Skocz do zawartości

Jazda na jednym kole, jak dać na koło


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie crossa łatwiej , co do jazdy na kole to ja nie próbuje na Rf bo ciężki jest ale tu widzę ktoś próbował .. nie wiem jak to się zakończyło bo chamsko jest ucięty filmik

 

http://www.youtube.com/watch?v=CtvaEWnQLtI

 

Chciałem kupić jakieś 929 albo 954 ale ciężko znaleźć w zadowalającym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

No dobra, to skoro zima - to mam pytanie :P Temat balansu na gumie, na siedząco mam ogarnięty. W nadchodzącym sezonie, plan jest nauczyć się po pierwsze przebijać biegi w górę. I nauczyć się latać na stojąco. I tu pytanie, bo słyszałem różne głosy z ludu. Lewa noga, na tylny podnóżek i próbować ? Czy obydwie z przodu najpierw ? Czy jak jest prościej ? Jak do tej pory, to jakoś nie widzi mi się wizja lądowania "twardego", gdy coś nie wyjdzie mam wrażenie, że polecę przez kierę do przodu... Jakieś rady, jak zaczynaliście naukę ? ;)

 

Pzdr :ph34r:

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod temat bo faktycznie postawiłem sobie podobne cele na 2013. Co do przebijania to szkoda mi skrzyni ale na stojąco muszę się nauczyć. Mam też taki problem że czasami ściąga mnie na jedną stronę. zawieszenie mam zrobione i wyregulowane więc to pewnie kwestia przełożenia ciężaru. Ale zawsze ściąga mnie na prawo. wystarczy że przełożę ciężar podczas gumowania czy to już przy starcie robię coś źle.

13703312764b45157fd8fe5.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie planowałem, w większości "poradników" tak to jest opisane. Ciekawiły mnie bardziej osobiste odczucia ;)

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoria Ci nic nie da. Z dwójka delikatnie musisz podniesc moto strzałem ze sprzęgła i złapać balast i delikatnie operować gazem. Jeśli Ci chodzi o jazdę na jednej predkosci. Jak chcesz przyspieszac to musisz sie nauczyc biegi wbijac bez sprzęgła i wyczuc. To już wyzsza szkoła jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bracia Motonici! Chcialbym w tym sezonie rozpoczac przygodę ze stundę i nie wiem jak sie za to zabrac. Chcialbym przerobic moja Virazke :wub: 525 i tu mam pytanie, od czego zaczac? Czy zrobić najpierw klatkę czy stelaż zeby mi sakw nie urwało, gdy przegnę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Virago niezbędna będzie klatka, pegi, żebatka 66z, krótki rolgaz, dodatkowy włącznik wentylatora no i przegroda w misce.

Aaaa nie zapomnij dolać więcej płynu do układu wysprzęglającego luz zaworowy.

Raczej krótki dyfer z IŻA z koszem. Tam jest wal kardamona!

24cefcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy od razu przechodzicie do konkretów… A ja zadałbym naprzód jedno zasadnicze pytanie, czy człek ogarnia już 525 w normalnej jeździe? Ja wiem że to mniejszy brat 535 ale ludzie… Powagi-to i tak może zrobić krzywdę w konkretnym pionie.

W kwestii technicznej to 525 jest pędzone pasem kevlarowym… Zmieniając jego długość można uzyskać spokojnie 130nm na tylnim kapciu, więc jest potencjał. Tak więc szacunek do maszyny przede wszystkim.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze robicie sobie ze mnie jaja :banghead: Ja pytam poważnie. Szacunek do maszyny mam, jeżdzę na niej już sezon i mysle, że mnie nie zaskoczy. Kilka razy poderwalem przednie koło na około 20cm, wiec mysle, ze dam rade ;)

O co chodzi z ta przegroda w misce? Co ona daje i gdzie mozna ja kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...