Skocz do zawartości

Pinlock czy nosek ?


Rekomendowane odpowiedzi

Ciao :icon_twisted:

 

Z racji że mój pinlock jest nieco porysowany muszę coś z tym zrobić.

Czy nosek w XR 1000 zapobiegnie parowaniu w podobnym stopniu jak pinlock tak do temp powiedzmy 0 stopni... ?

 

Ps. moim zdaniem pinlock ww shoei`u to straszne badziewie :icon_mrgreen: ... rysuje sie na potęgę, nawet przy uzyciu miekkiej, czystej bawełnianej sciereczki do jego wytarcia :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, moim zdaniem, według mnie to raczej tylko pinlock. Sam jeżdżę w XR1000 i faktycznie, pinlock rysuje się na potęgę. Ale działa !!! Tra ma rację, nosek niewiele pomoże. Nie będziesz bezpośrednio chuchał na wizjer ale para i tak będzie osiadać. Analogicznie jak w maskach do nurkowania. Tam to nawet noska nie ma :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinlock to nie taki majatek, a wiadomo ze dziala rewelacyjnie, wiec po co kombinowac? Ja w swoim XR-1000 mam i to i to, nosek ma niewielki wplyw na parowanie, a zauwazylem jedna negatywna jego ceche - w upalne dni przy powolnej jezdzie lub staniu w korkach utrudnia cyrkulacje powietrza, przez co odnosi sie wrazenie dusznosci spowodowane najpewniej wzrostem stezenia dwutlenku wegla w przestrzeni wokol nosa. W naprawde upalne dni wyciagam nosek z kasku - oddycha sie latwiej.

 

Aha zapomnialem - ja sie zawsze zaopatruje w akcesoria do kasku u tego sprzedawcy:

http://cgi.ebay.co.uk/SHOEI-PINLOCK-INSERT...1742.m153.l1262

Pinlock u niego to niecale 14 funtow, a przesylka do Polski jakies 4, wiec jak sie zamowi kilka rzeczy wychodzi dosc korzystnie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao :)

 

Z racji że mój pinlock jest nieco porysowany muszę coś z tym zrobić.

Czy nosek w XR 1000 zapobiegnie parowaniu w podobnym stopniu jak pinlock tak do temp powiedzmy 0 stopni... ?

 

Ps. moim zdaniem pinlock ww shoei`u to straszne badziewie :) ... rysuje sie na potęgę, nawet przy uzyciu miekkiej, czystej bawełnianej sciereczki do jego wytarcia :)

 

Ja w swoim RF-1000 nie mam szybki pinlock ale seryjnie byl dolaczony do kasku nosek -nie dzialalo to u mnie wcale, wiec dokupilem antifoga FOGCITY i to jest dopiero rewelacja, kosztuje na allegro 60zl i dziala wspaniale, mozna chuchac ile tylko sie podoba i absolutnie zero pary na szybie, w seryjnym antifogu shoei'a ludzie czesto sie skarza na ograniczona widocznosc, FOGCITY jest chyba lepszy bo jego rozpietosc w pionie jest maksymalnie duza, polecam

 

pozdrawiam.lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinlock to nie taki majatek, ....Pinlock u niego to niecale 14 funtow, a przesylka do Polski jakies 4, wiec jak sie zamowi kilka rzeczy wychodzi dosc korzystnie.

Nooo, pozazdrościć, jak dla ciebie stówka to nie pieniądze....

 

A tak przy okazji - nie myśleliście żeby tą szybkę czymś zastąpić? tzn. znaleźć podobne tworzywo?

Ma ktos jakies doświadczenia z np. szybką do rzutnika, czy coś? W końcy to kawałek sztywniejszej folii, nic więcej...

 

Co do FOGCITY - kupiłem kiedyś to:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=21547

Otwieram opakowanie, a tam folia. A na folii (podkładzie) wydrukowane.... FOGCITY... wygląda mi na to że jest to fog-city tylko "konfekcjonowane" przez Louisa.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do FOGCITY - kupiłem kiedyś to:

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=21547

Otwieram opakowanie, a tam folia. A na folii (podkładzie) wydrukowane.... FOGCITY... wygląda mi na to że jest to fog-city tylko "konfekcjonowane" przez Louisa.

 

lepiej troszke doplacic i miec produkt sprawdzony i oryginalny http://www.allegro.pl/item333078024_folia_...ej_szybie_.html

 

pozdrawiam.lenar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej troszke doplacic i miec produkt sprawdzony i oryginalny http://www.allegro.pl/item333078024_folia_...ej_szybie_.html

 

pozdrawiam.lenar

No rozumiem, tylko że folia w pudełku z jednym napisem miała na sobie inny, taki jak w jeszcze innym ogłoszeniu. Folia sama w sobie wyglądała jak ta z FogCity. A prawdy i tak nie dojdziesz na 100% jaka folia jest w jakim pudełku i od jakiego producenta...

Moja szybka pięknie działa, fakt. I się łatwo drapie, tez fakt..... :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod wątek bo pytanie dotyczy tego kasku

 

na weekendzie zostałem właścicielem tego kasku i mam dodatkowo szybkę Dark Smoked ... jeszcze nie rozpakowałem jej ale widzę już że to mi nie pasi .. macie może tą szybke progresyną .. na dole przezroczysta a u góry ciemna ??? NIe chce mi sie wozić 2 szybek a jestem okularnikiem i nie dam rada zakładać okularów przeciwsłonecznych tylko przy jasnej szybce ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich doświadczeni z tym kaskiem najlepiej sprawuje mi sie szybka dark smoke, biała jak i progresywna mi nie pasują. białem uzywam podczas jazdy nocnej. a o progresywnej czytalem wiele złego ale twoja decyzja poszukaj w archiwum temat o szybkach był kiedys dosc mocno poruszany nawet chyba jakos niedawno:)

według mnie szkoda kasy na progresywna mam biała darka smoke i jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę sie pod wątek bo pytanie dotyczy tego kasku

 

na weekendzie zostałem właścicielem tego kasku i mam dodatkowo szybkę Dark Smoked ... jeszcze nie rozpakowałem jej ale widzę już że to mi nie pasi .. macie może tą szybke progresyną .. na dole przezroczysta a u góry ciemna ??? NIe chce mi sie wozić 2 szybek a jestem okularnikiem i nie dam rada zakładać okularów przeciwsłonecznych tylko przy jasnej szybce ..

Zostań przy przeźroczystej i zainwestuj w tiktaki... eeee, znaczy w fotochromy. Zrobiłem sobie takie jakies 2 lata temu i to byla jedna z lepszych decyzji - lepsza od tego to chirurgia laserowa :lapad:

Bywałem w nich i na Karaibach, mieszkam w górach i mam spokój! A i niebo ma lepszy kolor - polaryzację mają jakąś, czy co?.....

Polecam! Nowe fotochromy na soczewkach ze sztucznego tworzywa. Suuuper!

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, pozazdrościć, jak dla ciebie stówka to nie pieniądze....

 

Kolego jak masz problemy z rozumieniem slowa pisanego to mi bardzo przykro, a takie przytyki to sobie odpusc, ale zeby bylo jasne wytluszcze Ci to - napisalem: NIE TAKI MAJATEK a nie ze to nie pieniadze, jednak wydaje mi sie ze wydac stowke na pinlocka raz na 2 lata (bo z mojego doswiadczenia wynika, ze taka wlasnie ma trwalosc) to naprawde nie jest koniec swiata. Poza tym to nie wychodzi 100 tylko okolo 80 PLN (ceny GPB z dzisiejszego kursu sprzedazy BRE Banku).

 

Co do podrabiania pinlocka, to mniej wazna jest folia - caly "wic" polega na tym, zeby dobrze wszystko uszczelnic tym "waleczkiem" silikonowym, ktory sie znajduje na krawedzi.

 

Pozdraiwam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydac stowke na pinlocka raz na 2 lata (bo z mojego doswiadczenia wynika, ze taka wlasnie ma trwalosc) to naprawde nie jest koniec swiata. Poza tym to nie wychodzi 100 tylko okolo 80 PLN (ceny GPB z dzisiejszego kursu sprzedazy BRE Banku).

Co do podrabiania pinlocka, to mniej wazna jest folia - caly "wic" polega na tym, zeby dobrze wszystko uszczelnic tym "waleczkiem" silikonowym, ktory sie znajduje na krawedzi.

To ja mam do Ciebie pytanie zalmen3.

Do mojego shoei xr1000 gość w salonie yamahy w wawie nieudolnie założył pinlock- był od razu nieszczelny. Kupiłem drugi i założyłem sam. Dociskałem siliconik ile miałem pary w łapach- rzeczywiście pinlock dobrze działał przez 2-3 miesiące chyba. Ostatnio mi się rozszczelnił-siliconik odkleił się od szybki głównej w miejscu w, w którym chwytam szybkę rękawicą by ją przymykać/otwierać (choć zawsze chwytam szybkę ostrożnie starając się nie dotykać pinlocka). Czy można taki pinlock "uratować" jakoś? Czy muszę kolejną stówkę wywalić? Może to przykleić na stałe jakąś kropelką do szybki? I kurcze ciekaw jestem jak Ty to robisz, że co 2 lata zmieniasz, jeśli mnie po 2 miesiącach się odkleił? Czy jeździsz w deszczu i zimą czy tylko jak jest ładna pogoda i ciepło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac nigdy nie mialem problemow z odklejajacym sie pinlockiem - jedyne co u mnie sie dzieje to rzeczywiscie po pewnym czasie zaczyna sie robic matowy i powolutku zmniejsza sie widocznosc. Nie dbam jakos szczegolnie o pinlocka ani o szyby, normalnie wszystkiego uzywam i jezdze w takiej pogodzie jaka mnie zastanie, rozpietosc temperaturowa tez jest szeroka. Przy wkladaniu pinlocka w szybke tez nie robie szczegolnej gimnastyki - poprostu nakladam na te wypustki i przyciskam lekko az do momentu jak sam wskoczy na swoje miejsce. Pierwszy pinlock jaki mialem (oryginalnie dodany do kasku) uzywalem do dwoch szyb - przy zmianie szyby przekladalem pinlocka (robilem to praktycznie 2 razy dziennie - rano przekladalem do szyby lustrzanej, a wieczorem wracajac z pracy do klarownej) i poza tym ze sie porysowal troche to nic sie z nim nie stalo, potem dopiero dokupilem kolejnego do drugiej szyby. Teraz mam tyle pinlockow ile szyb - kazdy jest na stale wstawiony w swoja szybe. Zestaw mam nowy, bo poprzedni kask zostal rozbity w wypadku i zobaczymy ile ten wytrzyma - moze jakosc wykonania w shoei spadla? Jednak watpie zeby tak bylo. Co do chwytania szyby przy otwieraniu/zamykaniu to staram sie uzywac do tego tej wypustki, ktora jest po jej lewej stronie i nie dotykam wtedy pinlocka - moze to jest wielka tajemnica jego trwalosci?

Ekspertem od kaskow napewno nie jestem, ale u mnie jak narazie trwalosc kasku Shoei wraz z jego osprzetem jest bardzo dobra i nie wymaga wielkich inwestycji. Mam porownanie tylko z moim poprzednim AGV, ktory zaczal sie rozlatywac juz po miesiacu uzytkowania, a nie kosztowal ani grosza mniej oraz z Nolanem N83 mojej dziewczyny, ktory jest malo uzywany, ale wlasciwie caly czas w stanie idealnym i w nim pinlock nie ma tego silikonowego waleczka i mowiac najkrocej poprostu nie dziala - szyba paruje pod wkladka.

 

Z kropelka bym nie ryzykowal - ten klej jest po zaschnieciu sztywny, a waleczek silikonowy powinien byc miekki, zeby dobrze przylegal i izolowal przestrzen pomiedzy wkladka a szyba od swiata zewnetrznego.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...