Skocz do zawartości

Kaszel w R1


Rekomendowane odpowiedzi

Cze

 

Mam R1 na gaznikach (2001) ktorą dręczy pewna bolączka. A mianowicie gdy jade na wysokich obrotach, puszcze gaz i znowu odkrece najpierw motor sie zdlawi i dopiero zacznie ponownie przyspieszac Jest to dosyc irytujace zjawisko. Gazniki sa po synchronizacji, o zadnym nadmiernym luzie na lince gazu nie ma mowy. Czy korekcja ustawienia skladu mieszanki moglaby pomoc? Macie pomysl ewentualnie czym innym moze to byc spowodowane?

Pozdrawiam

Edytowane przez loczek218
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi podsunales pomysla Jak ostatnio patrzylem wydawal sie czysty ale od czasu zakupu (1,5 roku) nie byl wymieniany, a nie wiadomo jak wczesniej.

Dzieki

no to gaźniki stroiłeś na brudnym filtrze? torche nie bardzo to ma sens. Wymień filtr, poźniej regulacja (a i czyszczenie by nie zaszkodziło) gaźników. Świece kiedy wymieniałeś? Koszt niewielki, a też na pewno nie zaszkodzi.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazniki oczywiscie byly czyszczone przed synchronizacja i swiece tez zmienilem Filtr pozostawilem bez wymiany bo jak juz pisalem wydawal mi sie czysty. W takiej sytuacji zeby miec jednak pewnosc zmienie go na nowy. Jedna rzecz jaka mnie zastanowila podczas czyszczenia gaznikow to to ze sklad mieszanki nie byl rowno ustawiony Na trzecim gazniku srubka byla wykrecona znacznie mocniej niz inne Dowiedzialem sie ile obrotow wykreca sie w R1 (jezeli dobrze pamietam 2,5) i tak ustawilem sklad. Moze powinienem powrocic do poprzedniego ustawienia bo kiedys motor sie nie dlawil :biggrin:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrec srube dodatkowe 0.5 obrotu i zobacz jaki to bedzie mialo efekt.Generalnie wszystkie one powinne byc ustawione tak samo.

 

Brudny filtr powietrza powoduje wzbogacenie mieszanki,twoje problemy sa zwiazane z raczej ubogim skladem w momencie kiedy odkrecasz gas,aczkolwiek jezeli jest on zasyfiony to nalezy go wymienic.

Druga sprawa to o ile motocykl nie byl jezdzony w zimie i stal z paliwem w gaznikach to byc moze bedziesz je musial wyczyscic od nowa,glownie dysze i uklad wolnych obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

 

Mam R1 na gaznikach (2001) ktorą dręczy pewna bolączka. A mianowicie gdy jade na wysokich obrotach, puszcze gaz i znowu odkrece najpierw motor sie zdlawi i dopiero zacznie ponownie przyspieszac Jest to dosyc irytujace zjawisko. Gazniki sa po synchronizacji, o zadnym nadmiernym luzie na lince gazu nie ma mowy. Czy korekcja ustawienia skladu mieszanki moglaby pomoc? Macie pomysl ewentualnie czym innym moze to byc spowodowane?

Pozdrawiam

 

Stawiam na zabrudzony filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...