Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Peterek!

A ty tak jezdziles? Po prostu po woli ruszyc, zrobic mu przegazowke, zeby wszedl na obroty i puscic sprzeglo tak?

Na rowerze to dosyc duzo jezdze, ale tam nie ma gazu ani sprzegla :) Nie wiem jak sie za to zabrac, a nie chce przy nauce sobie rowalic motorka!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć cristo, na 250 trzeba "strzelić" sprzęgłem po prostu nie jest za silna. Wcześniej niałem TS250 na tej jeszcze udawało mi się wrzucić dwójkę. Tak jak wcześniej pisałem nie rób tego z miejsca tzn. jak stoisz w miejscu i podpierasz się, bo ciężko złapać równowagę. Sprawdź zębatki i łańcuch, jeśli są zużyte to nie próbuj. No i pamiętaj nic na siłę. Pozdrowienia (co złego to nie ja :lol: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem Minsk 125 to bez problemu na tylnym kole smigalem :D , na jedynce zrobilem to dwa razy i 2x wymienilem tylna lampe i odginalem blotnik 8O szkoda mi bylo, ale na 2biegu wystarczylo ostro pociagnac manetka i sam szedl :D , na przednim nie probowalem bo jakos nie mialem odwagi. Niestety w MZ mialem sciachane zebaty i lancuch wiec nie poszlo :D . No ale wszystko jeszcze sie moze zdazyc... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcam do ok 7000 obrotów, odpuszczam i dodaję gazu i już jade na tylnim kole :D Jak miałem kiedyś Jawę 350 to też się udawało, patent był taki by przesunąć ciężar ciała na tył, strzelić ze sprzęgła podrzucając lekko kierownicę i już stoi, tylko trzeba było uważać by dobrze balansować ciałem bo łatwo się było wyglebić (wiem bo chyba zaliczyłem na Jawie z 3 razy glebę zanim się nauczyłem stawiać na gumę).

Na przednim jakoś nie lubię, za bardzo zbliża mi się asfalt przed oczami. Wciskasz mocno przedni hamulec, przesuwasz ciężar ciała jak najbliżej przodu i się podnosi, potem popuszczasz hamulec i jeszcze bardziej wychylasz się w przód. Udało mi się przejechać jakieś 5 metrów, potem zacząłem tracić równowagę :D Na rowerze raz niechcący zatrzymałem się na przednim kole i zaraz potem zrobiłem piękną przewrotkę na łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze jest poćwiczyć na rowerze, rozmawiałem z facetem, który rozpędza się na jednym kole do 215km/h i mówił, że cały czas trenuje rowerem górskim. Osobiscie też ćwiczę na rowerze ale znacznie lepiej wychodzą mi wszelkie postaci jazdy na przednim kole niż na tylnym. Moto raczej na gumie nie jeżdzę, bo gdybym zaczął z taką częstotliwością padać jak na rowerze to nie byłoby co zbierać. Czasami bryknę serducho zabije i tyle;-) Jestem 'mistrz prostej' :twisted: wolę przytulanie się do baka i piractwo;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :twisted:

Swoją 251 rozpędzam się na 3 przechylam się mocno do przodu i zaczynam ostro hamować jak prawie się zatrzymuje dociskam mocniej klamke tak tylko żeby nie zerwać, to tył staje prawie w pion. Czasami nie wiesz czy pujdziesz do przodu czy wrucisz. 8O 8O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ja mam kumpla co ma jawke ts350 i na tylnym jezdzi z zamknietymi oczami i na zakretach ten motor kladzie prawie na ziemi :lol: ale sie tego wszystkiego uczyl prawie 2 lata z moto to teraz chodzi jak ruski czolg :lol: [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na suzuki 750 ruszam spokojnie z 1, tak bardzo powoli, potem sprzęgło, gaz, tak między 4000 a 6000 tyś obr. i w miare szybko puszczam sprzęgło i w ten oto sposób na chwile mi się unosi przednie koło, gaz i sprzęgło trzeba wyczuć, jak zamało gazu to się przydusi, jak za dużo to się guma pali. Sam do tego doszłem metodą prób i błędów więc w sumie nie wiem czy dobrze robie. Bardzo chciał bym na przedniej gumie umieć, ale narazie wole nie próbować. Za ciężką maszyne mam, ledwo go daje rade utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arek Borowy

ETZ-eta bardzo ladnie idzie na kolko. Z pasazerem nie ma zadnego problemu i stawiam po samym gazie.Solo niestety trzeba jechac po sprzegle.Mam 250 i jestem nawet zadowolony z jazdy na gumie.Oczywiscie nie śa to jakies dlugie dystanse ale kilka metrow zawsze daje radochę.

 

 

Pozdrowionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak B12 to weele morderca(ale do opanowania) wczoraj połowe nocy testowałem go na kole , lekkie przytrzymanie na sprzęgle jak ruszam i dodawanie gazu ,takie piony stawia ze omało tablicy niezerwałem 8) ,pare razy też omało w latarnie niezap.. :lol: ,ale ogólnie co ja mu w gaz a on mi odlatuje :D

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc! WSK 3 biegow to jest sztuka -podziwiam mego brata-ja tylko stawiałem 4 biegowa, a mj brat jezdzi 4-ka na tylnym kole!!Tak wogle to jazda moto 4-suwowym na 1 kole prowadzi do uszkodzenia wałkow rozrzadu itp. czyli co za dużo to niezdrowo -dlatego kaskaderzy i streetfighterowcy zakładaja dodatkowe zbiorniki olejowe, dodatkowe przewody do smarowania głowicy i pompy olejowe o zwiekszonej wydajności. Oprocz tego zębatki szybciej się zużywaja, wysiada przednie zawieszenie, łożyska głowki ramy,obrywa się przednia owiewka(wyliczam wszystko to co widziałem w mojej praktyce warstatowej, spowodowane jazda na jednym kole) , same plusy- ale mam za to potem roboty(żeby to wszystko naprawić). Nie jestem zwolennikiem jazdy na kole , ale jeśli ktoś chce tak jezdzić to musi najpierw moto przygotować, albo kupić sobie do tego 2-suwa. Narazie to tyle. Trzymajcie się ciepło , zima idzie!Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...