Skocz do zawartości

Wąż od chłodnicy, jak naprawić??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak więc wczoraj zostawiłem mojego psa w garażu wraz z moim motorem. I przychodze dziś rano patrze a coś mi kapie z wężyka od chłodnicy. No i co ja mam teraz zrobić bo troche trudno będzie mi znaleść wężyk do mojego modelu...:) może załatać, ale czym przeciesz tam ciśnienie jest... albo pozostaje mi wymienić... Tu macie zdjęcia:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3adb96fa17dd63b4.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e7ceede2fdd9c29c.html

Dziurka ma jakieś 0,5 cm. Prosze pomuc bo chce się jeździć a taka ładna pogoda... Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic taka specjalna tasme klejaca, jessli dasz jej odpowiednio szeroko i z 3-4 warstwy po wczesniejszym dokladnym odtluszczeniu weza to jest szansa ze wytrzyma.. Kupowalem taka na stacjach paliw i w sklepach motoryzacyjnych, jest szara i dosc szeroka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie motoryzacyjnym dostaniesz węże tzw. uniwersalne a niektóre sklepy maja doś duży wybór - poszukaj tam co do taśm to czasem trzymaja a czasem klej sie rozpuszcza i itak zaczyna ciec. nie kupój węża w castoramie bo sa to węże ogrodowe i nie nadaja sie do motoryzacji są cieńsze i słabiej zbrojone a pozatym odkształcają sie pod wpływem wysokich temperatur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a profil wygieca to jak zrobi ? a weze wygiete inaczej przy probie zaginania po swojemu beda sie zalamywac, zobacz czy nie da rady go skrocic ( ja tak zrobilem u siebie) albo idz do wulkaniacji i pogadaj czy dalo by sie to zakleic.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znajdziesz takiego węża, to może znajdziesz kawałek rurki (miedż , aluminium)o średnicy takiej jaka jest wewnętrzna średnica uszkodzonego węża, wystarczy 3 -3.5cm .

Wsadż ją do środka węża pod miejsce uszkodzenia i załóż tam dodatkowe dwa zaciski.

Miejsca na wężu powinno wystarczyć i myslę że taki "wkład" nie zmieni oryginalnego kształtu.

Może nie będzie to zbytnio estetyczne , ale napewno załatwi Twój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil wygięcia to niekoniecznie jest jakiś specjalny problem. Zmieniałem węża odmy oleju i oczywiście kupiłem prosty (mam fajny sklep w Piastowie, gdzie handlują wszelkimi rodzajami wężów i uszczelek). Na gorąco go "ukształtowałem" i świetnie daje rade :) Więc z tym da się żyć.

 

Proponuję poszukać w samochodowych (a może polecą podobny sklep specjalizujący się w takich sprawach). Wtedy koszty wychodzi.... 10 zł? A i zapas będziesz miał! - jak masz tak głupiego psa, to warto... :)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie. poradziłem sobie, jak widać na zdjęciu dziura była nie daleko od końca węża a wię skruciłem go i włożyłem (jakoś wszedł) i dziś już ostro śmigałem:0 pozdro i dzięki za wszystkie odpowiedzi. Acha prubowałem taką srebrną mocną taśmą skleić ale zaraz puściła...Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...