Skocz do zawartości

Kupno odzieży przez internet - ryzyko?


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna odzieży motocyklowej: kombinezonu, kasku, rękawic, butów. Czy kupno przez internet jest dobrym pomysłem? Przez np. allegro jest o wiele taniej, większy wybór, szybciej bo nie trzeba nigdzie jeździć, wygodniej. Na allegro podaje się wymiary i albo oni dopasują, albo samemu podaje się rozmiar według obwodu. Czy jednak lepiej jeździć po sklepach i szukać czy zamawiać przez neta? Proszę o rady :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zakup kasku to lepiej żebyś najpierw kask przymierzył. W tym celu najlepiej jakbyś wybrał się do sklepu z akcesoriami motocyklowymi lub do firmowego sklepu np. AGV , NITRO i poprosił ich o radę . Wtedy wybierzesz sobie kask który Ci się podoba, w którym się dobrze czujesz - i wtedy możesz kupić taki kask na allegro. Pamiętaj że kask nie może być za duży ( żeby głowa nie ,,latała '') ani za mały ( brak komfortu - kask gniecie )

 

Jeśli chodzi o rękawice to śmiało możesz kupować na allegro - musisz tylko zmierzyć obwód dłoni no i podać sprzedawcy ( zaznaczam że najlepsze są rękawice długie - zapewniają lepszą ochronę niż krótkie )

 

Co do butów i kombinezonu ... Najlepiej by było przymierzyć w sklepie tak jak z kaskiem ...

 

Tutaj na forum jest duuużo postów o kaskach, rękawicach - poszukaj troszkę - może znajdziesz coś co by Ciebie interesowało .

 

pozdrawiam :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje duże ryzyko, że rozmiar nie spasi. Zwłaszcza rzeczy uzywane mogą się wyciągać/skracać. Poza tym rózni producenci różnie traktują rozmiary.

Np. kask, powinineneś przymierzyć w jakims salonie, a potem szukać TAKIEGO SAMEGO modelu na allegro. Inaczej nigdy nie ma pewności.

 

Wentyl bezpieczeństwa to prawo odesłania towaru w zakupie wysyłkowym.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę mi pachnie oczyszczlanią, ale :

przymierz, spisz model, kup w internecie. Prostam chociaż niezbyt uczciwa wobec sklepów zasada. W Bielsku pewnie będzie ciążko, nie wiem jak jest w Bstoku... w kwietniu chyba jest moto bazar w Wawie. Ceny ok, nie jest aż tak daleko - pomyśl...

Ja. :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kupowanie odzieży przez Internet. To nie spodnie za 100 zł czy T-shirt. jak nie przypasi to se zmienisz. Gdy przymierzałem kurtkę w sklepie, to choć ten sam rozmiar to różne typy kurtek inaczej na mnie leżały. W jednej czułem się wygodnie, w innych juz mniej.

 

Ewentualnie zrób tak jak radzą wyżej. Przymierz w sklepie - kup przez Internet

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie jestem po zakupie ciuchów na około tełzena i jestem zadowolony, wszystko wcześniej mierzyłem ale innych producentów i wszystko na mnie pasuje jak ulał. Także ja nie odradzam. Choć kask najlepiej przymierzyć najpierw.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mogę polecić z allegro użytkownika Sputnik-Team, tu masz link do jego aukcji http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9007237

 

kupowałem u niego spodnie, nie miał na stanie ale zamówił dla mnie, trwało tyle ile mówił, że potrwa, rozmiar dobrał mi bezbłędnie, w ogóle fachowo

 

aha i jest u niego opcja wymienić na inny rozmiar jak nie pasuje więc w razie pecha stracisz tylko na przesyłce aby odesłać

Edytowane przez kazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Trzeba w końcu nabyć jakiś markowy strój z krowy na przyszły sezon. Oczywiście modele z przeceny ;)

Na FC-Moto mają świetne ceny Arlenów i Berików i kusi, ale nie da rady przymierzyć tego czy tamtego.

 

Ja mam 183cm wzrostu i w klacie tylko 100-101cm. Więc wg rozmiarówki na FC-Moto kurtka powinna być rozm. 50, ale wzrost jest na 52.

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze kupił tak kombiaka i przypasował? Może ktoś ma podobne wymiary i potrafi określić jak na nim leży "Alpajn", Berik, czy Arlen?

Robił ktoś już zwrot do FC-Moto? Ile wysyłka kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba w końcu nabyć jakiś markowy strój z krowy na przyszły sezon. Oczywiście modele z przeceny ;)

Na FC-Moto mają świetne ceny Arlenów i Berików i kusi, ale nie da rady przymierzyć tego czy tamtego.

 

Ja mam 183cm wzrostu i w klacie tylko 100-101cm. Więc wg rozmiarówki na FC-Moto kurtka powinna być rozm. 50, ale wzrost jest na 52.

Czy ktoś z Was drodzy forumowicze kupił tak kombiaka i przypasował? Może ktoś ma podobne wymiary i potrafi określić jak na nim leży "Alpajn", Berik, czy Arlen?

Robił ktoś już zwrot do FC-Moto? Ile wysyłka kosztuje?

 

Ja tam kupiłem wszystko, oprócz kasku. Kombiak niestety nie przypasował i wymieniałem rozmiar - wymiana trwała tydzień z wysyłką z polski - 95 złotych przez GLS. Wymiana odbyła się całkowicie bez najmniejszych problemów.

 

Vatze, mam rabaty, powiedz co tam potrzebujesz, sprawdzę czy mam doadkowy na to co Cię interesuje.

 

Za pobraniem cena za wysyłkę to 7.90 + 4.90 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...