Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sam rozglądam sie za motocyklem i za 3500zł to nie kupisz dobrej 125cc, a co dopiero japoński 4-suw za taką cene.

Lepiej dłużej NIE MIEC motocykla i zbierac kase, niz sie napalic na szybkie kupno taniego motocykla które okaże kupą złomu, i użytkowanie tego motocykla bedzie wyglądało jak opisał kolega JanuszM

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę tak że jak nie jesteś jakoś bardzo napalony i możesz trochę powybrzydzać to znajdziesz coś fajnego mogę ci polecić Yamahe XJ 600 choć ja jestem całym sercem za Hondą odradzam za to GS 500 E (to jest moje i tylko moje zdanie) jakoś nie mam przekonania do tego motorka a już wogolę do Hondy CB 500 za dużo złego sie nasłuchałem o nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swej strony polecam: Romet k-125 (nowy)

 

fajny, bezawaryjny, calkiem dynamiczny, godny zaufania i polecenia motocykl.

Takie mam z nim doswiadczenia i spokojnie moge polecic.

Idealny do Twoich zastosowan.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgiera Honde kojarze choć nie powiem wiele jak jeżdziła.Mati miał 2x GSX400 też stare,tanie(sprzedawał o ile pamiętam za 3-3,5tyś zł) i większych problemów nie miał i dobrze jeżdziły.Ale rozumiem tych mówiących żeby nie kupować starej japoni bo po pierwsze jest to ryzyko...uda się albo mina się trafi,po drugie ubrania nie odkładaj na pózniej..na drogach coraz większy ruch itp i różnie w życiu bywa a moc i masa większa od Simsona.I kolejna rzecz to kwestia jak z dochodami masz...w sensie czy w miare regularne bo eksploatacja kosztuje sporo(jakiś serwis itp nawet te okresowe wymiany),czasem głupoty a sporo kasy idzie a wszelkie zaniedbania mogą zemścić się o wiele większymi wydatkami.Przede wszystkim jak będziesz oglądać sprzęta to pojedż z kimś kto się naprawde na tym zna...bo może okazać się że kupisz maszyne niby klocki i inne eksploatacyjne rzeczy sprawdzisz a jeżeli nie wiesz kiedy bylo robione albo że juz czas na to regulacja zaworów,dojdzie do tego wymiana łańcuszka np. bo poprzednik nie wymienił i juz masz conajmniej 500zl jak nie więcej w plecy.Rozumiem że chcesz japonie...jak pare lat temu kupiłem w końcu MZ to też szukałem japoni..mialem mniej kasy na to,japończyki były droższe choć zdarzały się za kase jaką miałem ale zbyt bałem się że trafie mine i będe oglądał motocykl a nie jeżdził i kupiłem MZ. Aha przy wyborze patrz raczej na modele polecane przez Zgiera.GS 500 to nawet jak będzie za taką cene to odpuść bo nic dobrego to nie będzie,w ogóle większe pojemności i egzotyczne modele odpuść bo mogą być problemy

Edytowane przez Domel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w lipcowym czy sierpniowym numerze Swiata Motocykli był test rometa i wyszło to czego sie bałem... po kilkudziesięciu kilometrach mocowanie przedniej tarczy zaczeło sie psuc

Romet odpada

hehehe ...to kup japonie za 3500 :icon_rolleyes: ;)

 

No coz, niektorzy musza sie uczyc na swoich bledach.

Ja posluchalem kiedys madrej rady doswiadczonych motonitow i kupilem na poczatek stara japonie.

Wlozylem w nia wiecej niz za nia dalem, a sprzedalem jako uszkodzona. EOT :)

 

PS/EDIT - KUP ROMETA :smile:

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jakiegos rometa ! za te kase [moze ciut wiecej] masz elegancką nową, małoawaryjną 125tke, tanią w ekslopatacji [2-3 l/100 km], idealna do miasta, 2 osobowa, nie ma problemu z serwisem i czesciami. A model wybierz juz sam ;]

 

chyba się nie zgodzę... wprawdzie kwestia uznania elegancji rometów czy innej chińszczyzny jest indywidualna, natomiast co do awaryjności, serwisu i części radzę zapoznać się dokładniej z wątkami dotyczącymi tych wynalazków, jakich jest przynajmniej kilka na forum

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest sytuacja z rometami na skale ogolnopolska ale na dolnym slasku sa 2 serwisy, zawsze bylem ekspresowo i skutecznie Obslugiwany :biggrin: Co do awaryjnosci sam jezdze i nic nie mialem [nie liczac skutkow moich bledow], to o niczym nie swiadczy dlatego mam kontakt z innymi posiadaczami tych pojazdow [ np polska jazda] i wiem, ze romety sa na prawde tanie, ekonomiczne i w miare niezawodne [na dzien dzisiejszy, na rynku dopiero od roku wiec przebiegi tez nie sa olbrzymie, ale spotkalem juz pare opinii ze silnik trudny do zajechania]. A co do tej tarczy ze sie poluzowalo - wszystko zalezy od zlozenia w serwisie poczatkowym a z tym bywa roznie, wiadomo zawsze znajdzie sie ktos kto robi cos na odwal sie i nie mozna uogolniac. Ten test tez czytalem i przeciez ogolnie wypadl bardzo pozytywnie przeciez !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się nie zgodzę... wprawdzie kwestia uznania elegancji rometów czy innej chińszczyzny jest indywidualna, natomiast co do awaryjności, serwisu i części radzę zapoznać się dokładniej z wątkami dotyczącymi tych wynalazków, jakich jest przynajmniej kilka na forum

jsz

 

To ja odpowiem tak:

Kupujesz nowego Rometa i rok masz spokoj, przynajmniej jesli chodzi o finanse, bo masz gwrancje.

Ja w ciagu roku w moja swietej milczacej pamieci Honde VT250F wpakowalem wiecej niz teraz bym dal za nowego Rometa.

 

Ja sie zgadzam, japonie sa lepsze od Rometa ze 2 razy, a drozsze ze 3 razy.

 

Nowe jest nowe, i nic tego nie zmieni.

 

Znam kilku zadowolonych uzykownikow Rometa ...polecam !

 

PS/edit elvis wlasnie zaprezentowal poglad przez, ktory co drugi motocykl na polskich drogach nie nazywa sie jeszcze Romet. Wiecej powodow IMHO nie ma

Edytowane przez Sofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz juz jakiegos faworyta?

Nie zabardzo...

Poza tym faworyt bedzie liczył sie kiedy będę miał do wyboru kilka modeli...

A jak trafi mi sie 1 okazja w regionie tylko to chcac nie chcac zdecydowac sie bede musiał...

Ale dzięki waszym radom wiem za czym sie w anonsach oglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...