Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od dwoch m-cy posiadam 2 moto i stojac w korku za wzniesieniem chcialem wlaczyc hazard szukam pstryczka i nie ma czy ktos moglby poradzic z czego mozna zadaptowac jak wiecie motorkami czesto trzeba smigac marginesem i wtedy lepiej wlaczyc awaryjne pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nakazują używać świateł awaryjnych tylko i wyłącznie podczas awarii pojazdu.

mlody kolego przepisy przepisami ale swoj rozum tez trzeba miec kiedys jadac puszka jako ostatni stalem w korku wtem zza gorki wylonil sie tir patrze w lusterka on nie zwalnia, dopiero po chwili zaczal hamowac ja jedynke i w prawo poboczem za mna kupa kurzu dym spod kol a ten glupek zatrzymal sie tam gdzie byl przod mojego auta od tamtej pory jak zamykam kolumne stojaca w korku wlaczam awaryjne i bacznie obserwuje tyly w lusterku zawsze gotowy w razie czego odskoczyc natomiast jadac motorkiem czesto omijam stojace puchy prawa strona i czasem zdarzy sie, ze ktos otworzy drzwi, majac awaryjne widza cie z daleka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy nakazują używać świateł awaryjnych tylko i wyłącznie podczas awarii pojazdu.

W mieście też jeździsz 50 km/h, stoisz grzecznie w korku z innymi autami a za miastem broń Boże przekroczyć dozwoloną prędkość chociażby o 1 km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście też jeździsz 50 km/h, stoisz grzecznie w korku z innymi autami a za miastem broń Boże przekroczyć dozwoloną prędkość chociażby o 1 km/h?

nie o to chodzi

Swiatla awaryjne sluza do poinformowania o niebezpieczenstwie na drodze: moze to byc Twoj samochod stojacy czesciowo na jezdni, moze to byc tworzacy sie korek przed przejazdem kolejowym, czy wreszcie ostre hamowanie pojazdow na autostradzie. Chodzi o to zebys widzac awaryjne odruchowo zdjal noge/reke z gazu i byl przygotowany na niebezpieczenstwo.

To ze w polsce sluza tez paniusiom do poinformowania ze poszla do sklepu tylko na 5 minut, nie znaczy ze wszyscy musimy tak robic.

 

jak wiecie motorkami czesto trzeba smigac marginesem i wtedy lepiej wlaczyc awaryjne

po co?

Swiatlo mijania jest duzo jasniejsze, nikt w lusterku nie zauwazy katem oka Twoich migajacych kierunkow.

Nie jest to przypadkiem proba usprawiedliwienia: "bo ja tu wlasnie wyprzedzam/omijam z prawej, wiem ze nie powinienem, ale jade na awaryjnych wiec luz", he?

Edytowane przez gru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi

Swiatla awaryjne sluza do poinformowania o niebezpieczenstwie na drodze: moze to byc Twoj samochod stojacy czesciowo na jezdni, moze to byc tworzacy sie korek przed przejazdem kolejowym, czy wreszcie ostre hamowanie pojazdow na autostradzie. Chodzi o to zebys widzac awaryjne odruchowo zdjal noge/reke z gazu i byl przygotowany na niebezpieczenstwo.

To ze w polsce sluza tez paniusiom do poinformowania ze poszla do sklepu tylko na 5 minut, nie znaczy ze wszyscy musimy tak robic.

Ja wiem doskonale o tym, jednakże burzy się we mnie krew, gdy ktoś wyjeżdża z przepisami, na których naginanie przymyka się oko, podczas gdy łamane jest multum innych przepisów. Co by było, gdyby za każde "dziękuję" czy "przepraszam" awaryjnymi kierowca dostawałby mandat? Bez przesady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę sobie odkopać.

 

 

Wszystko już wiem co i jak podłączyć, znam różne opcje podłączenia, ba nawet przetestowałem prowizorycznie ale brakuje mi najważniejszego:

 

włącznika świateł awaryjnych, możecie mi podpowiedzieć co założyć, aby jakoś to wyglądało? Co macie u siebie założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie szukam kogoś kto mi pomoże zrobić awaryjne w Hondzie VFR 800. NIe chce sam sie za to zabierać, bo głupio sobie na początku sezonu spalić instalacje.

 

Dobry karton piwa gwarantowany. :cool:

 

Rozrzutny jesteś ale to jest forum motocyklistów a nie budka z piwem :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzutny jesteś ale to jest forum motocyklistów a nie budka z piwem :banghead:

 

Masz racje, teraz w cenie jest pełny bak niż jakiś tam karto piwa :cool:

A tak serio, jeśli ktoś z okolic Krakowa da rade wspomóc swoja wiedzą, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...