Skocz do zawartości

Gaz w motocyklu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, dało by załorzyć gaz w motocyklu??

 

Ja osobiście bym się bał założyć instalację gazową do motocykla bo jednak silniki są bardzo wyżyłowane a gaz jest zdecydowanie bardziej suchy od benzyny...

Myśle, że żywotność silnika mogłaby spaść znacznie...

No i chyba butle trzeba byłoby wozić na plecach albo w bocznym wózku... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam to stwierdzenie - "gaz jest suchy" :bigrazz: moze ma to znaczenie przy pompie wtryskowej... gneralna roznica jest to ze gaz spala sie inaczej niz benzyna, pali sie w masie a nie stopniowo

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś gdzieś słyszałem, że do ogrzewania parownika można wykorzystać spaliny ale powtarzam to tylko mi sie o uszy obiło nic na 100% potwierdzonego ale gdyby tak się dało to problem grzania parownika w skuterach bez chłodzenia wodnego jest rozwiązany a tak wogule to po ch.....j zakładać gaz w skuterze ile to spali benzyny 2 litry no to nie przesadzajmy ile trzeba km nastukać żeby to się zwróciło????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wogule to po ch.....j zakładać gaz w skuterze ile to spali benzyny 2 litry no to nie przesadzajmy ile trzeba km nastukać żeby to się zwróciło????????????

 

zależy czy chcesz nielegalnie czy legalnie :crossy: nielegalnie to bierzesz butle turystyczną i pakujesz do schowka pod siedzeniem (zależy od skutera ale w większości jest taki wielki że póltora kasu wchidzi to czemu butla nie )a zakładasz sobie kuferek żeby mieć bagaźnik... parownik gdzieś sie upchnie i nawet z zewnątrz nie widać że jeździsz na gazie........skuter ma przegląd bezterminowy więc o to sie nie martwisz....

 

oczywiście nie pchasz sie tym na auto gaz tylko wpadasz na chate wyciągasz butle i idziesz nabić i dalej w trase

 

na 100km oszczędnośc masz zależna od regulacji instalacji założmy że pali 2/100 wahy =9 zł za 100km a 2.5 gazu =6-7 zł za 100km jak weźmiesz pasażera to wychodzi 3 zł za kilometr taniej to chyba tylko jak ktoś cie porządnie kopnie w dupe przebędziesz te 100km ;)

 

na 100km kwota jest śmieszna (piwo) ale jak ktoś robi minimum 50 km dziennie odkurzaczem (znam takich ludzi)to są jednak oszczędności....

 

ja osobiście do gazu podchodze tak

skutery turystyki tak bo zawsze to tańsze paliwo a kupując skuter 4t nie kupujemy go z zamiarem wyścigów nie ??

 

natomiast ścigacze enduro ??ekhm :):D taki motocykl kupuje sie dla przyjemności pozatym już widze enduro dociązone butla grożacą wybichem w razie groźnego upadku czy ścigacza któremu gaz zabiera z 50% mocy :)

 

koszt całej instalacji zależy od parownika (tej nielegalnej ) ale myśle że z butlą to jakieś 200 zł max chyba nawet mniej .....

 

owszem jak ci to brzydko mówiąc wypier..... pod tyłkiem albo gdzieś na parkingu albo trafisz na jakiś wydział antynarkotykowy i przetrzepie ci dokładnie skuter masz przesrane (to sie wydaje śmieszne ale w mojej okolicy czasem im coś odbije i staną gdzieś przed dyskoteką i trzepią wszystko.......już widze dilera fety na odkurzaczu buhehehehehe ale trzepać trzepią :()

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję założyć do yamahy dt80lc2 :D

Butle mam bardzo bezpieczną i bardzo małą z zaworem bezpieczeństwa w razie czego na testy mieści około 0,5 litra gazu.

Ktoś pisał o własnoręcznie zrobionym parowniku i tak sie zastanawiam jak go zrobić :?

A może do tak małej pojemności nie jest zbyt potrzebny bo kiedyś simsona odpalałem na gazie od zapalniczki :D

Od pojutrza zaczynam jakieś testy i zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy Michoa ale daj troche na wstrzymanie, spora czesc Twojego postu mija sie z prawda, wiec takie gdybanie wprowadza tylko ludzi w błąd i niczemu wiecej nie sluzy. Jesli jestes w stanie skompletowac instalacje do lpg za 200zl to bede Twoim stalym odbiorcą-i to hurtowym :bigrazz:

A jesli lpg obcielo by mi 50% mocy to pewnie 100km/h bym nigdy nie przekroczyl ani nawet nie wrzucil szostki nie wspominajac nawet o jezdzie we dwoje. No ale teoretycy zawsze wiedza lepiej :bigrazz:

Owszem moje moto zostalo kupione dla przyjemnosci przemieszczania sie, a ze teraz ta przyjemnosc praktycznie nic mnie nie kosztuje ( w porownaniu do benzyny) to wcale nie czuje sie gorzej. A zgodnie z badaniami zbiorniki lpg (stalowe) wcale nie ustepuja pod wzgledem bezpieczenstwa tym motocyklowym na benzyne-czesto z tworzywa sztucznego...nie wspominajac o cieknacych czesto kranikach paliwa...

ale nie, gaz to samobójstwo-bo ktos kiedys tak powiedzial :bigrazz:

Na lpg jezdze od lipca zeszego roku-ok 6500km, niedawno kontrolowalem luzy zaworowe-nie bylo co regulowac, mimo ze wielu twierdzilo ze po takim przebiegu powinny byc juz dawno powypalane. Silnik pracuje jak dawniej,nic nie stuka i nie brzeczy mimo ze jest to Kawasaki. Na dodatek nie smierdzi gazem podczas pracy jak z wiekszosci puszek-jedyny minus to obecnosc kufra za plecami, innych nie zauwazylem. A oplacalnosc calej tej zabawy to nie 3 zl na 100km a polowa kasy przeznaczonej na paliwo. Wiec albo oszczedzam polowe kasy przeznaczonej na paliwo albo robie 2 razy wiecej km za ta sama kase-i tylko dzieki temu argumentowi nie uwazam ze gaz nadaje sie jedynie do zapalniczek. Kto mysli inaczej to jego sprawa, nie staram sie tu nikogo przekonywac na sile albo obrazac-kazdy robi to co chce.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzić by pewnie chodziło ale gaz nie nadaje sie do wysokoobrotowych silników do tego wysilonych no chyba ze ktos lubi efekty dzwiekowe w koletorze dolotowym gdyby załozyc sekwencje to juz inna sprawa

Sam mam przykre doswiadczenia z tym paliwem bo miałem 2 auta na gas i juz podziekuje to jest dobre jak sie jeździ spokojnie a nie ciagnie do czewonego pola

Zreszta nie długo gaz tak zdrożeje że nie bedzie to opłacalne

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na holzgas? Chyba najtańsze paliwo.

W jednośladzie http://www.gengas.nu/bilder/cykel.shtml

Pomysł piękny :crossy:. Niestety języki Skandynawii do mnie nie przemawiają... Szkoda, bo cała strona jest ciekawa.

 

Fajniusi ten motorek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...