Skocz do zawartości

Czy są motocykliści grzeczni, nie łamiący przepisów?


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież skuterem lata sie zawsze na wysokich obrotach banghead.gif

 

zależy :crossy: jeśli mamy 15 lat zarywamy laski na aprilke sr 50 to wiadomo że cały czas gaz do oporu :)

natomiast jeźdząc 4t do roboty warto przy lekkim nachyleniu bądz długiej prostej jechać pulsacyjnie mianowicie rozpędzić sie do odpowiednej prędkości i przykręcić gaz bo skuter nie hamuje silnikiem (ze względu na przeniesienie napędu )i nie zwolni zbyt szybko a i silnik i kieszeń odpocznie :)

 

co do tematu.... ja moge sie pochwalić że zw względu na sprzęt nigdy nie złamałem dopuszczalnej prędkości w terenie niezabudowanym hehehe ;) nigdy nie jechałem moto 90km/h :P i narazie mi to nie grozi bo prawka nie mam na sprzęt typu nsr 125 mnie nie stać a enduro 80 mało które przekracza 90km/h ..

 

także jestem ten jedyny :crossy: :crossy: :clap: :)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu.... ja moge sie pochwalić że zw względu na sprzęt nigdy nie złamałem dopuszczalnej prędkości w terenie niezabudowanym hehehe :P nigdy nie jechałem moto 90km/h :D i narazie mi to nie grozi bo prawka nie mam na sprzęt typu nsr 125 mnie nie stać a enduro 80 mało które przekracza 90km/h ..

 

także jestem ten jedyny :D :D :D :D

 

No nie tak do końca... Skoro dajesz radę jechać 90 km/h to w terenie zabudowanym łamiesz przepisy... :) No chyba że w zabudowanym Ci się nie zdarza jechać z taką prędkością ?? :wink: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepisy są po to żeby je łamać i tak jest w każdej dziedzinie, takie życie.

Oczywiście nie brac tego do siebie, ale nie ma takich ludzi którzy nie łamią przepisów.

 

A ja tam "staram się" przepisów nie łamać. No może poza ograniczeniem prędkości, które nagminnie naginam ale to raczej do granic 90km/h w mieście a nie 200!

Co do jazdy między samochodami, przed światłami, to nie wiem dlaczego niektórzy piszą tu o łamaniu przepisów. Z tego co pamiętam to prawo tego nie zabrania jeśli pojazdy wyprzedzane nie są w ruchu, więc.... żadne łamanie. "Prawie" to samo tyczy się korków, chociaż w korku samochody jednak trochę jadą, ale żaden Policmajster raczej wam uwagi nie zwróci bo wie, że to nie jest łamanie przepisów, no chyba że jedziecie z prędkością przekraczającą bariery zdrowego rozsądku, czyli bez zachowania ostrożności.

 

Co do wyprzedzania między samochodami jadącymi 50km/h - gratuluję takim Panom braku wyobraźni ;), widziałem na własne oczy kilka lat temu na Toruńskiej wypadek motocyklisty właśnie w trakcie takiego manewru. Samochód zmieniał pas i wcale się nie dziwię, że nawet nic nie zauważył, bo motocyklista pruł dobrze ponad 120km/h i pojawi się znikąd...

 

Ogólnie wszystko można z zachowaniem rozsądku i pewnych granic, szkoda tylko że dla niektórych te granice są tak daleko...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy między samochodami, przed światłami, to nie wiem dlaczego niektórzy piszą tu o łamaniu przepisów. Z tego co pamiętam to prawo tego nie zabrania jeśli pojazdy wyprzedzane nie są w ruchu, więc.... żadne łamanie.

gdzies wyzej juz ktos tlumaczyl, ze sama jazda miedzy samochodami np na swiatlach nie jest lamaniem przepisu, ale pod warunkiem ze podczas tego manewru nie przekroczy sie ciaglej lini miedzy pasami...

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzies wyzej juz ktos tlumaczyl, ze sama jazda miedzy samochodami np na swiatlach nie jest lamaniem przepisu, ale pod warunkiem ze podczas tego manewru nie przekroczy sie ciaglej lini miedzy pasami...

 

pozdr

 

A to przepraszam za replay'a, nie doczytałem się...

 

pzdr

Cielak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na codzien nie łame albo przynajmniej staram sie nie łamac!

ale tak raz na tydz jade na obwodnice(2km zaj....tej drogi) i kilka razy w jedną i drugą strone na maxa! poprawia mi to humor bardzo:)

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...