Skocz do zawartości

DOPUSZCZALANA PREDKOSC MOTOROWEREM/SKUTEREM


pir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie jaka jest dopuszczalna predkosc ktora moze osiagac skuter zarejstrowany na 50

czy jest jakis prog?

 

45km/h

Gilera Eaglet, HondA Cbr 125,Piaggio 125,Kawasaki EN 500,Honda Deauville 650,Kawasaki El 250,Suzuki VL 800, Yamaha FZ 6 S2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz.

a jezeli lapia mnie np przy predkosci 90km co wtedy ?

Piaggio x9 125/50

pytam poniewaz bede mial na przechowanie i pewnie nie raz pojezdze ;)

 

jezeli ktos mial taka sytuacje chetnie poslucham jakie wrazenia ;p

Edytowane przez pir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w dziale przepisy masz wypisane konsekwencje posiadania motocykla z fałszywymi dokumentami. zalecane zapoznanie się

po drugie nie ma pojęcia w prawie "zarejestrowany na 50". jest definicja motoroweru: nie więcej niż 50ccm i prędkość maksymalna nie większa, niż 45kmh. i tu jest odpowiedź na twoje pytanie. a to, czy jest to skuter, czy supermoto nie ma znaczenia, jeśli spełnia ww. warunki

swoją drogą przy gabarytach, jakie ma x9, raczej trudno będzie wmówić policji w razie kontroli, że to 50... :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem. Złapali mnie jak jechałem 90/50. Ani raz nie padło pytanie czemu taki szybki motorower jest. Jedyne co chciał zrobić to zabrać mi dowód za łyse opony. Skończyło się na mandacie 100 zł. Ale nie sugeruj się opowieściami innych bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

 

Pozdro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze w dziale przepisy masz wypisane konsekwencje posiadania motocykla z fałszywymi dokumentami. zalecane zapoznanie się

po drugie nie ma pojęcia w prawie "zarejestrowany na 50". jest definicja motoroweru: nie więcej niż 50ccm i prędkość maksymalna nie większa, niż 45kmh. i tu jest odpowiedź na twoje pytanie. a to, czy jest to skuter, czy supermoto nie ma znaczenia, jeśli spełnia ww. warunki

swoją drogą przy gabarytach, jakie ma x9, raczej trudno będzie wmówić policji w razie kontroli, że to 50... :P

jsz

Czytalem przepisy ale przepisy to przepisy nie zawsze sa sztywne.

No gabaryty ma niezle :)

 

ja miałem. Złapali mnie jak jechałem 90/50. Ani raz nie padło pytanie czemu taki szybki motorower jest. Jedyne co chciał zrobić to zabrać mi dowód za łyse opony. Skończyło się na mandacie 100 zł. Ale nie sugeruj się opowieściami innych bo nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

 

Pozdro :P

Dzieki za odpowiedz !

 

Pytam bo chyba jasne ze jak bede juz w posiadaniu to nie postawie w garazu tylko bede smigal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest tak różowo.... ja mam 180/50 i troche ciągnie. raz mnie na radar złapali to w dokumentach 50 ale on mówi że tym nie mam prawa jeździć na dowód , i czy mam prawo jazdy. nie ważne że 50 w dokumentach ale prędkość już nie jest taka jak dla motoroweru. no i oczywiście mandacik i punkciki:) ale na tym się kończy przynajmniej 2 razy tak było. Jestem przekonany że jeśli masz 15 lat i vbędzies zjechał 90 to sprawa będzie się miała inaczej...

 

no nie jest tak różowo.... ja mam 180/50 i troche ciągnie. raz mnie na radar złapali to w dokumentach 50 ale on mówi że tym nie mam prawa jeździć na dowód , i czy mam prawo jazdy. nie ważne że 50 w dokumentach ale prędkość już nie jest taka jak dla motoroweru. no i oczywiście mandacik i punkciki:) ale na tym się kończy przynajmniej 2 razy tak było. Jestem przekonany że jeśli masz 15 lat i vbędzies zjechał 90 to sprawa będzie się miała inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 60 cie puszczą bo tyle poleci dobrze zrobiony ogar 200 czy simson s51

 

natomiast jeśli lecisz szybciej to przedewszystkim 500 za brak prawa jazdy a za fałszywe dokumenty jest pierdziel więc sprawa jest naprawdę niebezpieczna.....najlepiej dać na wstrzymanie i sobie jechać te 50 koło nich wtedy masz 100% pewnośc że nic ci nie zrobią.......

 

swoją drogą przy gabarytach, jakie ma x9, raczej trudno będzie wmówić policji w razie kontroli, że to 50... j.gif

jsz

 

mówisz panie tak pisze w dowodzie że to motorower no to kupiłem jeździć do roboty co ja mechanik jestem żeby wiedzieć ile to ma ccm ?? ja sie na tym nie znam a ten licznik to podobno jak w każdym skuterze zawyża w kosmos więc nie sugeruje sie nim.

 

z tego co wiem oni jeśli cie zgarną na rutynową kontrole i jechałes 50 to choćbyś miał cbr 600 zarejestrowane na motorower to NIE MAJĄ PRAWA zabrać ci moto bez jakiejś kontroli rzeczoznawcy więc nic im nie musisz wmawiać gorzej jak będa służbistami i rzeczywiście kogoś ściągną wtedy masz gorąco.....

 

najlepiej kiedy masz gorąco nie pyskować tylko rżnąć głupa i wykazać skruche (o jezu naprawde nie wiedziałem że to padło tyle poleci przecież ten silnik jest prawie zatarty leje najgorszy olej bo mi szkoda kasy itp)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie jest tak różowo.... ja mam 180/50 i troche ciągnie. raz mnie na radar złapali to w dokumentach 50 ale on mówi że tym nie mam prawa jeździć na dowód , i czy mam prawo jazdy. nie ważne że 50 w dokumentach ale prędkość już nie jest taka jak dla motoroweru. no i oczywiście mandacik i punkciki:) ale na tym się kończy przynajmniej 2 razy tak było. Jestem przekonany że jeśli masz 15 lat i vbędzies zjechał 90 to sprawa będzie się miała inaczej...

 

no nie jest tak różowo.... ja mam 180/50 i troche ciągnie. raz mnie na radar złapali to w dokumentach 50 ale on mówi że tym nie mam prawa jeździć na dowód , i czy mam prawo jazdy. nie ważne że 50 w dokumentach ale prędkość już nie jest taka jak dla motoroweru. no i oczywiście mandacik i punkciki:) ale na tym się kończy przynajmniej 2 razy tak było. Jestem przekonany że jeśli masz 15 lat i vbędzies zjechał 90 to sprawa będzie się miała inaczej...

Mam 22 lata.

 

Myślę, że jak będziesz jechał 90 i Cię zatrzymają to sprawdzą wszystko czy się zgadza i puszczą Cię dalej :notworthy: chyba że na praktykanta trafisz to d**a zbita :( czego nikomu nie życzę

Tez tak mysle :icon_evil: zreszta nic takiego mi nie zrobia jak juz cos by wyszlo...

 

elo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem oni jeśli cie zgarną na rutynową kontrole i jechałes 50 to choćbyś miał cbr 600 zarejestrowane na motorower to NIE MAJĄ PRAWA zabrać ci moto bez jakiejś kontroli rzeczoznawcy więc nic im nie musisz wmawiać gorzej jak będa służbistami i rzeczywiście kogoś ściągną wtedy masz gorąco.....

 

w ogóle nie będą nic zabierać, bo niby na jakiej podstawie? natomiast mają prawo skierować na kontrolę do biegłego/ na stację diagnostyczną. zabiorą dowód rejestracyjny i..? masz 7 dni na stawienie się na miejscu i uzyskanie pieczątki, której oczywiście nie dostaniesz. AFAIK w uzasadnionym przypadku mogą również zabronić dalszej jazdy i skierować sprzęcik na parking strzeżony. i w jednym, i w drugim przypadku - koleś leży i kwiczy, bo nawet mogąc pojechać do domu fizycznie 50ccm z x9 nie zrobi

 

Tez tak mysle :notworthy: zreszta nic takiego mi nie zrobia jak juz cos by wyszlo...

 

poczytałeś o konsekwencjach? osobiście wolałbym takiego "nic" uniknąć :icon_evil:

z resztą: tobie? być może tylko jazda bez uprawnień. gorzej z właścicielem... nie sądzę, by był ci specjalnie wdzięczny za to "nic" które jego w takiej sytuacji może spotkać. BTW fakt, że sam nie sfałszowałeś papierów nie uwalnia cię od odpowiedzialności za posługiwanie się nimi. ignorantia iuris nocet to jeden z fundamentów naszego prawa

 

dobra, kończę przynudzać. jeden z drugim kozak i tak będzie wiedział lepiej. tylko potem płacz i ogryzanie paznokci "co to będzie" w razie kłopotów (był już co najmniej jeden taki przypadek na forum)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natomiast mają prawo skierować na kontrolę do biegłego/ na stację diagnostyczną. zabiorą dowód rejestracyjny i..? masz 7 dni na stawienie się na miejscu i uzyskanie pieczątki, której oczywiście nie dostaniesz. AFAIK w uzasadnionym przypadku mogą również zabronić dalszej jazdy i skierować sprzęcik na parking strzeżony. i w jednym, i w drugim przypadku - koleś leży i kwiczy, bo nawet mogąc pojechać do domu fizycznie 50ccm z x9 nie zrobi

 

no masz w dużej mierze racje aczkolwiek ja tam w ciągu 7 dni bym wymienił cały silnik :rolleyes: no co numerów silnika nie ma w dowodzie zdjęć też nie robią..........lepiej sie pierdzielić ze 2 noce wydać z 800 na jakiś silnik 50 niż potem siedzieć w sądzie......

 

ale generalnie jestem tego samego zdania co ty należy takich sytuacji unikać i tyle ....... ja tam rozumiem przekręty zrobione na enduro bo podstawiam sie do swojego przypadku .........50 pod moją masa w terenie nic nie zdziałam więc mam 80/50 ale jak już jade w trasie to z kulturą po co sie narażac ?? tym jednym głupim wyskokiem można sobie życie w pierdlu zmarnować ..........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz w dużej mierze racje aczkolwiek ja tam w ciągu 7 dni bym wymienił cały silnik :( no co numerów silnika nie ma w dowodzie zdjęć też nie robią..........lepiej sie pierdzielić ze 2 noce wydać z 800 na jakiś silnik 50 niż potem siedzieć w sądzie......

 

z ta podmianka niezly pomysl :icon_mrgreen: ciekawe czy do zrealizowania

tym jednym głupim wyskokiem można sobie życie w pierdlu zmarnować ..........

uwierz ze max w takim przypadku to jakas grzywna i to nie duza idziesz do sadu skrucha, wiecej tetgo nie powtorzysz nie wiedziales ze to przestepstwo, nie weidziles ze to wiecej niz 50 :rolleyes:

bylem w grubszych sprawach sadowych wiem na czym to polega.

Edytowane przez pir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie jaka jest dopuszczalna predkosc ktora moze osiagac skuter zarejstrowany na 50

czy jest jakis prog?

 

Nie ma takiej prędkości. Zwróćcie uwagę na definicję motoroweru:

„motorower” - pojazd jednośladowy lub dwuśladowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

 

Czyli motorower to pojazd, który w określonych warunkach nie może osiągnąć prędkości powyżej 45 km/h. Nie oznacza to jednak, że jest to prędkość graniczna, której przekroczenie od razu kwalifikuje pojazd jako motocykl. Co bowiem w przypadku jazdy z góry czy wiatrem? :banghead:

 

Możliwe i zgodne z prawem jest więc chwilowe przekroczenie prędkości ponad wspomniane 45 km/h.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...