Skocz do zawartości

Intercoller w 2T


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

żeby intercooler działał musi być turbina a widziałes kiedyś turbo w 2t :icon_mrgreen: ?? nie da sie ze względu na technike zasysania dawki skoro nie da sie turba to nie da sie intercoolera...

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie widziałem silnika 2t doładowanego, może ktoś ma jakieś schematy, ja to wszystko współpracuje i jak rozwiązane jest doładowanie? ciekawy temat, widziałem 2t turbo ale diesla. Ciekawy pomysł, a i efekty mogą by zadowalające. a i ciekawi mnie jak smarowana jest turbina w 2t. nie chodzi mi o 4-o paka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intercooler jest chłodnicą powietrza doładowującego daje gęstsza w powietrze mieszanke w silniku bez turbiny jak napisał enduromaster nie ma sensu

 

nie wiem czemu ale mi sie wydaje że ze względu na sposób pobierania mieszanki turbo w 2t nie ma sensu....ale skoro to jest i działa może sie myle

 

w 4t mieszanka przez zawór jest wpychana do komory spalania bezpośrednio......

 

w 2t najpierw leci przez skrzynie korbową

 

2t turbodiesel to inna bajka bo 2t turbodiesel to jest ,,prawie'' zwykły 4t turbodiesel (wtrysk smarowanie z miski a nie mieszanką)z tą róznicą że normalnie spala olej silnikowy i nie ma zaworów.......pozatym 2t turbodiesel nie zasysa powietrza tylko dmuchawa mu je wpycha to też robi róznice....w 2 t turbodieslu mieszanka nie idzie przez skrzynie korbową tylko bezpośrednio do komory spalania (dmuchawa wpychając powietrze przyśpiesza wypychanie spalin tzw przepłukiwanie)...to są duże silniki okrętowe i czasem lokomotyw

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...