Skocz do zawartości

Podnośnjk do yamahy virago 535 skończony


Rekomendowane odpowiedzi

Witam powiem krótko zrobiłem zeszło

 

Oceńcie sami

 

Podnosi się szybko i montuje czas podnjeśenja motoru całego 3-4 minuty

 

Stateczny stabilny każda noga ma swoją regulację

 

Korzde koło się osobno podnosi

 

Przód tył lub całość jak chcesz

 

Motor w górę i siedziałem na nim ruszałem żadnych drgań

 

Na 6 zabezpieczeniach

 

O to mi chodziło

 

Zamieszczam zięcia link zobacz oceń sam

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=be2a31a794539410

 

 

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=12367822bb31be67

 

 

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f469a2c954868b37

 

 

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=de8146a106193d34

 

 

 

 

 

Mogę zrobić na zamówienje po kontrakcje ze mną

 

Z tego nie spadnie możesz go odwrócić i za niego podjeść motor do góry

 

Pozdrowjonka

 

koszty materiału średnie ale ten z sieci za 460 zł się nie umywa, nic nie warta do tego mojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa konstrukcja na zimę lub remont bo jak miał bym montować podnośnik około 4 minut i tyle samo poświęcać czasu na demontaż za każdym razem jak chcę coś zrobić lub go przestawić to jak dla mnie zbyt długo. Cena też nie jest przystępna bo idealny podnośnik do tego rodzaju motocykli kosztuje jakieś 250PLN. Umieszczenie motocykla na takim podnośniku trwa jakieś 5 sekund. Poza tym gabaryty są nieporównywalne. :biggrin:

 

Przyznam jednak że wygląda na bardzo stabilny i pewnie przetrwa nie jedno trzęsienie ziemi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa konstrukcja na zimę lub remont bo jak miał bym montować podnośnik około 4 minut i tyle samo poświęcać czasu na demontaż za każdym razem jak chcę coś zrobić lub go przestawić to jak dla mnie zbyt długo. Cena też nie jest przystępna bo idealny podnośnik do tego rodzaju motocykli kosztuje jakieś 250PLN. Umieszczenie motocykla na takim podnośniku trwa jakieś 5 sekund. Poza tym gabaryty są nieporównywalne. :icon_mrgreen:

 

Przyznam jednak że wygląda na bardzo stabilny i pewnie przetrwa nie jedno trzęsienie ziemi.

 

Pozdrawiam

 

 

 

:) :) :icon_razz: :icon_razz: :biggrin: :lapad: :clap: :wink:

 

Moim celem było zrobjenje podnośnika takiego by był bezpieczny i stateczny nie zwalił się na mnie

 

A do przestawienia montuje kółka i go z całą konstrukcją pchnę gdzie mi pasuje rzecz gustu

 

Co mi z podnośnika co motor spadnie lub się zsunie i się poobija

 

Niech ma to ręce i nogi .przy nim możesz bezpiecznie pracować to jest cel tego podnośnika

 

Wolę go montować parę minut a nie kupować części jak się przewróci dopiero bulniesz

 

To podnośnik warsztatowy jak chcesz zwykły podsusz cegłę i dwa Kaje

 

Pozdrawiam

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze zrobiles jakis fajny, prawdziwy podnosnik a widze tylko cos w rodzaju stelaza z klopotliwym mocowaniem motocykla.. Mi chodzi po glowie podnosnik gdzie wjezdzam motocyklem, stawiam na stopce centralnej i podnosze calosc na jakies 80 cm. jak juz wymysle i zrobie to wrzuce fotki

P.S. Dopiero przeczytalem poprzedni post na temat podnosnika, analizujac problemy z Virowka dochodze do wniosku ze ten twoj stelaz nie jest wcale taki zly, ma tylko wade dosc klopotliwego laczenia z motocyklem (ale trudno byloby wymyslic cos innego) no i to ze jest dedykowany tylko pod 535.. Ale dla ciebie pewnie wystarczy, pozdrawiam

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilu trzeba mocować sprzęt na tym podnośniku?? NA allegro są podnośniki po 75 zeta pod wahacz lub przednie lagi, niespełna minuta i sam masz moto w powietrzu. Ale przyznam szczerze że dałeś ognia z tą konstrukcją :D tyle że będziesz mógł go opylić razem z motorem bo do innego się nie nada. Tak czy siak bravo za fantazje ;) :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ilu trzeba mocować sprzęt na tym podnośniku?? NA allegro są podnośniki po 75 zeta pod wahacz lub przednie lagi, niespełna minuta i sam masz moto w powietrzu. Ale przyznam szczerze że dałeś ognia z tą konstrukcją :wink: tyle że będziesz mógł go opylić razem z motorem bo do innego się nie nada. Tak czy siak bravo za fantazje :biggrin: :wink:

 

 

 

Macie racje , ale mi chodziło o to by dla mnie służył wygodnie i bezpiecznie pod Virago 535.

 

Te z allegro to dobre pod przód a nie tył popacz sobie na Virago to zrozumiesz a z tyłu jest kardan i nie ma dobrego podnośnika .

 

Mówiłem zrobiłem morze mój pomysł ruszy czyjeś szare komórki coś lepszego wymyśli a nie gdyba bo z gadania nici .

 

Kupić w sklepie to każdy dureń potrafi wydać kasę

 

Zrób coś sam a cię wtedy inni docenią za pomysł

 

Pozdrawiam dużych i małych

 

A MOCOWANIA SĄ POCZEBNE DLA BEZPIECZEŃSTWA BY NIE DRGAŁ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

 

Uważam, że całkiem niezły pomysł.

 

Ja musiałem się podeprzeć prowizorką, ale tez dość stabilną:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...25253f6acc.html

 

pozdr

 

witajcie mam zrobione dwa podnośnik drugi jest mi zbędny mogę go sprzedać po kosztach niech komu służy

skontaktuj się ze mną to się dogadamy

inne motocykle można także płodność po dorobieniu odpowiedniej nakładki

Edytowane przez grzegorz 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem troszkę czas i wieczorami zrobiłem podnośnik kumplowi do Virago z tym ze mam podejść do każdego prawie motoru

po przemyśleniach i rozmowie na forum z kolegami doszło do wniosku że dobrze by było by inne motocykle też podnosił , koszty podnośnika czy kupić czy zrobić są znaczne

jest to wersja podnośnika moim zdaniem ulepszona podniosłem honda vt 600 i całkiem fajnie poszła w górę .

Więcej poprawek nie robię gdy mi już czas nie pozwala na zabawę .

Jeżeli ktoś chce spojrzeć to proszę link tu .

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d130c98e5d4f6ee8

 

 

Mam zamiar się wybrać do Małej na zlot w kwietniu jeżeli ktoś chce to mnie tam złapie wymienimy się doświadczeniami .

ten pierwszy projekt jest do sprzedania o ile jest ktoś zainteresowany sprzedam po kosztach robocizny tamten można tak samo przerobić .

pozdrowienia dla wszystkich

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że najlepiej to sie sprawdza centralna stopka..w moim er 5 jak postawie moto na centralnej to tył jest w gurze, a jak chce miec przód, to podnosze lekko w góre przód i podstawiam jakiegoś klocka pod rury wydechowe, pare sekund, a ile radochy:))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj także podnosisz przód osobno i tył osobno lecz cóż każdy ma swoje pomysły

a czy go podnoszę 2 minuty czy 4 minuty czy ma to co do znaczenia .

zrozumiesz jak ci się kiedy na ciebie zwali .

zarazie :icon_mrgreen:

 

A naciągi są poczebne bo podnosisz ie dochodzą do ramy przy virgo lekko potem odkręcasz i stabilizują motocykl .

Wtedy ani nie drgnie na boki

Edytowane przez grzegorz 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz 6, źle mnie zrozumiałes, taki podnosnik to fajna sprawa, ale jak dla mnie to centralka sprawdza sie super...Najlepsze było jak złapałem gume w Yamaszce tzr 50... Zajechałem do garażu, poluźniłem śrube, przykręciłem do sufitu kołowrotek, puźniej linke przeczepiłem do spojlera, przez kołowrotek, i motor podniesiony, ale i tak huśtał sie na boki...nic innego nie dało rady bo yamaszka była cała w plastikach, jedynie co mogło by sie sprawdzić, to coś pod wahacz podłożyć...ale jakoś sie pomeczyłem i było dobrze...pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...