Skocz do zawartości

Chart 210


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. W piwnicy już leży elegancka rura do ETZ, kruciutka i oczywiście pusta

 

to jest dopiero fachowiec od tuningu :D :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. W piwnicy już leży elegancka rura do ETZ' date=' kruciutka i oczywiście pusta [/quote']

 

to jest dopiero fachowiec od tuningu :D :D

 

Taa, tyle co zyska na dźwięku to straci na mocy :D Już nieraz to przerabialiśmy - wnętrzności wydechu w dwusuwach nie mają za zadanie wyciszyć sprzeta, ale są tak dobrane, aby jak najbardziej wzmocnić zjawiska falowe, istotne dla pracy silnika. I może niektórych to zdziwi, ale MZtlka bez tłumika będzie dużo słabsza i wolniejsza niż ta sama MZtka z założonym tłumikiem. I nie wiem czy w ogóle istnieje lepsza końcówka wydechu niż ta, którą wymyślili inżynierowie z Zschopau - dlatego moim zdaniem wszelkie rozwiercanie i wybebeszanie tłumika to czysty bezsens (oczywiście pomijając samodzielne konstrukcje uwzględniające zjawiska falowe - ale takich jest chyba bardzo niewiele :D). Jeżeli już koniecznie chodzi o dźwięk to można zamiast niemieckiego założyć tłumik np. węgierski - parametry takie same, ale brzmi glośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dopiero fachowiec od tuningu :D :D

No co! :D Wiem wiem, to było już maglowane setki razy. Utrata mocy, złe spalanie itp. Ale robiąc ten motocykl raczej nie będę patrzył na osiągi. Nie musi być szybki. Może będzie więcej palił- szkoda. Ale za to jak będzie wyglądać :D) A głośny wydech jest bezpieczniejszy na mieście. Jak miałem w jamaszce cichy to ludzie nie zwracali na mnie uwagi. Podjeżdzali puszkami obok mnie (na jednym pasie) i spychali na chodnik. Jak zamontowałem głośniejszą rurkę to zjawisko zniknęło. No i dźwięk był o wieeeeele przyjemniejszy :D

Pozdrówki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec stalo sie - w sobote jade ogladac i jesli wszystko bedzie ok kupic romecika charta :-) Bede musial po niego dopierniczac "az" do Nowego sacza ;-) ale mam nadzieje ze bedzie warto :-) I teraz pytanko do was:

Na co zwrucic szczegulna uwage ?? Jakie sa slabe punkty chartow - co moze byc padniete itp...

 

I jeszcze moze takie mniej istotna:

-gdzie chart ma (jesli ma) stacyjke ?

-ktora puszka (lewa/prawa) jest ze schowkiem a w ktorej jest aku?

-Czy ma ssanie czy trzeba przyciskiem "przelewac" gaznik?

 

Z gory wielkie dzieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chart ma stacyjkę z lewej strony w puszcze. W lewej puszcze jest akumulator, i tam też jest miejsce na narzędzia (jest jego niewiele). Chart zasadniczo miał 2 rodzaje gaźników. Gaźnik BING miał przewanie komory pływakowej i ssanie (z tym ssaniem jest kłopot bo dostęp jest dość trudny do niego; trzeba wcisnąć je a później wyciągnąć). Natomiast w drugim Gaźniku (już nie pamiętam jak on sie tam zwał) ssanie było chyba automatyczne tj. włączało się je a żeby je wyłączyć wystarczyło tylko odkręcić do pewnego stopnia gaz. Nie pamiętam już czy ten gaźnik był wyposażony w przycisk przelewania ale zdaje mi się że tak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi typ gaznikow to 14MC bez przycisku przelewania.

 

Na charcie zrobilem kolo 5 000km. Kupilem go ze wstawionym fabrycznie nowym silnikiem, ktory po przejechaniu jakis 500km odmowil wspolpracy. Mianowicie pekla tulejka aluminiowa trzymajaca wodzik w karterach. Mialem dwie mozliwosci - dotoczyc taka tulejke ze stali / zalozyc stary oryginalny silnik. Wybralem opcje nr2.

 

Chart byl zupelnie bez awaryjny, na bingu odpalal w kazda pogode po kilkukrotnym nacisnieciu przycisku przelewania.

 

Tak wygladal moj charcik:

chart.jpg.

 

Klasyczna owiewka od simsona, z usunietym maxymalnie badziewnym napisem.

Chromowane akcesoryjne lusterka.

Na zdjeciu jeszcze nowy silnik (mozna to poznac po malowanych deklach... oryginal mial nie malowane).

 

A tak wygladal moj chart jeszcze zanim go kupilem:

image001.jpg

 

image014.jpg

 

 

Po drobnych przerobkach mozna sobie troszke szybciej chartem posmigac - ale to tylko dla wtajemniczonych 8) Konieczne bedzie wstawienie mocniejszego swoznia tlokowego, ktory po przejechaniu 100km z predkoscia 75km/h zdychal do reszty a silnik brzmial jak ducati :lol:

(Podstawy: glowica, polerka kanalow, dobry olej, wywalic filtr pow, wyregulowac gaznik, polerka komory spalania).

 

Dla ciekawskich.

 

To moj znajomy na swoim charciszu:

 

image019.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charci to super maszynka taka jak simson i nie jest droga a co do glosnego tumiku ktos powiedzial ze 50 ze sportowym tumikiem to katastrofa ja sciongnolem sobie ostatnio glos Jawki i pierwsze co kupie do mojej bendze sportowy tumik od sima i stozek bo dzwiek jest naprawde fajny zato nienawidze tych pierdzoncych HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samson - zaje**ste moto miales :-)

Poprostu extra ten charcik jest ;-)

Te fotki z kufrem widzialem juz na necie :-)

 

Dzieki 8)

Caly internet je ma...a wystarczylo,ze poprzedni wlasciciel wystawil je na swojej stronce...

 

Neos - bez przesady nie porownoj dzwieku HD do pierdzenia jawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samson - a dlaczego sciagnalles z niego kufer ??

 

Kuferek nie podobal mi sie wizualnie. Byl bardzo uzyteczny bo bardzo duzo towaru do niego wchodzilo, jednak byl zamocowany na oryginalnym rometowskim stelarzu i wygladal troche brzydko (byl za nisko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

charci to super maszynka taka jak simson i nie jest droga a co do glosnego tumiku ktos powiedzial ze 50 ze sportowym tumikiem to katastrofa ja sciongnolem sobie ostatnio glos Jawki i pierwsze co kupie do mojej bendze sportowy tumik od sima i stozek bo dzwiek jest naprawde fajny zato nienawidze tych pierdzoncych HD

 

młodzi dajcie już sobie z tym spokój-takie głupoty walicie

muzyka HD :?: -coś pięknego-zresztą jak większości V

a pierdzące to są właśnie małe dwusuwy-dajcie ludziom żyć-przedostatnio (chyba rok temu) jak byłem na bazarze we wrocku dwóch gówniarzy jeźdźiło na simsonkach bez tłumików-łeb rozpieprzało (może troszkę wina piątkowych i spożytych w podróży do wrocka bronków :notworthy: )-mieli najmniejsze motorki ale musieli wszystkim dać do zrozumienia że są obecni

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...