Skocz do zawartości

e-bay.de - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Chcę coś kupić na niemieckim e-buy'u. Jestem oczywiście zarejestrowany, mam kod itd.

Prośbę mam jednak do forumowiczów obcykanych w zakupach na niemieckim e-buy'u, no i znających język niemiecki.

Obiecuję, ze nie będę molestwował, prośba jedynie o przetłumacznie ogólnikowo paru zdań i pomoc w pośrednictwie w zakupie, czyli rozmowach ze sprzedającymi.

Będę wdzięczny za kontakt na maila lub PW.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam tez myślałem o zakupach na e-bay.de zastanawia mnie jednak spedycja i odprawa celna. niektórzy sprzedający zaznaczaja że wysyłaja na cały świat a inni ze tylko do Niemiec. Jak jest z płatnością? Za pobraniem w EUR? Ile kosztuje spedycja? ceny mają tam często reewlacyjne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na ebay'u kupilem:

 

przedni reflektor

zegary z calym panelem (wyswietlacz biegow itp)

kompletny uklad cham (pompka - przewod - zacisk)

amorki na tyl

 

Za dwie ostatnie pozycje bede placic w ciagu nadchodzacych dni.

Za kazdym razem placilem wysylajac kase zwykla poczta. Wsadzalem ja tylko w koperte groszkowa coby nie bylo widac specjalnie co jest w srodku.

Zaznaczam tylko, ze wysylalem zawsze ponizej 50 EUR, powyzej mysle ze warto jednak zrobic przelew bankowy.

 

Co do przesylki, wiekszosc przesylek z Niemiec kosztuje 15EUR wiec lepiej kupic od jednego czlowieka wiecej rzeczy (w przypadku GS400 nonstop sa goscie, ktorzy sprzedaja cale motocykle na czesci - kazda czesc jako oddzielna aukcja).

 

Zaleznie od rozmiaru przesylki / swojego szczescia paczka moze trafic bezposrednio do nas lub ewentualnie mozemy dostac elegancki list o przejeciu paczki przez urzad celny.

Z ebaya nigdy nie placilem cla - zawsze paczka trafiala do mnie. Kiedy sprowadzalem jakies czesci z holenderskiego sklepu internetowego i niestety clo i vat musialem oplacic (9 + 21 % ). Wydaje mi sie, ze zalezy to wszystko od wielkosci paczki (nie chce im sie bawic w drobiazgi).

 

Niemcy generalnie sa bardzo ugodowi... mianowicie ciezko w Polsce wymienic kwote np. 22.51 EUR wiec latwo zgadzaja sie na zaokraglanie. Warto przed zlozeniem oferty wyslac maila z zapytaniem, czy sprzedawca moze wyslac czesci do Polski - nie spotkalem sie jeszcze z odmowa (nawet jesli w aukcji bylo zaznaczone, ze wysylka tylko do Niemiec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To mnie Samson nieco pocieszyłeś. Problem jednak w tym, że nie za bardzo rozmawiam po niemiecku i zauważyłem, że na moje zapytania po angielsku Niemcy po prostu nie odpowiadają. Już mi przez to przynajmniej dwie interesujące aukcje uciekły.

No i póki co chcę kupić coś za około 150 ojro i to będzie ważyć z 7 kg - czy w takim przypadku warto dogadać się z człowiekiem co do przelewu bankowego (wiem, że trzeba mieć po prostu bamowy numer swifft odbiorcy i tyle), ale jak z bezpieczeństwem transakcji no i ile może kosztować przesyłka o takiej wadze?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez niemiecki ni w ząb (choc ucze sie chyba 8 rok 8O ) wiec w moim przypadku, to czy sprzedajacy odpowie na zapytanie po ang. to podstawa.

Co do oplat za ciezsze rzeczy, juz musisz rozmawiac ze sprzedajacym.

 

Ja zawsze robie to tak, za najpierw skladam oferte a dopiero pozniej wysylam zapytanie o wysylke do Polski - moze dlatego zawsze sie zgadzaja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ja kupowalem i dla mnie rewela!

jedynym minusem dla mieszkajacych w glebi Polski, ze pryzesylka do Polski to ok 20E, a w granicach De- 4E. Ale poza tym ebay jest wielki:) Kupilem sobie wszystko co bylo mi potrzebne do reaktywowania Dominatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siemankoooo

 

Mam pytanie czy pomoze mi ktos z was zarejestrowac sie na ebay'u.

Bo niebardzo wiem co i jak z niemieckim tak samo a chcialbym kupic tylko ze niemoge bo musze sie zalogowac :) :D :D

 

 

POMOCY !!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy zakup na E-bayu tez juz mam za sobą.

Licytowałem lampę przednia i stacyjkę do mojej Xj.Fajna to hisoria była-męczę sie i płodzę po angielsku pytanie do sprzedającego stacyjkę,a tu mi odpowiedz po polsku przychodzi,zebym nie kombinował i pisał po polsku o co mi chodzi 8O

Okazało sie,ze sprzedawcą był Dadu(kto siedzi na preclach i ridersach to go zna).

On potem licytowal,prowadzil korespondencje ze sprzedającym lampę i wygrał dla mnie aukcję.

Cenowo to wyszło tak-do wylicytowanej kwoty musiałem doliczyć 20,50 erosa za przesyłkę do Polski(w paczce przednia lampa,tylna,komplet kierunków).

Kasę wysłałem do gościa priorytetem w "bezpiecznej kopercie".

Dzięki dla Samsona,za wtajemniczanie mnie w handel na ebayu(to od niego patent z kopertą). :)

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...