Skocz do zawartości

Czym najlepiej zmyc farbę?


kostek2341
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega przeczyta swoj post i sie zastanowi chwilke. Jesli nic w glowie nie zaswita to trzeba zastanowic sie kolejna chwile i tak do jakis refleksji.

Ale zeby nie bylo,ze sie czepiam to na pytanie odpowiem w stylu tego co napisales. Farbe najlepiej zmyc zmywaczem do farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ostatnio bmx i jakis debil popisal go calego markerem, napisy w stylu:"DIRT PASTRANA FMX" hehe,rozpuszczalnik niepomagal, ale zmylem bardzo latwo "ACETONEM" tylko nieradze jezeli pod spodem mamy plastik itp. na metalu wyszlo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam pewien proble, ponieważ poprzedni właściciel pomalował obudowe chłodnicy srebrną farba...ostatnio skapło mi troche wachy na obudowę, i podczas mycia farba zeszła, ale zauważyłem że niczym nie matował, więc chciałbym jakoś zeskrobać farbę i pozostawić...próbowałem rozpuszczalnikiem, ale nie zchodzi, macie jakieś pomysły??? załączam fotkę:

 

 

http://img127.imageshack.us/my.php?image=dsc00305be3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! w sklepach lakierniczych/budowlanych, kup specyfik w puszcze zwany Scansol (10 zł za 0.5 l a starcza na hoho) - taka galaretka do usuwania starych powłok lakierniczych, smarujesz pędzelkiem i po kilku minutach scierasz szmatą pozostałości/plastikową szpachelką do szpachli jak ciężko złazi, są też takie w spreju ale nie korzystałem z nich. Ważne, żeby delikatnie ściągać, warstwa po warstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem, że najlepsze mazidło to TECHSOL (szklana butelka) - jak posmarujesz jakąś powierzchbię to aż zaczyna skwierczeć :eek: :D Radzę pracować z tym środkiem w okularach ochronnych - jak jakaś kropla poleci na czoło to aż zaczyna parzyć. Oczu nie radzę testować...

 

Środek świetny, mocny i wydajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak widzicie(fotka powyżej) materiał jest aluminiwoy, i aż boje się pomysleć co by zostało po piaskowaniu...Będe kombinował z tymi środkami, wyżej wymienionymi...pzdr

Aluminium też sie piaskuje tyle że trzeba używać drobnego ścierniwa jakim jest praktycznie pyl piaskowy , nakł

dasz potem trochę więcej farby i po sprawie. Jeśli chcesz uzyskać super efekt polecam szkiełko wanie uzyskasz wtedy kolor naturalnego aluminium powierzchnię tę następnie należy pokryć bezbarwnym lakierem w celu zabezpieczenia przed utlenieniem aluminium /jak wiadomo aluminium jest bardzo podatne na korozję i po pewnym czasie pokryje sie ciemniejszym odcieniem .

Powodzenia w renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Aceton, tani(ok 5-6zł), mało agresywny dla skóry, bezpieczny, a zmywa praktycznie wszystkie powłoki lakiernicze...

 

Ps: piaskowanie ok, ale potem trzeba przed malowaniem wygładzić papierem ściernym. Szkiełkowanie w tej sytuacji jest chyba najlepszym rozwiązaniem, ale tego wszędzie nie robią...

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...