Skocz do zawartości

Czy są motocykliści grzeczni, nie łamiący przepisów?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na mieście trzymam się 60km/h... moza raz na dzien kogos wyprzedze bo nawet puchy z tej predkosci nie zchodza. Wiecej pojechac juz strach bo nieoznakowanych radiowozow ostatnio osrto przybylo :smile: . Za miastem no coz, zalezy od wielu czynnikow (pogoda,ilosc wyrw\paliwal;p,ruch itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odbiegasz od tematu :biggrin: A ty się przyznajesz? :bigrazz: :biggrin:

 

Wnioskuje z waszych wypowiedzi, że po mieście najlepiej latać 60, a poza miastem 100 nie łamiąc przepisów. Jednak czasem można przycisnąć lecz nie zabardzo. :buttrock:

 

Zalezy od wielu czynnikow - umiejetnosci i warunki, typ nawierzchni, ruch itd itp... Kazdy widzi to inaczej.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupio sie przyznac ale grzecznie to ja tylko jezdze samochodem natomiast motocykl jest dla zabawy wiec na bank nie bede jechal 50 km/h a poza tym latam supermoto bez homologacji wiec wszyscy dookla maja mnie za terroryste;D;D pozdro <peace>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że nie da się przeważnie jeździć zgodnie z przepisami (prędkość), bo niektórzy idioci w katamaranach sprawiają takie zagrożenie wjechania w nas, jadących przypuśćmy uczciwie, że lepiej jechać trochę szybciej i samemu kontrolować to co się dzieje na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że nie da się przeważnie jeździć zgodnie z przepisami (prędkość), bo niektórzy idioci w katamaranach sprawiają takie zagrożenie wjechania w nas, jadących przypuśćmy uczciwie, że lepiej jechać trochę szybciej i samemu kontrolować to co się dzieje na drodze.

Wpełni się z tobą zgadzam, kontrola sytuacji na drodze to podstawa bezpiecznej i sprawaiającej radość jazdy. Czasem jak jadę swoim simkiem 50cc 50km, który ma v-max 60 to muszę wtedy uważać bardziej na mijające mnie samochody, które często po prostu wpychają się na trzeciego i wyprzedzają a ty musisz wnerwiony tylko patrzeć żeby ten koleś w puszce się zmieścił i o ciebie nie zachaczył. Przez to nasza jazda nie jest aż tak płynna dlatego lepiej jechać te 10 km ponad limit dla własnego bezpieczeństwa. Że motor służy do zabawy to z tym się zgadzam i czasem wielką frajdę sprawdza trochę szybciej jechać, ale bez przesady. Dajmy 100 po mieście to już przegięcie. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od sytuacji na drodze. Jak w zasięgu widzenia nie ma nic żywego (a sam zasięg widzenia jest dość odległy) to można przycisnąć, jechać środkiem drogi (mowie o prostych a nie zakrętach jak by coś :icon_mrgreen:) itp. Kiedy jednak nie jestem sam (np. miasto), staram sie jeździć przepisowo. Do czynników hamujących moje "pirackie" zapędy można dodać jeszcze porę dnia, pogodę, stan nawierzchni no i samą trasę (czy są zakręty, czy jadę przez las, czy jest pobocze itd.). Z reguły po mieście jeżdżę przepisowo, na trasie już nieco mniej ;d

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zdrowy i przyznaję że przepisowo jadę tylko przy policji i to nie 50km/h tylko 60 km/h bo o 10 więcej nikt się nie czepia :crossy:

 

A w dzień jak stoi fotoradar to niby można 50km/h ale: od 23 do 5 można jechać 60km/h a zapewne nie chce im się rano i wieczorem przyjeżdżać i przestawiać. Za 10km/h są niskie mandaty tak więc teoretycznie można jechać 70km/h ale uwzględniając margines błędu(czujka fotoradaru/błąd wskazań prędkościomierza) to spokojnie można założyć, że prędkość bezpieczna przejazdu to 65km/h.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z punktami karnymi? Zdarza się wam, że dostaniecie mandat lub fotke z fotoradaru albo złapią was tajniacy? Czy złapią was czasem na suszarkę? Może ktoś stracił prawko za te punkciki?

witam kolego.z punktami karnymi jest tak,że jak przegniesz pałę to załapiesz odpowiednią dawkę punktów,przekonalem się o tym na wlasnej skórze.myknałem poloneza przed obszarem zabudowanym potem było z góry no i dupa blada 300zł i 8pkt.,tyle jest w tabeli;mialem 97/50km/h,jak widać nie warto zwlaszcza dla tych,ktorzy jeżdzą zawodowo,dawno nie bylem taki wku**wiony,wystarczy przeliczyć to na paliwo do moto. wyhaczysz 24pkt i mozesz sprzedać motor.z fotoradarem jest podobnie,znajdą Cię.ja do tej pory nie mialem pkt. a jeżdżę zawodowo.pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dzień jak stoi fotoradar to niby można 50km/h ale: od 23 do 5 można jechać 60km/h a zapewne nie chce im się rano i wieczorem przyjeżdżać i przestawiać. Za 10km/h są niskie mandaty tak więc teoretycznie można jechać 70km/h ale uwzględniając margines błędu(czujka fotoradaru/błąd wskazań prędkościomierza) to spokojnie można założyć, że prędkość bezpieczna przejazdu to 65km/h.

zgadzam się z tobą kolego,10km mozesz przekroczyć i fotoradar napewno nie zareaguje,zawsze zwalniam do takich predkości i jest ok ale jak to będzie patrol z wideoradarem to mogą zaprosić Cię do kina,jak mojego kolegę,maja jednak strasznie drogie bilety :D jeżdzić zbyt wolno jest niebezpiecznie,to prawda ale rozpędzać się do 200km i więcej na naszych drogach, to brak wyobrażni.Nawet jeśli panujemy nad motorem, to w przypadku jakiegoś wymuszenia przez innych{a tego nie możemy wykluczać}nie zdążysz wyhamować, poprostu nie starczy czasu.Gość włączający się do ruchu fizycznie Cię nie widzi,bo zbliżasz się w ulamkach sekund i jest tragedia. Prędkość powoduje gromy.Wiem,że nie mówię teraz nic nowego ale widzę,jak ludzie bezmyślnie giną na drodze,nie tylko motocykliści zresztą,bo łamią fundamentalne zasady bezpieczeństwa,niekoniecznie prędkość.Dlatego czułem potrzebę by o tym napisać,może do kogoś to trafi.Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i życzę bezpiecznego sezonu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...