Skocz do zawartości

Zakup Urala


ventura
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hihi, no tak jak mówiłes, nie chca sprzedac samych:-) a wał juz mam po regeneraqcji za 450 i chyba jeszcze poczekam do bajzlu, za 500 dokupie dyfer koła siedzenia wózek do urala i pare czesci do kaski która czeka w kolejce:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesli motocykl będzie natomiast z Rosji lub Białorusi to musi mieć dowód rejestracyjny, umowę kupna i dokument SAD litewski z potwierdzeniem dokonania odprawy dopuszczenia do obrotu. Ponieważ przy sprowadzaniu do unii zasadą jest clenie na granicy zewnętrznej lub we wskazanym urzędzie wewnątrz kraju, dokument SAD musi być zrobiony na Litwie. Nie daj się zrobić w butelkę, jeśli ktoś ci powie, że oclisz sobie w Polsce. Tak by było, gdyby do pojazdu został dołączony dokument T1, czyli przekaz celny z granicy do urzędu wewnętrznego w dowolnym miejscu Unii Europejskiej. Tylko Ty musiał byś figurować tam jako właściciel. W innym przypadku odprawy może dokonać przedstawiający towar w punkcie wjazdu do UE. Jesli będzie tylko dowód to tak jak byś kupił sprzet u Polskich handlarzy, czyli bez kwitu.

 

A jeżeli moto będzie z ukrainy to co dokładnie jest potrzebne do rejestracji ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna jeszcze rejestrowac przez zasiedzenie(tfu na psa urok)

Granat - coś dla ciebie. Znalazłem na forum Automobilisty wypowiedź Katarzyny Kuligowskiej (a powiedz mi jeszcze, że ta kobita nie wie co mówi) apropo zasiedzenia;

 

 

UWAGA - zasiedzieć można tylko pojazd wyprodukowany przed wojną......

Problem polega na tym, że każdy powojenny pojazd został legalnie sprzedany i posiadał jakiegoś prawowitego właściciela. Każdy powojenny motocykl był już zarejestrowany bądź w Polsce Ludowej, bądź w PRL.... i dlatego też musi zostać zachowana ciągłość dokumentów pojazdu od momentu wyprodukowania aż do przetopienia w hucie. Jednym słowem urzędnicy nakazują nam (NAM !!!) dostarczenie informacji o ostatnim legalnym właścicielu pojazdu. Problem w tym, że dokumentacja Wydziałów Komunikacji z lat 50. czy nawet 60. już dawno została spalona lub przerobiona na gazety;) Ona po prostu już nie istnieje. Wiemy o tym my, wiedzą urzędnicy, ale przepisy są przepisami i KROPKA. W przypadku pojazdów przedwojennych zakłada się, że zarówno właściciel pojazdu jak i dokumenty mogły zginąć lub zaginąć w czasie wojny...

Powojenne pojazdy można zarejestrować (kiedy nie posiadamy żadnych dokumentów) tylko przy pomocy rzeczoznawcy motoryzacyjnego i tylko na "żółte papiery" - nie mylić z wariackimi !!! - żółte papiery to znaczy na żółte tablice czyli zabytkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze można to zrobić w sądzie jako spadek po dziadku, babce ,itp jednak żeby niebył umrzyk bogaty w dzieci bo do przeprowadzenia spadku należy podać wszystkich potencjalnych spadkobierców

a ci na sprawie w sądzie muszą się zrzeknąć na twoją korzyść . Czasem jednak różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat - coś dla ciebie. Znalazłem na forum Automobilisty wypowiedź Katarzyny Kuligowskiej (a powiedz mi jeszcze, że ta kobita nie wie co mówi) apropo zasiedzenia;

!!!!Jak mozna wierzyc komus kto obcioł sobie........? Ta teraz kobieta nie bardzo sie orientuje w tym o czym pisze i mówi!To typowy przykład pisania dla kasy, byle o czym.Przeczytaj sobie jej artykuły o motocyklach to moze zrozumiesz, Paolo, np.numer automobilisty nr.9/06 artykół o Wul-Gum-ie i apropo 6/07 miłej lektóry tego i innych:-)

 

Zreszta dajcie ochłonac mojej sedzinie, bo sie juz koncza mozliwosci przesłuchiwania swiadków chociaz boje sie ze cos znowu wymysli zeby byc kryta:-)jak bedzie koniec objawie swiatu co i jak, z przykladu na własnej dupie:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o Wul-Gumie i innych motocyklach, które ta kobita opisywała i nie widzę w tym nic "zdrożnego" - wecz przeciwnie - czytało się bardzo fajnie a i sam sposob przedstawienia był interesujący (ciekaw jestem jak ty wytłumaczyłbyś historię tego motocykla); Z tego co wiem ta kobita posiada ogromne zasoby literatury samochodowej i motocyklowej, także ma skąd czerpać "prawdziwe informacje", więc nie rozumię twojej postawy apropo "pisania byle czego". Jak narazie to sprawdza się to co ona napisała - a nie to co ty - zasiedzieć Urala nie dałeś rady (czyli coś w tym jest :( );

Wytłumacz swoją niechęć do "redakcji" tego pisma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Paolo, zeczywiscie nie udało mi sie do tej pory zasiedziec urala, ale zapewniam cie ze nie długo bede miał to juz z glowy jak zły sen, wtedy bede domagał sie satysfakcji:-)A moze w tym czasie ty spróbujesz zrobic to tak jak opisała "pani" K.?Zobaczymy komu sie uda:-) Co do automobiliosty, lubie to pismo i kupuje od dawna, ale nie przepadam za nierzetelnymi autorami, dzieki tej "pani" mój dobry kumpel od NSU błaka sie po urzedach od 2 lat nie mogac nic zrobic bo ktos mu podesłał w/w artykuł, a gdyby robił tak jak opisałem co zreszta wczesniej przedyskutowalismy tu na miejscu w odpowiednim gronie juz by legalnie jezdził jak jego poprzednicy, wiec nic mi prosze nie mów o "pani"K., Widze ze nie czytasz uwaznie tego co jest napisane wiec moze porównaj jeszcze raz oba artykuły, i nie mówmy juz wiecej na ten temat, a przy okazji mozesz mi jeszcze wytłumaczyc swoja niechec do mnie? :notworthy: buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granat ja właśnie wczoraj zarejestrowałem swojego urala no ale papiery miałem wszystkie

Ale miałem problem z odpaleniem po zimie .Kazłem pracownikom wymienić oleje , okazało się że w silniku jest pół litra wody. Wykręcili świece kopnęli atu z cylindrów woda chlup.Ale jaja wołaja mnie sprawdzam rolgaz nawet niedrgnie zdejmuję gumy od powietrza woda się ciurem leje. prysnołem wd. pdwazyłem przepustnice i poszło.Zaglądam do cylindrów woda sprawdzam filtr powietrza a tam ukruszona pokrywka akurat pod bakiem . Niby był przykryty na zimę ale jednak woda się lała z baku ciurem do filtra, potem klektorami przez gażniki do cylindrów.Wyciągli wodę strzykawką gazniki wyczyściłem nawet dobże bo nie

były chyba czyszczone od nowości ma przejechane 20000 km.Wprawdzie mam drugie nówki ale założe po remoncie na jesień Chłopaki zalai olej paliwo za drugim kopnięcim zapalił jak się cholera nagrzała to waliło parą z tłumników tak jakby miał katalizator ale już jest luks. Jeszcze jedna zmiana oleju i gotowe

napisz do mnie mejla to podeślę ci fajne zdjęcia.

[email protected]

czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej HIUS - zapodaje foto Twojego Ruska.

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/tqj...4yzyjyomltb.jpg

 

 

fotki WSK są w dziale "originalmachinery" czy jak on tam się zwie....

 

pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!!

Ano jestem... :)

Było fajnie,ale nie ważne to... Był u mnie zajączek i zostawił coś... :)

 

ps. jak sie wciska fotki na te cholerne hostingi? Chce sie pochwalic nowym sprzętem :notworthy:

 

JEST UDAŁO SIĘ !!!!!!!!!!!

No to paczta i podziwiajta.... Troszku kundelek,ale mały lift i bedzie łoki. Najważniejsze,że agregat jest ok i ma nasze blachy z papierami.

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/dyo...zqm4jztj2ng.jpg

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/i5o...xzndnefwjdu.jpg

 

Oczywiście wózek też jest.Na fotkach sa zdjęte siedzenia i gumy zbiornika.Niestety "młody" pracownik pospieszł się przed upamiętnieniem tej wiekopomnej chwili... ;) Pilnie poszukuje kierownicy.Ma ktoś jakumś na zbyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jul- :wink: To od zajączka nie zajeca ?

Kasięcja - pyszna -serio zazdroszczę skrzynki( HIUS'owi też ). A mniej serio fikuśnie założony filterki , fajki na świece -boskie , popychacz sprzęgła - standard wieloczęściowy? Co to za patent z wahaczem i centralną podstawką ?

:icon_biggrin:

Do postu poniżej - Fakt :D

Edytowane przez prince
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej HIUS - zapodaje foto Twojego Ruska.

http://wbv.pl/gallery.php?entry=images/tqj...4yzyjyomltb.jpg

fotki WSK są w dziale "originalmachinery" czy jak on tam się zwie....

 

pozdro.

 

 

 

Panowie, jest zalozony odpowiedni temat w dziale weterany do wrzucania zdjec, nie rubcie kiszki w innych tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...