Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

:) :( :D

dorysuj jeszcze lampke kontrolną

I wazne jest aby pobrac prąd za przerywaczem , a" przed rozdzieleniem na prawo i lewo", bo na Twoim rysunku tego nie widac i jesli ktos o tym zapomni to awaryjne nie bedą migac lub trzeba bedzie zakładac nastepny przerywacz a po co.

Edytowane przez niemand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz masz...

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/12b36047ecff98b6.html

 

:( :D :buttrock:

dorysuj jeszcze lampke kontrolną

I wazne jest aby pobrac prąd za przerywaczem , a" przed rozdzieleniem na prawo i lewo", bo na Twoim rysunku tego nie widac i jesli ktos o tym zapomni to awaryjne nie bedą migac lub trzeba bedzie zakładac nastepny przerywacz a po co.

 

Albo tak jak piszesz albo 2x palcem naciskamy (ręczny przerywacz..

:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/91d931cd3ab6c659.html

tylko tranzystor (ew. + przekaźnik) przydało by się załączający bo samego 555 napewno żarówek nie wysteruje... ale lepiej zasilić po przerywaczu fabrycznym.. :) (555 w wersji CMOS chodzi do 16V także spoko 12 wytrzyma)

Edytowane przez sq8bwh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękowanie to miły gest ale mnie osobiście irytuje to mruganie awaryjnymi na drodze. Ja wpuszczam kogoś nie po to żeby mi dziękował tylko żeby mnie ktoś też kiedyś wpuścił. Bardzo często wciska się ktoś gadając przez komórę a potem mruga awaryjnymi że niby dżentelmen. Zazwyczaj manewry takie odbywają się w małej odległości i tu najważniejszy jest kontakt wzrokowy. Można mrugnąć też oczami albo uśmiechnąć się albo zrobić gest ręką. Na przykład w ruchu miejskim w korkach dziwi mnie to że ktoś ma jeszcze czas żeby włączyć ten przełącznik od awaryjnych a potem go wyłączyć zamiast skupić się na jeździe. Poza tym świateł awaryjnych używamy tylko podczas postoju pojazdu /awaria/ a w tym przypadku pojazd jest w ruchu / chyba że coś zmieniło się w przepisach? /. Pastor

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przepisach to nie wiem, ale moj wojek jezdzi tirem i mowi ze czesto uzywa swiatel awaryjnych ja np. jedzie i widzi ze jest zaczyna sie korek i on dojezdza do niego to mruga bo mowi ze czesto ludzi zaczynają wyprzedzac , a on jak jest zaladowany to cizko mu wychamować jak sie jeszcze wciskają przed niego.

. :) nie wim czy dobrze wyjasnilem , ale o to chodzi zeby ten z tylu wiedzial ze z przodu jest cos nie halo

Edytowane przez MYCIOR1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przepisach to nie wiem, ale moj wojek jezdzi tirem i mowi ze czesto uzywa swiatel awaryjnych ja np. jedzie i widzi ze jest zaczyna sie korek i on dojezdza do niego to mruga bo mowi ze czesto ludzi zaczynają wyprzedzac

Z tego co wiem taki właśnie obyczaj jest powszechnie stosowany w Europie Zachodniej. Jeśli jest korek na drodze czy cokolwiek innego nadjeżdżający kierowca wie, że coś jest nie tak i spokojnie zwalnia.

Wniosek taki żeby tego zwyczaju dziękowania awaryjnymi lepiej nie używać poza granicami kraju, bo wtedy w lusterkach będziemy oglądać hamujące pojazdy :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła awaryjne służą WYŁĄCZNIE do OSTRZEGANIA o jakimś potencjalnym zagrożeniu w ruchu. Nigdzie w krajach Europy cywilizowanej nie ma zwyczaju zjeżdżania na prawo przez CIĄGŁĄ LINIĘ :) na pobocze, aby kogoś komu się nienormalnie śpieszy przepuścić, a tym bardziej zapomnijcie o jakichś gestach podziękowania awaryjnymi. Zdarza się bardzo rzadko, że kierowca mrugnie krótko lewym, prawym kierunkowskazem, ale nie AWARYJNYMI!

 

Jestem za tym, abyśmy przejmowali zwyczaje panujące na drodze od nacji, gdzie motoryzacja w ogóle ma trochę dłuższą tradycję niż nasza (czytaj: raczkująca), a nie tworzyli swoich lokalnych zwyczajów, które poza naszym krajem będą niezrozumiałym folklorem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...