Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak robiliby ludzie odpowiedzialni. Większość znanych mi amatorów jazdy "na kole" nie robi nic, by przystosować do tego sprzęt, a później sprzedaje złoma niczego nieświadomemu napaleńcowi ... ale to już temat do rozważań w "kupić w Polsce, czy za granicą?" w dziale "co kupić".

Pozdro. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od stawania na kole najbardziej w dupsko dostają sprzęgło i zębatki.

 

Przeróbki smarowania są robione do profesjonalnych pokazów, gdzie na jednym kole jedzie się dłuższy czas i moto zwyczajną miskę olejową. Chodzi o to by nie było przerw w transmisji oleju. Przy tzw. "suchej misie olejowej" nie jest to potrzebne.

 

Jak sobie stanę od czasu do czasu na kółko to naprawdę nic nie szkodzi. O wiele gorsze jest strzelanie z tłumików, którego nigdy nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Szramer , chyba nie czytałeś tego artykułu w Ostrej Jezdzie , albo w Superbiku? Do porad z takich czasopism zawsze podchodzę z rezerwa(to moje prywatne zdanie), ale też je kupiłem i kupowałbym dalej gdyby się ukazały!! Kolega miał CBR900 po wyścigach w Poznaniu, do 150 było w miarę dobrze ,ale powyżej to żarła olej. O tym co zużywa się w motocyklach od jazdy na kole napisałem z obsrewacji w mojej praktyce warstatowej(3,5 roku za granica+narazie 4 lata w Polszcze), a nie z artykułow prasowych.Każdy ma rozum i postępuje jak mu się podoba(moj brat jezdzi wszystkim na 1 kole-chociaż dostaje odemnie potem opier....), mi podoba sie jazda motocyklami , chociaż rodzina jest temu przeciwna i wolałaby bym siedział w domu w ciepłych kapciach na nogach i ogldał telewizję:-))))) I co mam tak robić?W Życiu!!!!To nie dla mnie. tak samo jest z jazda na 1 kole - chcesz jezdzisz -bez względu na konsekwencje- nie chcesz nie jezdzisz 9i też jest O.K. Tylko przy odsprzedaży moto nastepnemu motocykliście(nie mowię o dresach!) , fajnie byłoby wspomnieć o fakcie jazdy na 1-kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek

Ej!Słuchajcie jak postawić simsona na tylne koło???Bo ja mam zwiększoną moc w simku i daję gazu do oporu ,strzal ze sprzegla i nic przednie kolo nie podniesie sie nawet o 1 mm!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej!Słuchajcie jak postawić simsona na tylne koło???Bo ja mam zwiększoną moc w simku i daję gazu do oporu ,strzal ze sprzegla i nic przednie kolo nie podniesie sie nawet o 1 mm!!!!

 

ja tp robię tak (na simsonie) - cofam dupsko lekko do tyłu, zestawiam nogi z podnóżków na ziemię i strzelam se sprzęgła. Jak przód pójdzie go góry (bo sprzęt się łatwo podnosi, bo ja praktycznie stoję na ziemi) podnosisz nogi na podnóżki (najpierw się asekurowałem o podłoże) i jedziesz. Mi wychodziło około 3 metrów, ale kumpel, bardziej wprawiony dawał ponad 10 i to z kopytami na podnóżkach.

Pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy nie czułem szczególnego pociągu do jazdy na gumie, ale rozumiem, że może to być dla niektórych bardzo fajna zabawa (a dla niektórych nawet bezpieczna). Jazdę na jednym (tym i tym) kole ćwiczyłem za to na różnych rowerach, ostatnio na BMXie i mogę tylko doradzić posiadaczom słabszych maszyn, że pomóc sprzętowi można w taki sposób:

- usiąść jak najbardziej z tyłu

- szarpnąć kierownicą w momencie strzału ze sprzęgła

Dzięki temu też stawiałem Motorynę na koło. Długo nie jechałem, bo trząsłem dupą, ale guma była. Simson, o ile wiem jest o wiele silniejszy niż PONY. Powinno nie być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...