Skocz do zawartości

Krótkie pytanie: Co spali najmniej LPG?


Adam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja była Felicja 1.3 paliła w mieście ok. 8 l LPG na 100 km. Dynamiką to to nie grzeszyło, ale ten silniczek dobrze tolerował gaz. 150 kkm bez awaryjnie na LPG. Gdyby nie wypadek to jeździł bym nią dalej. Trudno o ekonomiczniejszy samochód jeżeli do kosztów paliwa doliczymy śmiesznie tanie części eksploatacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zebym robił komuś reklamę albo coś ale na allegro znalazłem np taką astrę

http://www.allegro.pl/item331993948_opel_a..._cng_klima.html jest na cng lub

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4189346 co o tym sądzicie ? jak instalacja tyle kosztuje to te auta są za free:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zebym robił komuś reklamę albo coś ale na allegro znalazłem np taką astrę

http://www.allegro.pl/item331993948_opel_a..._cng_klima.html jest na cng lub

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4189346 co o tym sądzicie ? jak instalacja tyle kosztuje to te auta są za free:P

jesli ta Astra jest sprawna i nie ma ukrytych wad to nie jest zla cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha - zasięg na cng 300km. czyli jak jadę z trójmiasta do warszawy to przed warszawą gaz mi się kończy. czyli i tak jadę na benzynie 1/4 trasy? a jak adam będzie chciał do tego szczecina dojechać to chyba przez słupsk, żeby trochę dotankować?

jeśli w polsce jest 27 stacji cng to raczej ciężko inwestować w instalację z nastawieniem na turystykę... raczej do poruszania się po jednym z 27 miast...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.................jaki jest najwięszy zbiornik na Gaz jaki można zamontowac w Aucie osobowym? :icon_mrgreen:

 

zalozyc mozesz taki jaki ci wejdzie! ja nie chcialem zbytnio zmniejszac bagaznika(bo to sedan) i wsadzilem 90, na maxa wchodzi 73l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lagune 1.8 combi 98r. 8 zaworową i starą instalacje I generacja, pali mi 9.5 l/100km cykl mieszany,jeżdze w miare dynamicznie. Tata ma podobną lagune tylko 2.0 nowa instalacja i w 10 sie miesci. Na trasie wychodziło coś koło 9l w mojej (trasa 600km przelotowa 120-140kmh 5 osob)

 

Wczesniej mialem astre 1.4 gaz 2 gen i przy spokojnej jezdzie 8l cykl mieszany, ale to był niesamowity muł na gazie :smile:

 

laguny sie sprawdzają z gazem tyle mogę powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość centymetr_sześcienny

T34 pali mało... bezpiecznie i do tego jaki fun:p

 

Pytanie kierowane do forumowych szpecuf:

To prawda, że auto z nowoczesną instalacją sekwencyjną potrafi spalić mniej gazu niż by spaliło benzyny?

Słyszałem jeszcze o tym, że potrafi niekiedy mieć nawet więcej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T34 pali mało... bezpiecznie i do tego jaki fun:p

 

Pytanie kierowane do forumowych szpecuf:

To prawda, że auto z nowoczesną instalacją sekwencyjną potrafi spalić mniej gazu niż by spaliło benzyny?

Słyszałem jeszcze o tym, że potrafi niekiedy mieć nawet więcej mocy.

 

to raczej nie mozliwe! po pierwsze do kalibracji sekwencji silnik bierze dane z benzyny, po drugie ze wzgledu na gaz i jego cos tam mniejsze (niepamietam) zebys mial tyle samo mocy silnik litrazowo musi dostac wiecej LPG niz Pb. oczywiscie mozna mu zmniejszyc czasy wtryskow, cisnienie reduktora itp, ale raczej stracimy mocna na dynamice a zuzycie spadnie minimalnie(lub nawet wzrosnie bo bedziemy trzymali caly czas gaz w podlodze zeby jechac..). tak bardzo ogolnie nalezy przyjac ze na sekwencji bedzie palil tyle co na Pb lub max o,5l/100km wiecej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...