Skocz do zawartości

Zmiana naklejki na szybie (ta z numerem rejestracyjnym)


KLAUDIUSZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi czy zmyc, zetrzec starą, odkleiłem a tu mi stary numer i cała reszta pięknie "świeci", nie bardzo wiem czym ją zmy, próbowałem zetrzec jakoś ale tylko sreberko schodzi, reszta zostaje :biggrin:

 

Pozdro :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze usuwam zmywaczem do paznokci (dobrze,że żona paznokcie maluje).

Nalej trochę na szmatkę i chwilke potrzyj.

Potem umyj od środka całą szybę.

 

Ja zawsze usuwam zmywaczem do paznokci (dobrze,że żona paznokcie maluje).

Nalej trochę na szmatkę i chwilke potrzyj.

Potem umyj od środka całą szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, po pierwsze primo, uzbrój się w cierpliwość.

Mnie to zajęło trzy dni, podchodziłam do naklejki chyba z pięć razy (z coraz większą nienawiścią).

Skrobanie,

skrobanie,

skrobanie,

zdrapywanie,

skrobanie,

skrobanie,

skrobanie... :icon_evil:

Zmywacz poległ, rozpuszczalnik też. Paznokcie nie dawały rady, nożyk (taki z łamanym ostrzem) okazał sie być zbyt twardy. Lepsza jest żyletka, bo się wygina. Podobno podgrzanie naklejki suszarką do włosów pomaga, ale u mnie i to się nie sprawdziło. Naklejka od razu sie rozwarstwiła i potem miałam niezłą zabawę z tym zeskrobywaniem.

 

Reasumując:

potrzebujesz cierpliwości, żyletki i kilka wolnych godzin.

Można robic przerwy na jogę lub tai chi :P

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się cierpliwość, cierpliwość i..... skrobak do garnków taki z metalu:) dość często zmieniam auta i to zawsze skutkuje:) oczywiście z umiarem żeby nie wydrapać szyby:) Jest jeszcze pośredni sposób:) kupować auto z tego samego rejonu komunikacyjnego:) zostają Ci wtedy tablice i nic nie musisz drapać :biggrin:

Pozdr St

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem to tak:

1. zdarcie starej naklejki tak, żeby jak najmniej zostało na szybie, trzeba powoli i pod właściwym kątem odklejać

2. nasączenie lepkich resztek na szybie zmywaczem do pazurów przy pomocy szmatki czy waty

3. skrobanie miękkich lepkich resztek (w miarę potrzeby dalsze rozmiękczanie)

4. umycie miejsca po naklejce zmywaczem do pazurów

i udało się.

pzdr

Znawcy mówią, że znacznie zabawniej jest najpierw się kochać, a potem zadawać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są specjalne środki do usuwania takich naklejek, używam tego w serwisie komputerowym, co prawda kosztuje to blisko 40zł :| no ale starczy na 1000 naklejek :D zapomniałem jednak jak to sie nazywa, dopisze w pon. jakby ktoś hurtem chciał usuwać je :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suszarka i ostrze z noża do tapet i nie trzeba więcej słów....

A nas wiedzie siedem demonów, co nami się karmią: Na przedzie pycha podąża z tańczącą latarnią, Chciwość wczepiła się w siodło i grzebie po sakwach, Broi pod zbroją lubieżność, pokusa niełatwa. Bandzioch domaga się płynów i straw do przesytu, Wabi rozkoszne lenistwo do łóż z aksamitu, Gniew zrywa ze snu i groźbą na oślep wywija, A zazdrość nie wie, co sen i po cichu zabija...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym najszybszym i najprostszym sposobem jest zeskrobanie żyletką zazimuje mi to 3 min w ciągu jazdy po naszych drogach. Najlepiej przy użyciu kombinerek bo można się troszkę pokaleczyć jak się robi to gołymi rękami.

 

Zdjęcie tej naklejki przy wyczyszczeniu szyby z foli do przyciemniania to pikuś (wiem co mówię), wyczyszczenie dwóch przednich bocznych szyb zajęło mi cały dzień i tak na prawde najlepszym sposobem było czyszczenie proszkiem AJAX-em do umywalek, zlewów itp.

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...