Skocz do zawartości

holowanie motocykla na haku


Rekomendowane odpowiedzi

na allegro ukazalo sie mocowane za przednie kolo motocykla ,a nastepnie do haka auta,

czy ktos mial z tym sposobem transportowania motocykla doczynienia?

rownierz na ebay usa,jest sporo takich mocowan,bylaby to dosc tania alternatywa dla przyczepki,ale

najpierw wolalbym poznac opinie ,moze ktos z was mial z czyms takim doczynienia.

Niestety nie wiem jak wkleic linka do aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to ze zwykłymi motocyklami ale w UK często spotykam takowe haki do holowanie trajek za samochodem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ukazalo sie mocowane za przednie kolo motocykla ,a nastepnie do haka auta,

czy ktos mial z tym sposobem transportowania motocykla doczynienia?

rownierz na ebay usa,jest sporo takich mocowan,bylaby to dosc tania alternatywa dla przyczepki,ale

najpierw wolalbym poznac opinie ,moze ktos z was mial z czyms takim doczynienia.

Niestety nie wiem jak wkleic linka do aukcji

Ciekawe... Chociaż podaj nazwę urządzenia - sam znajdę na allegro ;)

Edytowane przez ptaq_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj linki na jabaj , bo sam jestem ciekaw a nie mam pojecia jak to sie zwie. Pozatym nie wiem co na to skrzynia , bo przeciez walek zdawczy bedzie sie obkrecal i nie bedzie smarowany.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposob holowania jest zabroniony przez polski kodeks drogowy

podobne przepisy obowiazuja w UE

W USA ten sposob holowania motocykla czy samochodu jest dozwolony

urzedzenia te uzywane w USA nie musza miec certyfikacji czy homologacji

przed zakupem lepiej to sprawdz

 

Art. 31. 1. Kierujący może holować pojazd silnikowy tylko pod warunkiem, że:

 

1) prędkość pojazdu holującego nie przekracza 30 km/h na obszarze zabudowanym i 60 km/h poza tym obszarem,

 

2) pojazd holujący ma włączone światła mijania również w okresie dostatecznej widoczności,

 

3) w pojeździe holowanym znajduje się kierujący mający uprawnienie do kierowania tym pojazdem, chyba że pojazd jest holowany w sposób wykluczający potrzebę kierowania nim,

 

4) pojazd holowany jest połączony z pojazdem holującym w sposób wykluczający odczepienie się w czasie jazdy; nie dotyczy to holowania motocykla, który powinien być połączony z pojazdem holującym połączeniem giętkim w sposób umożliwiający łatwe odczepienie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ten sposob holowania jest zabroniony przez polski kodeks drogowy

podobne przepisy obowiazuja w UE

 

 

Jinks,

 

Wnioskuje ze sie troche orientujesz w temacie..

Czy moglbys powiedziec ktory przepis zabrania uzycia tego sposobu holowania..??

 

Bardzo powaznie rozwazam kupno tego "Undertakera" wiec kazde slowo bedzie cenne.

 

a znalazlem to na stronce:

 

www.undertakermts.com

 

Pozdrawiam

 

DWM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro ukazalo sie mocowane za przednie kolo motocykla ,a nastepnie do haka auta,

czy ktos mial z tym sposobem transportowania motocykla doczynienia?

rownierz na ebay usa,jest sporo takich mocowan,bylaby to dosc tania alternatywa dla przyczepki,ale

najpierw wolalbym poznac opinie ,moze ktos z was mial z czyms takim doczynienia.

Niestety nie wiem jak wkleic linka do aukcji

 

Tak często musisz holować swoje Kawasaki? :wink:

 

Widziałem już ten wynalazek jak ktoś tak holował maszynę :wink: Jak już ktoś musi to dlaczego nie :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Znalazłem amerykański wynalazek służący do holowania moto za samochodem. Zamiast haku jest "łoże"na przednie koło i belka do przypięcia pasów które łapią motocykl za dolną półkę i manetki kierownicy unieruchomiając przód motoru w "łożu" i trzymając go w pionie. Przegub "zespołu" stanowi główka ramy motoru i jego układ kierowniczy.

Interesuje mnie w jakich przypadkach użycia tego może dojść do uszkodzenia podzespołów motocykla.

Wiem, że zbyt mocne skręcenie "zespołu" może uszkodzić główkę ramy - np. podczas przełamania w trakcie nieumiejętnego cofania.

A co z innymi przypadkami - np. kwestia kręcenia się zębatki zdawczej "na zimno" ?

Byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie co może się jeszcze stać.

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zrobienia albo kupienia czegoś takiego.

Mam solidną, resorowaną lawetę , ale waży tyle co motor :icon_mrgreen:

Dalszy wyjazd na wakacje z rodzinką i bagażem w samochodzie to i tak niezły wycisk dla samochodu, a z lawetą i motorem na niej to już w ogóle.

Taki patent mógłby być dobrą alternatywą.

 

poniżej przedstawiam link do zdjęcia czegoś takiego. Jak znajdę więcej to jeszcze wrzucę:

 

http://www.prohoists.com/Products/photos/206_1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z innymi przypadkami - np. kwestia kręcenia się zębatki zdawczej "na zimno" ?

Jeśli masz łańcuch na zapinkę, nie widzę problemu w zdjęciu go na dalszą podróż. Pozostaje zużywająca się opona.

 

Jaka jest cena tego wynalazku? Dostępne w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia biegów pracuje nie mając ciśnieniowego smarowania - na dłuższą metę może się to dla niej okazać szkodliwe (może się zatrzeć), choć szkodliwość zależy od konkretnego modelu (de facto od tego, czy w tej pozycji wałki skrzyni biegów będą zanurzone w oleju).

Dla świętego spokoju możesz/powinieneś rozpiąć łańcuch.

Druga sprawa to ściśnięte sprężyny przedniego zawieszenia - nie jest to dla nich zbyt zdrowe, dla enduro są robione specjalne blokady wkładane pomiędzy dolną półkę a koło - tutaj będzie trudniej.

Obawiałbym się jeszcze podskakiwania moto na koleinach.

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cytat(Gienek @ 02.11.2010 - 11:25) 1713415[/snapback]

 

A co z innymi przypadkami - np. kwestia kręcenia się zębatki zdawczej "na zimno" ?

 

Jeśli masz łańcuch na zapinkę, nie widzę problemu w zdjęciu go na dalszą podróż. Pozostaje zużywająca się opona.

 

Jaka jest cena tego wynalazku? Dostępne w PL?

Dostępny: http://www.pomel.cba.pl/

Opona zużywa się tak samo, jak przy normalnej jeździe.

Motocykle z napędem łańcuchem można holować bez obaw i nie trzeba rozpinać łańcucha.

Dla tych z napędem wałem, ze względu na sposób smarowania wału i przekładni, pozostaje tylko przyczepa

Edytowane przez Przemysław Józefacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...