Skocz do zawartości

Motul 20/50w do Hondy f2


borsuk2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

o ile sie nie myle to do tego motocykla powinien byc olej 10/40w kumpel ma F2 i własnie taki olej leje motul 5100 10/40w, a sprzedawaca moze dlatego ci polecił taki olej bo innego poprostu nie posiadał ( byc moze sie myle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mylne kojażenie lepkości 20w50 z olejem mineralnym , każdy rodzaj oleju może mieć taką lepkość np 20w50 motul 7100 to syntetyk ,a 20w50 motul 3000 to minerał

 

ps 20w50 to lepkość na bardzo ciepły klimat lub cieżkie warunki pracy co za tym idzie duża temperatura , książkowo powinno być 10w40 na nasz klimat , ale nic złego sie nie stanie na 20w50 , oczywiscie skłaniałbym sie w stronę syntetyka

Edytowane przez mati27d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie to odpowiadam-nie wiem jaka padake musialbym posiadac zeby zalac go mineralnym olejem...

 

dlaczego padake ja mam taki zalany bo motorek wpieprza mi olej to i zalałem go mineralnym a co i chodzi a mechanik polecał mi go również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie to odpowiadam-nie wiem jaka padake musialbym posiadac zeby zalac go mineralnym olejem...

 

Nie masz pojęcia o czym piszesz kolego.

Jeden z najbardziej długowiecznych silników czyli silniki XJ jeździły od początku i śmigają dalej na mineralach - najczęściej 20W40/50.

Edytowane przez Leon84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz kolego.

Jeden z najbardziej długowiecznych silników czyli silniki XJ jeździły od początku i śmigają dalej na mineralach - najczęściej 20W40/50.

Nie masz pojecia o czym piszesz kolego :icon_biggrin:

To, ze w chwili konstruowania tego silnika nikt nie przewidzial lania do niego lepszego oleju(bo wtedy takowego nawet nie bylo) nie oznacza iz nie mozna takowego tam zaaplikowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o czym piszesz kolego.

Jeden z najbardziej długowiecznych silników czyli silniki XJ jeździły od początku i śmigają dalej na mineralach - najczęściej 20W40/50.

nie mam nic do mineralnych olejów, sam takowe lałem do starych singli XL i byłem bardzo zadowolony, ale...

Ale czy XJ nie jest z deka mniej wysilona niż F2?

Założyciel tematu prosił o opinię a opinia znacznej większości na forum powie że do F2 minerał to bardzo słaby wybór. Radzę zmienić na półsyntetyk, i to nie na byle jaki a zobaczysz że z czasem Cebra się odwdzięczy :icon_biggrin: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojecia o czym piszesz kolego :icon_mrgreen:

To, ze w chwili konstruowania tego silnika nikt nie przewidzial lania do niego lepszego oleju(bo wtedy takowego nawet nie bylo) nie oznacza iz nie mozna takowego tam zaaplikowac.

Ja do wszystkich silnikow (samochody, motocykle) zawsze lalem pelen syntetyk. W Cebuli zuzycie oleju na syntetyku spadlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz sie to odpowiadam-nie wiem jaka padake musialbym posiadac zeby zalac go mineralnym olejem...

 

Wcale nie musisz mieć padaki żeby zalać silnik olejem mineralnym...

Kupiłem kawasaki ściągniete z Francji i nie wiedziałem jaki był tam wlany olej więc wlałem Castor GP 20w40 i nie widzę nic w tym nienaturalnego...Przynajmniej jestem pewny, że nie zatre panewek i nie będzie wycieków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Przynajmniej jestem pewny, że nie zatre panewek i nie będzie wycieków...

Taaa napewno miałeś kilogramy nagaru i szlamu w nim.Ja bym pomyślał o lepszej ochronie silnika niż mineralny w sportowym silniku.Ja jakoś zalałem syntetyka do XJ z 92roku z przebiegiem prawie 50tyś km. po motulu 5100(a prędzej nie wiem co było)i jakoś nie bałem się że mi pół silnika wypłucze.

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...