Skocz do zawartości

Pytanie Dt 50 czy Simson


pukupuku1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dopiero mam zaczac moja przygode z motorami, mam pytanie, poniewaz za okolo 3 miesiace mam zamiar kupic sobie motorower, mam przeznaczone na to 2100zł, rozwazam kupno Simsona Enduro, lecz znajomy radzi mi zakup Yamahy Dt 50, oczywiscie ma to byc motorower czyli 50tka, i mam dylemat, bo niewiem czy dam rade na 1 motor Yamahe dt 50, i co byscie mi poradzili do kupna?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za taka kase dostaniesz DT jak i rowniez simsona w b.dobrym stanie.(znajomy kupił simsona S51 elektroniczny zapłon,lampa halogenowa , silnik orginalny, do malowania za 800zł.... wystarczy poszukac) Ale na DT odczujesz wrazenia z jazdy...(ale za to cześci droższe i mniej dostepne ze starszych rocznikow) np http://allegro.pl/item320475874_yamaha_dt_...nio_2200zl.html lub suzuki ts http://allegro.pl/item320062214_suzuki_ts_50.html

 

 

ps.Ja miałem simsona s60 enduro to mocy mi brakowało po miesiącu...

Edytowane przez Boczi013
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale simsony to są sprzęty dla starszych panów... Ty jesteś młody więc chcesz się wyszaleć, więc kupuj DT na pewno wygodniej się jeździ. Miałem simsona i jeździłem na dt oczywiście dt dużo leprza, ale o części trudniej. Ja bym brał DT nawet 80 jakby ci się udało...POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale simsony to są sprzęty dla starszych panów... Ty jesteś młody więc chcesz się wyszaleć, więc kupuj DT na pewno wygodniej się jeździ. Miałem simsona i jeździłem na dt oczywiście dt dużo leprza, ale o części trudniej. Ja bym brał DT nawet 80 jakby ci się udało...POZDRO

 

 

Pierdoły piszesz człowieku, jakich starszych panów?? To że cieszą się popularnością wśród emerytów jeżdżących na ryby czy do lasu to nie znaczy ze są dla starszych panów. Dużo jest młodych ludzi korzystających z tych motorowerów. Weź pod uwage na przykład produkcje białych kloszy do simsonów-dla kogo są dla dziadków? Chyba oni są raczej tradycjonalistami, albo tłumiki Leo Vince- myślę że starsi panowie są raczej tradycjonalistami i pozostaną przy fabrycznym kominie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel miał simsona (ksywa pawello93, teraz ma apke classic 125) to kazdy sie nabijal ze jak dziadek na tym wyglada :buttrock: do mlodych osob ten pojazd niepasuje,bierz dt ,napewno dasz rade ,tydzien i smigasz ostro :icon_eek:

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko ze Dt trudniej gdziekolwiek znalezc, a simsona to zbytnio nie problem, moze problem to byc jedynie ze stanem...No i trzeba tez pamietac ze do Dt drozsze czesci, aha no i na moto po miescie itp. bym raczej mniej jezdzil, wiekszosc czasu teren, bo mam piekna okolice do jazdy :buttrock:

 

Bez urazy ale simsony to są sprzęty dla starszych panów... Ty jesteś młody więc chcesz się wyszaleć, więc kupuj DT na pewno wygodniej się jeździ. Miałem simsona i jeździłem na dt oczywiście dt dużo leprza, ale o części trudniej. Ja bym brał DT nawet 80 jakby ci się udało...POZDRO

Niewiem czego ludzie chca od simsonow, przeciez to sa wdzieczne motorowery, a no i 80tka to raczej nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kase na utrzymanie DT to bierz DT i nie przejmuj się kwestią, czy dasz radę, bo dasz. Ale o simsonie nie mówcie, że to jest motorower dla dziadków, bo z założenia konstruktorów był kierowany właśnie do młodych :biggrin: Tyle, że czasy się trochę zmieniły od tamtej pory, a simsony pozostały takie same :bigrazz: Ja miałem radoche jeżdżąc nim po lasach. To nie jest zły sprzęt :wink:

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówie "dla starszych panów" bo na pewno większą przyjemność i dużo więcej adrenaliny da DT, simsony mają to do siebie że nie są ani znowu za mocne ani szybkie. Nie sądze abyś simsonem wjechał w pola ostro pojeździć Dt dużo bardziej się do tego nadaje. Oczywiście jeśli chcesz jeździć po normalnych drogach to bierz simka zawsze części tańsze, a jeżeli lubisz teren i aswalt to bierz DT. Wojtek kazdy ma swoje zdanie, i kazdy chwali to co ma wiec... A co do tych kloszy to w mojej miejscowości jeździ taki koleś 45 lat więc nie pisz że takie pierdoły są tylko dla młodych... POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz kase na utrzymanie DT to bierz DT

 

 

no właśnie każdy radzi bierz DT, przykłady podane przez Boczi013 przedstawiają nam raczej wiekowe sprzęty do których części wiadomo ile kosztują, a simson........... do niego klamoty są dostępne praktycznie w każdym motoryzacyjnym, o cenach rozróżniających części do DT (np. http://allegro.pl/item317243996_tlok_yamah...plet_50_50.html ) od simsona (np. http://allegro.pl/item316468769_simson_s51...mplet_fi38.html ) nie ma co dyskutować. Nie problem kupić, problem utrzymać. Z ćwierćwiekową Japonią będzie zdecydowanie gorzej.

 

Ja bym kupił Simsona a do lasu WSke :cool:

 

Pozdrawiam i życzę ,,celności" w dokonywanym zakupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety za markę w tym przypadku za Yamahę DT się płaci, tak to już jest niestety.

Jeśli wyszukasz dobry egzemplarz DT, to nie będziesz miał problemów później z DT natury technicznej.

Wszystko obraca się wokół stanu danego egzemplarza, równie dobrze możesz trafić na dowalonego simka jak i dt.

Z tym, że za cene tłoka do dt, kupiłbys właśnie 3 tłoki do simka :crossy:

Powodzenia w szukanie zadbanej sztuki :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...