Skocz do zawartości

Jak dziękować za uprzejmość na drodze???


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To kiwanie kierunkami ma dwie wady. Po pierwsze, czesto mam tak ze zanim wykonam sekwencje prawo, lewo, prawo to juz powinienem sygnalizowac zamiar wyprzedzania nastepnej puszki. Po drugie, czesto jest tak, ze trzeba sie zdrowo namachac tym cyckiem od kieunkow. Wyprzedzam np. 10 aut to nic inego nie robie tylko mrugam lewo, prawo bo jak nie sygnalizowanie wyprzedzania to sygnalizowanie powrotu na swoj pas, potem jeszcze trzy migniecia na podziekowanie. Lewa reka nie odpoczywa ;) Czasami to sobie mysle, ze mrugam jak w dyskotece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w znacznej części Europy odchylenie lewej nogi jest czytelne nawet dla puszkarzy. U nas niestety jest ciemnogród i mało kto zrozumie taki gest. Ba! Jak zjeżdżałem do pobocza puszką (i dalej zjeżdżam) żeby moto mogło bezpiecznie śmignąć pomiędzy samochodami, to tylko raz ktoś mi podziękował :)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odnosnie znakow dawanaych przez motocyklistow parokrotnie zdazylo mi sie iz pozdrawialem jadacych na moto z przeciwka bez odwzajemnienia z ich strony i ogromnym zdziwieniem o co mi chodzi? :/

A co do podziekowan to chyba przyjely sie u nas awaryjne lub lapka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy...

Przy dużej prędkości to raczej noga albo kierunki.

Jeśli jadę wolniej (jak ja to mówię: rekreacyjnie) to ręka.

 

Przypomniało mi się jak kiedyś jechałem do szkoły, na plecach torba.

Kolumnę aut musiałem ominąć i podjechałem na sam przód (czerwone światło).

I pokazuję gościowi w dostawczaku na plecak z uśmiechem. A ten otwiera szybę i "masz dobrą ocenę dzisiaj zarobić" :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz dziekuję komuś to zwykle wyciągam łape i :D . A z bikerami zwykle było rękę w góre ale ten trend zanika. Co mnie dziwi to że w UK w samym Londynie nikt nikogo nie pozdrowi, nie zagada na swiatłach a wystarczy wjechać poza pierścień obwodnicy M25 i od razu inni machają, przeważne jest to skinienie głową na bok aby było widoczne albo mignięcie długimi.

 

Natomiast prawie każdy samochodziarz podziekuje amwaryjnymi jesli ustąpię/zjadę. Jesli nie podziekuje to znaczy że człek pochodzenia afrykańskiego albo polak prowadzi.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z bikerami zwykle było rękę w góre ale ten trend zanika

jakto?? bardzo zadko sie spotykam z tym ze ktos mi nie odpowie na pozdrowienie... przynajmniej jesli chodzi o motocyklistow... bo skuterom to juz przestalem machac... zadko ktory pozdrawia... Oczywiscie jak on wyjdzie na przod to odpowiem :icon_razz:

 

albo mignięcie długimi.

u nas dlugie nie przejda bo prawie wszyscy na nich jezdza :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...