Skocz do zawartości

jawa 350 słabe kierunkowskazy


cylek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

msm bardzo slabo widoczne kierunkowskazy w mojej maszynie juz wiem ze to wina przerywacza ponieważ gdy go omine na krótko kierunki swieca mocno;czy stosował ktoś z kolegów przerywacz elektroniczny?mam instalacje 6v(jawa typu 634)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że mogą być różne kwestie twego problemu:

- zasiarczony akumulator, sam tak mialem w cb400n

- a kolego nie masz przypadkiem przerywacza swojego na 12V?? bo to mogla by byc przyczyna słabego palenia się migaczy, poszukaj elektronika na allegro na 6V chociaz mechaniczne tez dają sobie rade, nie wpadajmy od razu w paranoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie akumulator jest nowy a motocykl 100% orginał lącznie z przerywaczem;około 8lat lezał w złych warunkach zanim go odbudowałem i dlatego uwaza ze przerywacz mogł sie uszkodzic bo masy są ok

 

Może masz poprostu żarówki 5W, a nie 21W.

żarowki własciwe kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 6V prąd jest dwukrotnie większy niż przy 12V więc dużo bardziej wpływa na działanie odbiorników wszelki opór styków i połączeń

 

może w twoim przypadku styki przerywacza już sie wypaliły zaśniedziały albo zawilgły duże odchyłki można wyłapać dokładnym omomierzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne styki przekaźników mówiąc żargonem zgniły czyli zaśniedziały jak przekaźnik rozbieralny rozebrać wyczyścić styki papierem ściernym

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego michoa tam jest przerywacz mechaniczny(bimetaliczny). Przekaźniki występują tylko w przerywaczach elektronicznych. Może po prostu skończył się jego żywot. Charakterystyczne dla przerywaczy bimetalicznych jest właśnie takie żarzenie żarówek kiedy padną bądź szybkie miganie. Nie ma to jak elektroniczne-czytaj nieśmiertelne :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...