Skocz do zawartości

napęd cb500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam takie pytanie wyczyściłem naftą i przesłarowałem olejem łańcuch troche jest w jednym miejscu przeciągnięty (stan wizualny jest dobry, tylko nierówny ma naciąg) dałem moto na stopki i wrzuciłem 2 no i zaopserwowałem że troche nim "rzuca" tzn. nie przechodzi tak fajnie płynnie jak się na niego patrzy, lata tak chaotycznie. Nie wiem czy to normalne jak koło jest nieobciążone. Można na takim jeżdzić czy już najwyższa pora żeby go wymienić?? Ewentualnie gdzie najlepiej zakupić żeby było w miare tani i z jkiej firmy (niekoniecznie Did) chyba że ktoś ma do opylenia??

 

Głównie mi chodzi czy mozna na takim jeszcze jeździć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrególuj naciąg.Jeżeli koło masz w powietrzu to inaczej się zachowuje zestaw napędpwy z łańcuchem,bo jak zauważyłeś nie ma obciążenia i inaczej zachowują się siły nacisku co powoduje że łańcuch staje się nieco luźniejszy.Ale dobrze sprawdź łańcuch,może wymaga wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrególuj naciąg.Jeżeli koło masz w powietrzu to inaczej się zachowuje zestaw napędpwy z łańcuchem,bo jak zauważyłeś nie ma obciążenia i inaczej zachowują się siły nacisku co powoduje że łańcuch staje się nieco luźniejszy.Ale dobrze sprawdź łańcuch,może wymaga wymiany.

tak,ale skoro napina sie nierownomiernie to lancuch jest nierowno rozciagniety i kwalifikuje sie do wymiany,ale mozna na tym jezdzic-rozsadnie!

 

 

 

Witam

mam takie pytanie wyczyściłem naftą i przesłarowałem olejem łańcuch troche jest w jednym miejscu przeciągnięty (stan wizualny jest dobry, tylko nierówny ma naciąg) dałem moto na stopki i wrzuciłem 2 no i zaopserwowałem że troche nim "rzuca" tzn. nie przechodzi tak fajnie płynnie jak się na niego patrzy, lata tak chaotycznie. Nie wiem czy to normalne jak koło jest nieobciążone. Można na takim jeżdzić czy już najwyższa pora żeby go wymienić?? Ewentualnie gdzie najlepiej zakupić żeby było w miare tani i z jkiej firmy (niekoniecznie Did) chyba że ktoś ma do opylenia??

 

Głównie mi chodzi czy mozna na takim jeszcze jeździć??

ja tak latam juz drugi sezon,mozesz smialo jezdzic,a jesli chcesz wymienic,to musisz caly naped,a nie tylko lancuch tyle ze to koszt ok 500zl+ wymiana.

Edytowane przez tomaj261
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Zalecana jest wymiana całego zestawu napędowego z łańcuchem,chociaż może być tak,że w czasie jazdy spadnie łańcuch i przejedzie po nim jakieś auto albo przypadkowo wpadnie do kratki ściekowej(teoretyczne przykłady).Wtedy wymieniasz tylko łańcuch jeżeli zestaw jest w miarę nowy.

Edytowane przez żunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się.Zalecana jest wymiana całego zestawu napędowego z łańcuchem,chociaż może być tak,że w czasie jazdy spadnie łańcuch i przejedzie po nim jakieś auto albo przypadkowo wpadnie do kratki ściekowej(teoretyczne przykłady).Wtedy wymieniasz tylko łańcuch jeżeli zestaw jest w miarę nowy.

tak wymieniasz sam lancuch,a za miesiac caly naped!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Jak często w motocyklu klasy 500 ( er5, cb500, gs500 ) wymienia się napęd ?

Zrobilem 10 tys km od wymiany i łancuch się nierówno wyciągnął. Stuka. Nie za wcześnie się wyciągnął ?

Ile u was wytrzymuje zestaw ?

Oczywiście wymieniam całość czyli zebatki i lancuch ( DID ).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mozna,logicznie bez zebatek nie ma sensu.Najlepiej wytlumaczyl to ŻUNIO.Wesołych i cIEPŁYCH Świąt życze wszystkim.

Edytowane przez zygi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem moto na stopki i wrzuciłem 2 no i zaopserwowałem że troche nim "rzuca" tzn. nie przechodzi tak fajnie płynnie jak się na niego patrzy, lata tak chaotycznie.

 

Głównie mi chodzi czy mozna na takim jeszcze jeździć??

 

 

Mi tak samo rzuca łańcuchem - góra - dół- czy to jest prawidłowo. W jakim zakresie powinny być wachania łańcucha. Dziś jak np. ruszałem tak dosyć zrywnie to mi coś zachrobotało - tak jakby łańcuch po zębatce przejechał - czy to jest możliwe, a jesli tak to czy naciąg łańcucha wystarczy?

Edytowane przez zwirson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

 

Jak często w motocyklu klasy 500 ( er5, cb500, gs500 ) wymienia się napęd ?

Zrobilem 10 tys km od wymiany i łancuch się nierówno wyciągnął. Stuka. Nie za wcześnie się wyciągnął ?

Ile u was wytrzymuje zestaw ?

Oczywiście wymieniam całość czyli zebatki i lancuch ( DID ).

 

Pozdrawiam

 

myślę że to stanowczo za szybko jak na niemocną przecież 500'kę...

-smarowałeś czymś?

-dużo ubyło na możliwości naciągu? (w jakim stopniu jest wykożystana regulacja na wahaczu) jeśli niewiele to możliwe że lipny łańcuch Ci się trafił, wtedy jeśli nie bije zbyt mocno to naciągnij łańcuch wg danych z serwisówki w "najciaśniejszym" miejscu i powinieneś jeszcze pośmigać parę tys. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysy :

 

Smarowałem go w miare często sprayem. Co do naciągu. Jest jeszcze mnostwo zapasu ( ogólnie całościowo mało jest wyciągniety ) ale lancuch jest taki ze w jednym miejscu bedzie ciasny a w innym luźny. Naciągnałem wg tego jaki jest w tym ciasnym punkcie i póki co jezdze ale to stukanie nie jest miłe. Do tego spokojnie jezdze wiec tez sie dziwie ze tak krzywo sie wyciagnał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby łańcuch strzelał tylko z tego powodu że jest nierówno wyciągnięty(no może w skrajnych przypadkach może jak jest baardzo nierówno wyciągnięty, ale wnioskuję z tego co piszesz że nie jest tak źle)

Ktoś już napomniał że może brakować o-ringów na niektórych ogniwach, przejżyj dokładnie łańcuch czy wszystkie są...

A może to stukanie w ogóle nie jest spowodowane łańcuchem? Sprawdź czy zębatka zdawcza jest dobrze założona i dokręcona (może być nakrętka na wałku, albo śrubka trzymająca zabezpieczenie podobne do zębatego pierścienia). Jak już będziesz miał na centralnej podstawce to luknij na zabierak zębatki w kole- może być na tyle wybity że też będzie stukał (jeśli zębatka ma duży luz skrętny wzgl. koła to zabierak na pewno zaliczył padakę).

to tyle, popatrz, obadaj i napisz czy coś znalazłeś, powodzenia :crossy:

 

ps: nie wiem czy w CB jest coś takiego jak ślizgacz łańcucha na wahaczu, ale to miejsce też warto zbadać...

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...