Skocz do zawartości

Honda CR 250 - coś dziwnego leci z wydechu


orkwisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem CR 250 1989r.

Wszystko jest niby ok. swietnie odpala na zimno i na cieplo.

Motorek chodzi jak brzytwa, ale.. zauwazylem ze z rury wydechowej wylatuje jakis czarny olej(?)

Mam nim zabrudzony wahacz i kolo, ale slady sa z tlumika. Czy to normalne?

To moja pierwsza crossowka i niestety w ogole sie na nich nie znam

 

---------------

GSX-R 1000 K4

oraz od niedawna CR 250 :biggrin:

Edytowane przez orkwisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a olej masz dobry ?? porządny syntetyk do takiego silnika ?? bo do takich silników nie wolno lać mineralnego nie da rady nasmarować....

 

mi mtx chlapie olejem z tłumika i kapie czarnym i dymi potwornie ale ja mam mixol w dozowniku więc wszystko jasne :)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja wyczytałem to własnie tak sie ten silnik dociera

1.mineralny olej

2.odkręcamy gaz ale na krótko

3.na początek jazdy silnik rozgrzewamy

4.na koniec jazdy niech chwilke pochodzi na wolnych obrotach

5. nie przegrzać

6. 500km jak w komarku

 

to co napisałem to też cenne wskazówki...... pamiętaj zanim gdziekolwiek wyjedziesz w pole rozgrzej go dobrze ssanie pochodzi na ssaniu potem kawałek drogi tempem spacverowym i dopiero opór .......

 

z tego co wiem ze wszystkim co ma silnik tak trzeba ale już tymabardziej z taką wysiloną szlifierką jak cr250 :)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac chlopaki ze slaby kontakt z silnikami macie :icon_mrgreen:

 

Olej kapiacy z koncowki oznacza jedno... za bardzo to Ty go nie odkrecasz. To jest poprostu nieprzepalony olej, i bedzie on zawsze, tylko ze wystarczy uzywac motocykl zgodnie z przeznaczeniem, a olej przestanie kapac :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac chlopaki ze slaby kontakt z silnikami macie :D

 

Olej kapiacy z koncowki oznacza jedno... za bardzo to Ty go nie odkrecasz. To jest poprostu nieprzepalony olej, i bedzie on zawsze, tylko ze wystarczy uzywac motocykl zgodnie z przeznaczeniem, a olej przestanie kapac :P

Ja dodam że inne właściwości palne, smarujące mają oleje typu mixsol, mineralny od zalecanych olei full syntetycznych np. Castrol R2. Ja stosuję ostatni i nic mi leci nawet w proporcji 1/30. Gdzie mineralne lecą przy stosunku 1/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...