Skocz do zawartości

Zielona WFM M06 1955


qlimaxDJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tia. WFM została zamknięta bo Państwowe Zakłady Optyczne były ważniejsze. WSK zamknięto bo śmigłowce były ważniejsze...czyste przykłady. :biggrin:

 

WSK Świdnik gdzie robiono kiedyś popularne WSKi nie został zamknięty i funkcjonuje do dzisiaj.

W dalszym ciągu robi śmigłowce, ale główny produkt na dzisiaj to kadłuby śmigłowców dla

kilku znanych producentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSK Świdnik gdzie robiono kiedyś popularne WSKi nie został zamknięty i funkcjonuje do dzisiaj.

W dalszym ciągu robi śmigłowce, ale główny produkt na dzisiaj to kadłuby śmigłowców dla

kilku znanych producentów.

 

Pozdrawiam

Ale jako taki producent motocykli nie istnieje :flesje:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jako taki producent motocykli nie istnieje flesje.gif

Niby nie. Muszę się pochwalić,że byłem na praktykach w zakładach wsk Świdnik i sprzęt mają naprawdę zacny :) Fabryka przeogromna a o jej wielkości świadczy,że nie tak dawno wewnątrz fabryki jeździły autobusy! żeby dostać się z jednego końca na drugi :) Rozmawiałem z pracownikiem to mówił,że mają gdzieś wszystkie modele wsk jakie powstały w jednej hali i czasami na jakieś święta/rocznice można je zobaczyć. Niestety podczas praktyk nie chciał mi pokazać tych cudeniek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

Nie chciałbym zaśmiecać i wcinać się w mądre Wasze dyskusie :icon_biggrin: , ale chciałbym się dowiedzieć maksymalnie dużo o takim urządzeniu co się nazywa WFM M06 wyprodukowanym w sierpniu 1957 roku i z numerami w okolicach : rama 15xxxx i silnik 8xxxx. ;) kosztowała 7 tyśków + od razu dwa przeglądy za 40 zetów.

Pozdrawiam

K54

http://picasaweb.google.pl/Krzysztof554/WF...501172911581730

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co kolega chciałby się konkretnie dowiedzieć?? :wink:

http://www.wujkafrankamotor.yoyo.pl/index.php -tu można poczukać, zapytać.

WFMka ze zdjecia z pewnościę jest z poczatku 56roku. Rocznik 57 charakteryzował się tym że miał już trójkątne puszki oraz licznik w półce.

A te dzieci to nie wiem z którego rocznika. :wink:

Edytowane przez GaCek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wujkafrankamotor.yoyo.pl/index.php -tu można poczukać, zapytać.

WFMka ze zdjecia z pewnościę jest z poczatku 56roku. Rocznik 57 charakteryzował się tym że miał już trójkątne puszki oraz licznik w półce.

A te dzieci to nie wiem z którego rocznika. :wink:

 

Dzięki za info :smile:

Rok 1957, dokładnie sierpień, stoi na dowodzie zakupu ...

A dzieci ??? Od lewej 1957, 1953, 1951 ;)

Posdrufki

K54

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info :smile:

Rok 1957, dokładnie sierpień, stoi na dowodzie zakupu ...

A dzieci ??? Od lewej 1957, 1953, 1951 ;)

Posdrufki

K54

Z rocznikami dzieci to był żart :smile: :wink:

1957 na dowodzie to rok zakupu czy produkcji?? Z tego co widzę na zdjęciu to ni jak nie wyglada mi to na 57 rok produkcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Znaczy faktura nr 2381 z dnia 23.08.1957. A na fakturze numery silnika właśnie 159110 i ramy 82136.

Tyle wiem. Dowodu rej niestety nie mam :-(

Posdrufki

K54

 

PieS Za to mam "Zaświadczenie na prawo używania roweru" nr 144 z 21 maja 1946 roku ..... :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy na WFM M06 były gdzieś naklejki/malowanie o treści "M-06"? Zakupiłem takie naklejki w komplecie z tymi na bak i nie mam pojęcia gdzie to przykleić (może na lodówkę? :icon_mrgreen: ). Orientuje się ktoś?

 

Tia. Na tylnym błotniku w połowie odległości miedzy lampą a siedzeniem. Na mojej mam jeszcze resztki tego napisu:

http://bikepics.com/pictures/1145485/

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat. Mam również zielonąWFM z roku 55 o bardzo niskim numerze ramy. Interesuje mnie jedna rzecz. Mianowicie siedzenie przy mojej fumce było kryte brezentem (wojskowy materiał) a nie dermą.

Nie wiem do końca czy to jest oryginał. Spotkał się ktoś z takim siedzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...