Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zmotoryzowanych.... :P

Zamierzam w tym tygodniu kupić motocykl, ale chce również zatroszczyć sie o moją pusta głowę. Mam na oku parę kasków, ale nie wiem z jaką szybką sobie go kupić.... Chodzi mi dokładniej jakiego koloru będzie najlepsza (czy standardowa, a może czarna, niebieska itp).

 

P.S. Dodam, że podczas bardzo słonecznych dni moje oczy trochę łzawią (muszę je mrużyć) od blasku słońca, ale nie wiem czy jak kupię kask z (np.) czarną szybą to w nocy poza miastem będę widział tylko ciemność.... Wypiszcie swoje plusy i minusy no i doradźcie co kupić....

 

z góry dzięki za info

pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu kaskach szybki wymienia się po naciśnięciu jednego guzika więc po prostu możesz mieć dwie: transparentną i przyciemnianą. Widziałem też kiedyś szczękowca, który miał z zewnątrz przezroczystą szybę ale miał w środku jeszcze taką mniejszą przyciemnianą opuszczaną. Trzecia opcja to okulary przeciwsłoneczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniana szyba na jedynie ta zalete, ze mozesz uzywac jej tylko w dzien ( w/g zdrowego rozsadku ) jezeli wiec zastanie Cie podczas wypadu noc to lekka kicha, trzeba przewidziec i wozic wtedy dwie, z czego duze prawdopodobienstwo porysowania i jednej i drugiej.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemniana szyba na jedynie ta zalete, ze mozesz uzywac jej tylko w dzien ( w/g zdrowego rozsadku ) (...)

 

... i przepisów w cywilizowanych krajach, bo u nas nikt nie zwraca na to uwagi/ nie ma takich obostrzeń. ale bodajże na przyciemnianych szybach dobrej marki kasków jest naklejka "daylight use only"

z pomysłu na dwie szyby zrezygnuj, nic z tego nie będzie: to tałatajstwo jest wrażliwe na wożenie byle gdzie w bagażu, będzie zajmowało miejsce, a i tak na trasie zmienianie szybko ci się znudzi. lepiej faktycznie kup kask z blendą p-słoneczną, jeśli masz taki problem z oczami. przykładowo podany sv55 nie jest obecnie tak drogi, jak jeszcze 2 lata temu; a np. mój plecaczek używa od 2 lat i jest naprawdę zadowolona

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w lato jeżdzę albo w lustrzance albo czarne tzn ciemnej. jak wracam w nocy przez te ciemną i lustrzanke trochę widac ale wtedy max 60-80km jade w dalekie trasy zakladam jasna albo biorę dwie.

 

ps. wyjsciem z sytuacj moze byc szyba progresywnie przyciemniania ma ja shoei napewno tzn an gorze jest ciemna i czym nizej w strone ust masz jasna. fajna sprawa.jednak z racji tego ze nie jezdze w ncoy smigam ciagle w ciemnnej lub lustrzance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze sie pod temat bo widzę użytkowników Airoha SV55, przymierzam sie do takiego kasku ale na allegro znalazłem również model Mathisse RS Sport wzór na ten rok, różnica między nimi to około 20 zł. Właściciwie zastanawia mnie czy jest w nich głośno? No i czy różnia się czymś poza wyglądem? Który lepszy?

 

A zapięcie? Jak z tym jest, da sie jedną ręką odpiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapięcie? Jak z tym jest, da sie jedną ręką odpiąć?

 

różnice pomiędzy modelami/ rocznikami/ oznaczeniami były kiedyś w wątku dotyczącym kasku... ale teraz raczej nie znajdę

do do komfortu itd: trzeba by pytać użytkowników, którzy mają porównanie. w tym kontekście dobry jest tekst na portalu skuterów: Łukasz (?) miał okazję w wielu jeździć, ma punkt odniesienia

natomiast w zakresie odpinania: jedną ręką tak, podniesienie szczęki też. natomiast zapiąć jedną raczej się nie da

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarną i białą. Czarną używam zasadniczo całe lato (z wyjątkami kiedy jeżdże w nocy, chociaż w czarnej też się jakoś da) a białą poza sezonem, Biała szyba w lato to koszmar, dziwie się ludziom którym nie szkoda oczu i jeżdżą tak cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam też pytanko w tym temacie bo jestem na etapie kupna kasku, biorę pod uwagę shoei xr 1000 i ewentualnie schubertha s1pro. Do pierwszego można dokupić szybę przyciemnianą progresywnie, a drugi ma blendę. Noszę okulary i mam trochę ,, minusów" a mój znajomy optyk, też motocyklista odradza mi używanie szyby progresywnie przyciemnianej z moją wadą wzroku. Pytanie (do okularników) jak w praktyce sprawdza się kask z taką szybą, a jak z blendą ? Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam branie kasku z czarną szybką! Używałem owej w zeszłym sezonie i nie raz wołałem o pomstę do nieba co takiego kupiłem! Latem w słońcu wydaje się niezastąpiona, ale jesienną porą czy wieczorem to jest tragedia...jak nie otworzysz szybki to nie pojedziesz szybko z wiadomych przyczyn (ogranicza widoczność) jak otworzysz to pojedziesz jeszcze wolniej chyba, że masz okulary zamiast oczu:) Generalnie polecam białą ponieważ ma zastosowanie uniwersalne, totalnie praktyczna nadająca się na każdą porę! Pozdrawiam

V-TWIN wanker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...