Skocz do zawartości

szumiące sprzęgło Fazer1000


Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników aby nie powiedzieć mechaników mije sprzęgło szumi podczas biegu jałowego czy to jest normalne? Nie jest to szum uciążliwy dla ucha - może jestem przewrazliwiony.

Proszę o odpowiedzi jeżeli ktoś sie spotkał z czyms takim.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestes na 100% przerważliwiony...w mojej Kawusi także słychać na biegu jałowym...

 

 

Ja mam dokładnie to samo w 12-stce. Jak wcisnę klamkę to cichnie, puszczam - szumi. Zastanawiam się sam czy nie podjechać z tym do szpeców w ASO, zobaczymy co powiedzą. :P

 

Pozdro

Acticam Motocykle Jelenia Góra -> www.acticam.com.pl

 

Komar 2352 -> S51 Enduro -> MBX80 -> AY50WR -> Mito125 -> GPZ600R -> RF600R -> ZX-12R -> GS500E + FZR600 + VTR 1000 SP-1, GSX-R600K3 Track, Versys 650 Ninja 300 + RS125 Track

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przy busie swoim fazerem też nie powinieneś mieć kompleksów z tego powodu :wink: Słuchałem kilka modeli i w kazdym szumi...

 

Ps. Chyba w większości sprzętów szumi :biggrin: Nówki sztuki ponoć tylko trzymają fason :biggrin: No i sprzęty wymienionym koszem sprzegłowym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zjawisko nie jest normalne :evil: Jak moto wyjeżdża z salonu to na pewno nie halasuje na puszczonym sprzęgle :cool: Tak jak pisze MłodyWilk22 jest to najprawdopodobniej zużyte (mniej lub bardziej) łożysko kosza sprzęgłowego. Jeżeli nie hałasuje za mocno -> jeździć. No chyba że masz Yamahe, wtedy nawet jak hałasuje trochę bardziej to nie ma co wymieniać, bo i tak po 1000 km od wymiany zacznie szumieć :cool: ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie lozysko kosza tylko male lozysko wyciskowe tarczy sprzeglowej, ktore po wcisnieciu klamki dostaje nacisk i przestaje szumiec.

Mozna wymienic tarcze wyciskowa ( nie majatek ) i sprawdzic, czy szum nie zniknie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...