Skocz do zawartości

Chłodniejszy króciec wydechowy VN 800


wojtaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Kolegom!

 

Zanim oddam maszynę w ręce mechanika proszę o pomoc w określeniu możliwej przyczyny usterki. Po odpaleniu silnika jeden z cylindrów i cały jego wydech nagrzewają się zdecydowanie wolniej od drugiego. Kiedy silnik nie jest jeszcze rozgrzany pracuje regularnie, jest prawidłowa iskra na każdej z dwóch świec i nie ma żadnych trudości z zapalaniem. Po rozgrzaniu silnik zachowuje się, jakby miał opory z wkręcaniem na wyższe obroty, które w końcu osiąga lecz nie tak płynnie, jak poprzednio. Zwiększyło się nieznacznie zużycie paliwa i zmienił odgłos pracy silnika tak, jakby palił nieregularnie jeden z cylindrów. Nie pomogła regulacja zaworów oraz zgrubne oczyszczenie gaźnika. Gdybym miał porównać do poprzedniej maszyny - dwutaktu MZ 250, to obecna pracuje jakby na zdecydowanie bogatej mieszance. Maszyna ma jeden gaźnik na dwa gary i raczej nie będzie to problem z synchronizacją. Czy ktoś z Kolegów mógłby mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca w tym chłodniejszym cylindrze była zmieniana kilka razy i bez efektu...

 

Ja miałme podobne przeboje z VN800. Winą były swiece o złej ciepłocie (w danych katalogowych producnetów swiec był błąd zamiast 8 było 9 czy na odwrót). Kupiłem dobre świece i problem zniknął. Jeśli masz odbre świece to moze być jeszcze jedna banalna przyczyna - przebicia na przewodach WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece są katalogowe i, jak pisałem wyżej były zmieniane w 'chłodniejszym' cylindrze bez efektu. Ale, kto wie - może sugestia z przewodami WN jest słuszna? Spróbuję wymienić i wówczas może coś się okazać. Z postów Kolegów mogę wnioskować, że raczej podejrzewalibyście układ zapłonu. Mechanik, do którego się zwróciłem chce sprawdzać tzw. synchronizację gaźnika, co w moim przypadku tj. 2 cylindry zasilane z jednego gaźnika raczej IMHO mija się z sensem... No, ale ja nie jestem mechanikiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to niezłego mechanika masz. Ja bym się zastanowił nad współpracą, jak on chce jeden gaźnik synchronizować...

 

A w temacie - jeżeli wykluczyłeś świece to pozamieniaj fajki i przewody (jeżeli się da). Często ludzie skupiają sie na świecach, a przecież za iskrę odpowiada UKŁAD zapłonowy, a nie tylko jego końcówka. A jak nie kable i fajki, to obejrzyj cewkę. najlepiej oczywiście na chwilę podmienić np, od innego moto. Inaczej pozostaje miernik, ale i on może zwieść....

 

A potem wkręć irydowe świece, to zawsze będzie iskra.. :icon_rolleyes:

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaźnik jest jeden i podaje taką samą mieszankę na 2 garki - więc filtr powietrza, gaźnik, świece (sprawdzone) można zostawić w spokoju. skoro przebiera na jednym garze to tak jak koledzy wspominali - zacznij od przewodu i idź dalej. U mnie przy przebiereniu w tylnym cylindrze po prostu kończyła się świeca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Miałem, a właściwie mam podobny problem u siebie:) Jeszcze w zeszłym sezonie miałem problem z tylnim garnkiem, ale wymieniłem świece i było ok... trochę jeżdżenia i znów pojawiły się problemy ze świecą. Tym razem małe czyszczonko reanimowało świece... no i sezon się skończył:) Teraz mam wkręcone nówki NGK 8EIX (irydowe) i moto mruczy extra. W weekend kontrolnie wykręciłem świeczki i stwierdzam, że ta w tylnim garnku pokrywa się czarnym nagarem:( Zgodnie z sugestią spróbuję dzisiaj zamienić fajki z przewodami pród/tył i zaobserwować efekt. Zaraportuję jaki wynik.

 

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Jeśli tylko coś zlokalizujesz to daj, proszę znać. Ja ostatnio byłem wyłączony z aktywnego życia, ale chciałbym jeszcze w tym tygodniu wyjasnić przyczynę mojej usterki. Oczywiscie - niezależnie od Ciebie dam nowy przewód WN i fajkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...