Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Ja polecam ksenony. Mam założone i patrząc na swiatło Banditów w Borkach wnioskuję że mam kilka razy lepsze światła niż oni... Mimo chałupniczego wykonania :]

 

Czy możesz coś więcej powiedzieć na temat ksenonów w swoim bandziorze? Też już się nad tym zastanawiałem, ale skoro już to przerabiałeś, to może mógłbyś udzielić kilku porad co i jak, ewentualnie na co uważać, żeby nioe popsuć.

 

pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zacząć od wyczyszczenia soczewek i szyby? U mnie jest tam sporo kurzu i zastanawiam się czy i jak da się to rozebrać? Może któryś z kolegów przerabiał takie operacje? Po takiej czynności jakieś dobre żarówki Philips i chyba powinno byc lepiej. Ja się nie zdecyduję na ksenon, to jest zbyt duże ryzyko oślepiania innych. Nie bez powodu ksenony w puszkach mają układy samopoziomowania i zmywania szyb reflektorów. A sami wiecie zapewne jak oślepia niewłaściciwe ustawiony ksenon (wrrrr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozjadało moje posty a nie chce mi sie produkować od nowa :bigrazz:

wrócę tylko do Xenonów czyszczenie polerowanie ustawianie soczewek niestety nic nie pomoże!!

Czytałem gdzieś w fachowym pismie ze zwyczajnie są do d... przez duże "D"

zreszta suzuki zrezygnowało z montowania ich w nowych modelach

jedynym sposobem poprawienia widoczności jest zamontowanie XENONÓW,

jeszcze nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać bo chyba nie wystarczy zmiana samych żarówek

trzeba jeszcze przetwornice czy inne duperele, ale o tym powie nam REBEL jak cos skleci (mam nadzieje)

 

 

klaudiusz zmień avatar bo oczy puchna od kabinowania kto pod kim i dlaczego :banghead: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na instrukcję odpalania xenonów na bandicie.

 

 

klaudiusz zmień avatar bo oczy puchna od kabinowania kto pod kim i dlaczego :bigrazz: :banghead:

 

Najważniejsze, że my wiemy :P szkoda, że nie mam tego zdjęcia w większej rozdzielczości, bo bym sobie tapetę zrobił na kompie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie zdecyduję na ksenon, to jest zbyt duże ryzyko oślepiania innych. Nie bez powodu ksenony w puszkach mają układy samopoziomowania i zmywania szyb reflektorów. A sami wiecie zapewne jak oślepia niewłaściciwe ustawiony ksenon (wrrrr)

W Bandziorkach są soczewki na żarówkę typu HB3. Jak wiem to akurat soczewki bardzo dobrze przyjmują xenony bez problemu oślepiania. A tak na marginesie skoro teraz wszystkie puszki na swiatłach śmigaja to trzeba się czymś wyróżnić :bigrazz: . To że xenony znajdą się w moim sprzęcie jest pewne jak amen w....a może nie, jak Klaudek pod motongiem :clap: Widziałem jak działają w TDMie i w B12 Adama. Zajebioza :wink: .

Też czekam na instrukcję odpalania xenonów na bandicie.

Spoko. Zapodam co i jak. W długie jesienne wieczory bedzie co robić. Porobie fotki z przebiegu montażu (może uda mi się nic nie upier... :banghead: ).

AHA no i UWAGA. Komplet xenonów (zestaw 2 żarniki, 2 przetwornice i okablowanie) kosztuje ok 400 PLNów. Do Bandziora potrzebujemy 1 zestaw tak więc wychodzi "fif ty fif ja" :P .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet xenonów (zestaw 2 żarniki, 2 przetwornice i okablowanie) kosztuje ok 400 PLNów. Do Bandziora potrzebujemy 1 zestaw tak więc wychodzi "fif ty fif ja"

 

Ja myślałem, żeby komplet wykorzystać i długie też podpiąć. Ale może nie ma co zwiększać kosztów i samo mijania wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam na instrukcję odpalania xenonów na bandicie.

Najważniejsze, że my wiemy :P szkoda, że nie mam tego zdjęcia w większej rozdzielczości, bo bym sobie tapetę zrobił na kompie :D

Moge ci przesłać :icon_eek:

 

ja tam jestem zadowolony ze swoich, na szczęści zrezygnowali z tych soczewkowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos ostatnio rozgladal sie za oponkami do b6?

 

co polecacie raczej w nizszej cenie. z oczywistych wzgledow wole nowe (nawet troche nizsze modele) niz uzywki.

 

tak na szybko znalazlem takie oferty:

 

Maxxis Promaxx M6103 150/70-17 - 354zl

Maxxis Promaxx M6102 110/70-17 - 210zl

-------------

564zl

 

 

PIRELLI MTR 24 DRAGON GTS 150/70/ZR17 69 W - 329zl

PIRELLI MTR 23 DRAGON GTS 110/70/17 - 239zl

-------------

568zl

 

co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto montował u mnie ksenony mówił, że zamontowali niemiecką przetwornicę. Ponoć te dokładane do zestawów są o kant dy...

 

Ksenony nie są takie dobre w dzień, przynajmniej te moje. W nocy oczywiście standardowe H nie mają do nich polotu, ale w dzień polecałbym latanie na długich (co i tak większość robi).

 

http://img128.imageshack.us/img128/5638/gu...p8200759fg0.jpg

Jeśli chodzi o prąd, nie macie się o co martwić. Ksenon bierze sporą ilość energii tylko przy pierwszym włączeniu (było u mnie widać jak się "ładują" po dłuższym postoju), potem nie zabiera zbyt wiele więc fabryczna instalacja spokojnie wystarczy, w przeciwieństwie do sytuacji gdy władujemy żarówkę np. 100W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxis Promaxx M6103 150/70-17 - 354zl

Maxxis Promaxx M6102 110/70-17 - 210zl

-------------

564zl

co o tym sadzicie?

Wiesz ile kosztuje chociażby kierunkowskaz, czy lusterko?

 

Jeśli kupisz Maxisy, w razie gdy zacznie padać dzwoń po lawetę :D

 

IMO to podstawowy błąd, zakup tanich opon. Miałem w B6 Maxisa (tył), jazda z przyjemności zamieniała się (deszcz) w horror.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile kosztuje chociażby kierunkowskaz, czy lusterko?

 

Jeśli kupisz Maxisy, w razie gdy zacznie padać dzwoń po lawetę :icon_evil:

 

IMO to podstawowy błąd, zakup tanich opon. Miałem w B6 Maxisa (tył), jazda z przyjemności zamieniała się (deszcz) w horror.

 

no po to pytam wlasnie zeby sie dowiedziec takich rzeczy.

tylko ze jak czesto bywa rozni uzytkownicy rozne opinie :/ gdzies czytalem jak ktos sie w miare pochlebnie wypowiadal o nich :icon_evil:

 

a te dunlopy?

 

co polecasz innego? nawet juz drozszego do jazdy w b6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto montował u mnie ksenony mówił, że zamontowali niemiecką przetwornicę. Ponoć te dokładane do zestawów są o kant dy...

 

Ksenony nie są takie dobre w dzień, przynajmniej te moje. W nocy oczywiście standardowe H nie mają do nich polotu, ale w dzień polecałbym latanie na długich (co i tak większość robi).

 

http://img128.imageshack.us/img128/5638/gu...p8200759fg0.jpg

Jeśli chodzi o prąd, nie macie się o co martwić. Ksenon bierze sporą ilość energii tylko przy pierwszym włączeniu (było u mnie widać jak się "ładują" po dłuższym postoju), potem nie zabiera zbyt wiele więc fabryczna instalacja spokojnie wystarczy, w przeciwieństwie do sytuacji gdy władujemy żarówkę np. 100W.

 

 

czy chcesz w takim razie powiedzieć ze władowałes tylko żarówkę typu xenon bez żadnych przetwornic, przekażników czy zmian przewodów ??

Pytam bo słyszałem taką opinię ze nie potrzeba się zbytnio pierdzielić i ze to wystarcza ale sam nie wiem :icon_mrgreen:

na zdjeciu wygląda fajnie

Edytowane przez gumbej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE

U mnie jest cały zestaw do ksenonów. A Ty pewnie mówisz o tych ksenonach wkładanych w standardowy gwint od halogenu. Tamte są o kant tyłka. Cały zestaw kosztuje około 200 zł plus 100 za nową przetwornice, ale różnica w nocy jest znaczna.

 

Ja myślałem, żeby komplet wykorzystać i długie też podpiąć. Ale może nie ma co zwiększać kosztów i samo mijania wystarczy.

 

Najn... Ksenon nie nadaje sie na długie ze względu na to, że musi sie "załadować". Ewentualnie biksenon, który polega na tym, że przy swiatłach mijania soczewka jest lekko zasłonięta, a przy długich przeslona się podnosi. Ale to już są ogromne koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest cały zestaw do ksenonów. A Ty pewnie mówisz o tych ksenonach wkładanych w standardowy gwint od halogenu. Tamte są o kant tyłka. Cały zestaw kosztuje około 200 zł plus 100 za nową przetwornice, ale różnica w nocy jest znaczna.

 

W takim razie jeśli dobrze zrozumiałem to te zestawy co na allegro sprzedają do montowania w miejsce fabrycznych żarówek nie za bardzo się nadają i trzeba jakiś inny komplet brać plus przeróbka lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...