Skocz do zawartości

Wiecej oleju


jakobi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wpływa, po to jest poziom min/max aby się tego trzymać

Za mało oleju źle bo pracuje na sucho, za dużo oleju też źle bo niepotrzebnie go pali.

 

Do gumowania może i coś daje ale znowu przy normalnej jeździe szkodzi.

Najlepiej przerobić pompę oleju czy co tam sięrobi (profesjonalnie) jeżeli chcesz się bawić w stunt na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map pytanie.Wiem ze niektorzy do jazdy na gumie wlewaja litr oleju wiecej.Czy to nie wplywa zle na normalno jazde?

 

Mógł byś się zdecydować ?

Chcesz gonić na gumie czy normalnie eksploatować motocykl?

Jeżeli jedno i drugie to czeka Cię dodatkowy wydatek - będziesz musiał kupić drugi motocykl.

Nie wolno bezkarnie dolewać 1 litr oleju ponad stan do silnika motocyklowego, jeżeli nie wierzysz to dolej i pogoń go na prostej pod czerwone pole gwałtownie przyhamuj i ponownie do odcięcia (niekoniecznie na ostatnim biegu) a potem opiszesz nam co się stało.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś się zdecydować ?

Chcesz gonić na gumie czy normalnie eksploatować motocykl?

Jeżeli jedno i drugie to czeka Cię dodatkowy wydatek - będziesz musiał kupić drugi motocykl.

Nie wolno bezkarnie dolewać 1 litr oleju ponad stan do silnika motocyklowego, jeżeli nie wierzysz to dolej i pogoń go na prostej pod czerwone pole gwałtownie przyhamuj i ponownie do odcięcia (niekoniecznie na ostatnim biegu) a potem opiszesz nam co się stało.

 

Czesc, mógłbyś rozszerzyć swą myśl?? Nie jest tak że wypluje przez odme, w najgorszym wypadku przepali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, Piotr wyjaśni to lepiej, ale po pierwsze mogą zaciągnąć olej gaźniki, i jest koniec jazdy (osobiście to widziałem w przypadku jednego kolesia, który nalał dużo więcej i jeździł na gumię) no i jeszcze wał może, walić o olej... Nie wiem jakie są tego konsekwencje, ale dźwięk jest straszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem że nie można a za dużo oleju w silniku to grozi poważną awarią.

Mam warsztat naprawy motocykli i nie oczekujcie dokładnych wyjaśnień bo pójdę z torbami.

Przecież ja z tego żyję że ludzie psują motocykle a jak ktoś uważa że jest sprytniejszy od konstruktora jego motocykla to prędzej czy później trafi do warsztatu.

Powtórzę kolejny raz że samoistnie psuje się tylko mleko i tego się nie da naprawić a motocykla są psute przez właścicieli w stosunku odwrotnie proporcjonalnym do ich inteligencji.

Wiem że niektórych nie zadowoli moja odpowiedź ale "Live ist brutal"

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nastepujacy experyment.Pierwsza faza badania,poziom oleju troche powyzej lini minimalnej ,wyjazd na hamownie.Silnik wyreca X koni.Taraz nalewamy oleju do poziomu maksymalnego i jeszcze dodatkowa 1 litr.Kolejny wyjazd na hamownie.Silnik traci 3-5 % mocy.Dlaczego ?

 

Poniewaz nie chce Panu Dudkowi osobiscie odbierac chleba to zainteresowanych odsylam do dobrych ksiazek tuningowych lub budowy silnikow,ale nie tych od kosiarek lub puszek.

 

Bardzo polecam Four Stroke Performance Tuning pana A.Graham Bell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, Piotr wyjaśni to lepiej, ale po pierwsze mogą zaciągnąć olej gaźniki, i jest koniec jazdy (osobiście to widziałem w przypadku jednego kolesia, który nalał dużo więcej i jeździł na gumię) no i jeszcze wał może, walić o olej... Nie wiem jakie są tego konsekwencje, ale dźwięk jest straszny...

 

:bigrazz:

Wiertara bez komentarza, post sie najwyzej co nadaje do usuniecia...

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...