystyczny dla kazdego motorka punkt. Wazna sprawa tylni hamulec, trzeba caly czas kontrolowac. Ostatnio jezdzilem Aeroxem kolegi no i przechylilo mnie znacznie, nie zdazylem hamulca zlapac no i rozbilem mu lampe. Glupota.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...