Skocz do zawartości

Mycie motocykla


Brajan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po po prostu myję motocykl woda z szamponem do samochodów (albo własnie Castrol Bike Cleaner - 1 litr 45 zł albo Motul Moto Wash 35 zł 1 litr). Jak silnik jest usyfiony (Riccardo zapozna sie z tematem jak jego motocykl dobije do 50 tys przebiegu :icon_biggrin: ) to w garśc pędzel i benzyna ekstrakcyjna (bo środki bardziej agresywne przenzaczone do mycia silników niszcza aluminium i zostawiaja brzydkie zacieki) . Jak mam czas i chęci to jakiś wosk nabłyszczający albo specyfik Plak (ale nie ten do nabłyszczania tapicerki w samochodzie :notworthy: ). Genralnie na sezon zakupy srodków czystości za 100 zł to max (ale ja nie myję za często motocykli bo to szkodzi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale ja nie myję za często motocykli bo to szkodzi).

 

 

 

a dlaczego szkodzi?????

chyba mnej niż to że jest brudny

 

ja na początku szczypałem się z wilgotną szmatką, ale ostatnio poprostu szlaug i jazda... wypłucze brud, a jak wyschnie to dopiero ją nacieram woskiem i innymi tematami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasta lekkoscierna jest dobra na lakier jak sie ma vn 750 albo inny wynalazek tego typu

jak masz nowy motocykl to w zyciu zadnych takich patentow...

 

A przynajmnije nie do czyszczenia! Zresztą na opakowaniu jest napisane że stosowac nie częsciej niż raz na pół roku.

 

 

a dlaczego szkodzi?????

 

Bo wypłukujesz smar z łożysk, wilgotnieje instalacja itp.itd. Oczywiście mozna temu zapobiegac ale kiedy ostatnio wyjmowałęs ze swojego motocykla wahacz zeby go nasmarowac i kiedy smarowałes łożyska w główce ramy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzam. Po kilku latach mycia na samochody działa destrukcyjnie. Uszkodzenia elektryczne, typu brak połączenia, styku (zaśniedzenia) to wynik używania piany aktywnej, czytaj chemii. Sprzyja też rozwojowi korozji. Biorąc pod uwagę delikatność motoru i to jak często z troskliwością podchodzi się do swoich maszyn zalecam bardziej neutralne środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej odradzam. .... Sprzyja też rozwojowi korozji. Biorąc pod uwagę delikatność motoru i to jak często z troskliwością podchodzi się do swoich maszyn zalecam bardziej neutralne środki.

 

Dzięki za opinię. Miałem wątpliwości, teraz wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...