Skocz do zawartości

Spadek jakości KTM'ow


Rekomendowane odpowiedzi

Ano wlasnie, chce sobie kupic nowa crossowke. Waham sie miedzy Yamcia, a KTMcem (250 w czterosuwie), ale slyszalem, ze KTMy strasznie podupadly ostatnio na jakosci. Dwoch znajomych ma roczniki 2006-7 i caly czas cos nie gra. Jak to jest ?? Ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie, chce sobie kupic nowa crossowke. Waham sie miedzy Yamcia, a KTMcem (250 w czterosuwie), ale slyszalem, ze KTMy strasznie podupadly ostatnio na jakosci. Dwoch znajomych ma roczniki 2006-7 i caly czas cos nie gra. Jak to jest ?? Ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia ??

sam jezdze na KTM ale to zupełnie inna bajka i inna epoka. Znam kilka osob co jezdzą właśnie na wyczynowych 250 w czteropaku i są bardzo zadowoleni. Nie przypominam sobie zeby jakieś kłopoty mieli. A co do jakości to raczej słyszałem więcej pozytywnych opinii i większość mówi ze jakość dorównuje juz Yamasze. Mam tez kumpla na YZF 250 juz tej na aluminiowej ramie i tez jest zadowolony no a motor jest przepiękny (biała). Jednak KTM jezdzi sie przynajmniej mi lepiej. Są po prostu odczuwalnie mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie, chce sobie kupic nowa crossowke. Waham sie miedzy Yamcia, a KTMcem (250 w czterosuwie), ale slyszalem, ze KTMy strasznie podupadly ostatnio na jakosci. Dwoch znajomych ma roczniki 2006-7 i caly czas cos nie gra. Jak to jest ?? Ma ktos jeszcze jakies doswiadczenia ??

KTM '06 bardzo słabo odpalał, były akcje że znajomy na zawodach przed startem nie mógł go przez 2min odpalić a był serwisowany w niemieckim serwisie KTM z naciskiem właśnie na to żeby zawsze odpalał.

W 2007 i 2008 już nie ma tego problemu. Zawieszeniowo jest coraz lepiej.

Yamaha wydaje się jednak być dużo lepszym wyborem, chociaż ja i tak jestem zdania żeby brać to co się bardziej podoba, te niewielkie różnice między motocyklami i tak są istotne tylko dla zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie i wiedza przyzna sie sa bradzo nikłe, ale jesli mialbym kupowac nowy sprzet, to suzuki lub honda. Yamaha tez wchodzi w gre, ale nie KTM, a to dlatego ze sprzet jest niepewny - bynajmniej troche o tym czytalem i wiem, bo z okolic chlopacy co niektorzy jezdza na KTMach.

Z ta marka jest jak z BMW, jedni chwala drudzy tępią. Nie robie tu zadnej antyreklamy, bo sam bym chcial miec taki sprzet, ale wiem ze nie stac by mnie bylo raczej na utrzymanie niz zakup, dlatego moim faworytem jest suzuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie co do Yamahy jak to jest z tymi silnikami. Od gościa co regeneruje głowice słyszałem że są bardzo słabe. Zaworki się wyklepują, i coś tam jeszcze jest z nimi nie tak. Jak się ma KTM do Yamahy. Bo pewnie kiedyś zmienie sprzęt i wybór będzie pomiędzy EXC/WR. Fakt kumpel ma w EXC 2005 10 tyś km i nie robił nic. Kupił go jak miał 5 tyś, no ale widać ze był katowany i duzo czesci mial nowych, m. in. plastiki itp. Jakie jest wasze zdanie.

 

Pozdro

urban

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są sprzety wyczynowe wymagajace takiego samego serwisu a co do tej glowicy Yamahy niech on ja wezmie i sie nia dobrze w leb strzeli wierutna bzdura od 2001 jezdze Yamaha i nigdy problemu nie miałem ni to z glowica ni to z zaworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też sie zapytam :D

Jak to jest z wymianą zaworów w wyczynowym 4t? Słyszałem, że co sezon, ale co sie stanie jeśli się nie wymieni? Jaka jest różnica między stalowymi i tytanowymi? Czy komuś się przyrtafiła jakaś niespodziewana awaria typu urwany zawór przy regularnym serwisie? Pacian mówisz, że masz YZF od 2001, pwiedz co i jak często w niej wymianiasz?

 

Pozdrawiam.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Yamahe YZ 426F z 2000r dbam o nia,serwisuje,zmieniam olej co 5MTH piore filtr co jazde,co 2 zmiany oleju filtr i ostatnio jadąc spokojnie po asfalcie staneła mi korba na wale. Co do KTMa dla mnie moze dlatego ze jestem niski bo 175cm zle sie jezdzi. Kumpel ma YZ 125 2003r przyjechała z USA prawie tam nie uzywana przjechane moze kilka razy po prostej drodze juz wkłada 3tłok i zmienia korbe a jezdził nią 1,5roku amatorsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja mam 177 cm wzrostu i najmniejszego problemu nie mam z moim EXCF , więc to delikatna brednia.

 

Po za tym jeżeli chodzi o motocykl to lepszego bym sobie chyba nie wybrał jeździłem na paru sprzętach przed kupieniem i po kupieniu ale żaden mi tak nie pasuje jak KTM. Jeżeli chodzi o awaryjność i słabą jakość

 

....eeee

 

to w ogóle nie wiem o czym mówicie mam już pare kilosów na stukane i to w różnych warunkach już się było ale moja ćwiara nigdy mnie nie zawiodła. Robie regularny serwis i nie ma mowy żeby rozrusznik nie zadziałał z pierwszego razu czy nie chciał odpalić z kopijki.

 

Po za tym jeździłem na ćwiarach w 4paku od yamahy / hondy i husqvarny i żadna mi nie pod pasowała tak jak KTM.

 

KTM jest agresywniejszy od yamahy i według mnie lepiej czuje się motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...