Skocz do zawartości

Konkurs z Nagroda


Janusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglaszam konkurs dla wszystkich forumowiczow. Kto pierwszy odpowie na proste pytanie ten wygra nagrode.

 

NAGRODA: Dziesiec dni pobytu w Brytyjskiej Kolumbii w Kanadzie latem 2008 dla jednej osoby w wieku powyzej 21 lat. Pobyt w Vancouver skad nastapi 6-8 dniowa wycieczka po najpiekniejszych drogach BC w towarzystwie doswiadczonego motocyklisty/przewodnika . Motocykl dowolnego typu zapewniony plus benzyna, noclegi i wyzywienie. Wszystkie inne wydatki na koszt odwiedzajacego.

 

Wymagane: Motocyklowe prawo jazdy miedzynarodowe, wazna wiza, ubezpieczenie medyczne, dojazd do i z Vancouver, Kanada. Ubranie, buty, helm etc. we wlasnym zakresie.

 

A teraz pytanie:

 

Oto wybrane kraje z listy obejmujacej prawie 180 krajow swiata. Jaka to lista i kto ja oglosil?

 

To wszystko.

 

Kanada 253 Polska 197

Szwajcaria 273 Ghana 207

Luksemburg253 Wegry 190

Holandia 250 Iran 200

Malta 250 Madagaskar193

USA 247 Rosja 143

 

I jeszcze ostatnia uwaga formalna: Ja jestem ostatecznym i jedynym arbitrem kto wygral. Oglaszam ten konkurs w dobrej wierze i zapewniam ze zrobie wszystko zeby to byly niezapomniane wakacje dla zwyciezcy ale rezerwuje sobie prawo do arbitralnej decyzji we wszystkich aspektach nie omowionych powyzej.

 

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczow dobrej woli, Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrane kraje z listy światowego rankingu subiektywnego zadowolenia mieszkańców poszczególnych krajów.

http://www.le.ac.uk/users/aw57/world/sample.html

 

pzdr, Adam

 

EDIT : no i się spóźniłem.. :notworthy:

Edytowane przez fxrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahahahahahaha.........................18 minut i po Konkursie :flesje: :)

 

p.s. Wiesz Janusz, Intelektualnie POLSKA 200 a za "wielką wodą" może z max. 25 :bigrazz:

Albo po prostu potrafimy obsługiwać google :notworthy:

Przepuszczam, że więcej czasu zajeło napisanie tego konkursu niż danie odpowiedzi :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buhahahahahahaha.........................18 minut i po Konkursie :cool: :D

 

p.s. Wiesz Janusz, Intelektualnie POLSKA 200 a za "wielką wodą" może z max. 25 :bigrazz:

 

Kula w plot Klaudiusz.

 

Celem mojego postu bylo nie tyle testowanie umiejetnosci rozwiazywania sztuczek umyslowych forumowiczow (mozesz mi wierzyc ze potrafie to tez dobrze zrobic) ale raczej danie okazji do refleksji tym zakompleksionym forumowiczom ktorzy pluja na Zachod http://forum.motocyklistow.pl/MUSZE-WAS-ZD...WAC-t88736.html a szczegolnie US.

 

A jesli chodzi o "Wiesz Janusz, Intelektualnie POLSKA 200 a za "wielką wodą" może z max. 25" to twoja wypowiedz jest po prostu takze zenujaca, chyba ze znajdziesz na tej liscie chociaz jedna polska insytucje naukowa:

 

These are the Schools featured in the 2006 international rankings marked ## below.

(NB. Here, and in the Super Rankings, joint programs of two or more Schools are listed in addition to the programs of the individual Schools. They are identified with a '/' between School names. Often these collaborations are to provide only an Executive program. In this case these programs appear in only one of the rankings used to provide our composite score. If they are ranked highly they can therefore appear above Individual Schools which have been consistently well placed in more rankings)

 

Univs of Alberta & Calgary,Arizona- Eller,Ashridge,Aston,Athabasca,Audencia,Aus Grad Sch of Mgt,Babson-Olin,Bath,Baylor,Birmingham,Bocconi,Boston College,Boston U,Brandeis,Bradford,Bradford/Nimbas,Brigham Young-Marriott,British Columbia-Sauder,Cambridge-Judge, Cape Town,Carnegie Mellon-Tepper,Case Western-Weatherhead,CEIBS,Chicago,Univ of Chile/Tulane,Chinese U of Hong Kong,City-Cass,Coll of William and Mary,Columbia,Columbia/London Business School,Concordia-Molson,Copenhagen,COPEAD,Cornell-Johnson,Cranfield,Curtin,Dartmouth-Tuck,Dublin-Smurfit,Duke-Fuqua,Durham,EADA,E M Lyon,Edinburgh,Emory-Goizueta,Erasmus Rotterdam,ESADE,ESCP EAP,ESSEC/Mannheim,Florida Intl-Chapman,Florida-Warrington,Fundaceo Inst de Administraceo,Georgetown-McDonough,Georgia State-Robinson,Georgia-Terry,Georgia Inst of Tech,Glasgow,Harvard,HEC Montreal,HEC Paris,Henley,Hong Kong U,Hong Kong U of Sci and Tech,Houston-Bauer,Hult,IESE,IIM Ahmedebad,Illinois at Urbana Champaign,IMD,Imperial-Tanaka,INCAE,Indiana-Kelley,INSEAD,Instituto Empresa,Int U of Japan,Iowa-Tippie,IMPADE,Lancaster,Leeds,London Bus School,MacQuarie,Manchester,Maryland-Smith,Melbourne,U of Michigan-Ross,Michigan State-Broad,Minnesota-Carson,MIT-Sloan,Monaco,Monash,Monterrey Inst -Fisher,Monterrey Tech EGADE,N Carolina-Kenan Flagler,Nanyang Tech U,Nat Univ of Singapore,New York-Stern,Newcastle upon Tyne,Northeastern,Northwestern-Kellogg,Northwestern Kellogg/Hong Kong U of Sci and Tech,Northwestern Kellogg/WHU Otto Beisheim,Notre Dame-Mendoza,Nottingham,Nyenrode,Ohio State-Fisher,Otago,Oxford-Said,Penn State-Smeale,Penn-Wharton,Pepperdine-Graziadio,Pittsburg-Katz,Purdue-Krannert,Purdue/Tias/CEU/Gisma,Queen's,Rice-Jones,Rochester-Simon,S Calif-Marshall,SMU-Cox,South Carolina-Moore,St Gallen,Stanford,Stockholm Sch of Econ,Strathclyde,Temple-Fox,Tennessee at Knoxville,Texas at Dallas,Texas at Austin-McCombs,Texas A and M-Mays,Thunderbird-Gavin,Toronto-Rotman,Trinity Dublin,TRIUM: HEC/LSE/Stern,Tulane-Freeman,U C Berkeley-Haas,U C Irvine-Merage,U C Davis,UCLA-Anderson,Univ of Washington,Utah-Eccles,Vanderbilt-Owen,Villanova,Virginia-Darden,Vlerick Leuven Gent,Wake Forest-Babcock,Warwick,Washington-Olin,Western Ontario-Ivey,Coll of William and Mary,Wisconsin Madison,Yale,York-Schulich,

 

Drugim, wazniejszym celem Konkursu byla proba podzielenia sie z bratnia dusza z kraju mojej mlodosci, chocby w minimalym stopniu, tym ogromnym zasobem nie majacych rownych sobie na Swiecie dziewiczych terenow Zachodniej Kanady ktorymi los pozwala mi zachwycac sie na codzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie przekona, że jest na świecie piękniejsze miejsce niż czerwcu Mazury, albo bary z kiszkami ziemniaczanymi na Podlasiu, albo puszcza Augustowska ... ehhh :cool: Byłem już w tylu miejscach i nigdzie wiosna nie jest tak ładna jak w Polsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz,

 

.......................................rankigów moge ci tu wklejic jeszcze z kilkanaście, każdy inny, a i tak nic one nie udawadniają :cool:

 

p.s. Co do podzielenia sie dziewiczą zachodnią częścią Kanady to popieram :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mnie nie przekona, że jest na świecie piękniejsze miejsce niż czerwcu Mazury, albo bary z kiszkami ziemniaczanymi na Podlasiu, albo puszcza Augustowska ... ehhh :D Byłem już w tylu miejscach i nigdzie wiosna nie jest tak ładna jak w Polsce ;)

 

 

O, te bary z kiszkami na Podlasiu....!!

 

Niewatpliwe marzenie swiatowych globtrotterow i koneserow haute cuisine.

 

Janusz,

 

.......................................rankigów moge ci tu wklejic jeszcze z kilkanaście, każdy inny, a i tak nic one nie udawadniają :D

 

 

A to wklej chociaz jeden wykazujacy wyzszosc polskich instytucji naukowych nad kanadyjskimi czy chociaz amerykanskimi.

 

Udawadniaja one ze tobie i wielu innym fakty nie sa w stanie stanac na przeszkodzie wyrazaniu bzdurnych lub obrazliwych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz, ja o Rybkach a ty o Akwarium :D

 

Ja tylko twierdze, jak zresztą wielu fachowców z którymi miałem okazje wymieniać poglądy, czy to Profesorowie z USA, czy Kanady czy z UK czy z Frnacji, iż nasz system szkolnictwa jest o wiele poziomów wyżej niż ten za "wielką wodą" :D

 

Tylko tyle, nikogo tu nie obrażam ani nawet nie poruszałem Tematu wyższości Uczelni polskich nad amerykańskimi, kanadajskimi, angielskimi itd. Tylko jakoś dziwnie sie składa że nasi specjaliści (ekonomia, fizycy, matematycy, informatycy, biolodzy itd.) są bardzo cenieni na Zachodzie ........................ a większość wykształcona na polskich Uczelniach i tu pracująca naukowo. O czymś to świadczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, ja nigdy nic nie moge wygrac... :buttrock: too late..

 

http://psykologi.wordpress.com/2007/02/05/...bag-vores-smil/

 

A poza tym:

Celem mojego postu bylo nie tyle testowanie umiejetnosci rozwiazywania sztuczek umyslowych forumowiczow (mozesz mi wierzyc ze potrafie to tez dobrze zrobic) ale raczej danie okazji do refleksji tym zakompleksionym forumowiczom ktorzy pluja na Zachod http://forum.motocyklistow.pl/MUSZE-WAS-ZD...WAC-t88736.html a szczegolnie US.

Wiasz, Janusz, z Ciebie jest podobno taki wielki patriota (czego wraz dałeś w wątku "wyborczym" http://forum.motocyklistow.pl/index.php?s=...post&p=1057411) więc raczej powinno Cię martwić, że ktoś zakompleksiony pluje na Polskę a nie "zachód". Zdecyduj się.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to wklej chociaz jeden wykazujacy wyzszosc polskich instytucji naukowych nad kanadyjskimi czy chociaz amerykanskimi.

 

 

A na czym konkretnie ta wyższośc miałaby polegać ? Na wyższej liczbie profesorów ? studentów ? Większej ilości badań ? wyższych pensji wykładowców ? wyższych dotacjach ?.... możnaby tak długo

Nie wiem czego chciałbyś dowieść przytaczając takie badania ? Na pewno da się coś dopasować :D

 

Pełno jest publikacji świadczących o wyższości uczelni niemieckich czy angielskich nad amerykańskimi czy kanadyjskimi. ale to oczywista bzdura. I tak wiadomo, że najwyższy poziom w każdej dziecinie reprezentują uczeni radzieccy :icon_rolleyes: Chciałbys trochę publikacji na ten temat ? do końca życia nie zdążyłbyś ich przeczytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym konkretnie ta wyższośc miałaby polegać ? Na wyższej liczbie profesorów ? studentów ? Większej ilości badań ? wyższych pensji wykładowców ? wyższych dotacjach ?.... możnaby tak długo

Nie wiem czego chciałbyś dowieść przytaczając takie badania ? Na pewno da się coś dopasować :notworthy:

 

Pełno jest publikacji świadczących o wyższości uczelni niemieckich czy angielskich nad amerykańskimi czy kanadyjskimi. ale to oczywista bzdura. I tak wiadomo, że najwyższy poziom w każdej dziecinie reprezentują uczeni radzieccy :icon_rolleyes: Chciałbys trochę publikacji na ten temat ? do końca życia nie zdążyłbyś ich przeczytać :notworthy:

 

Chetnie udziele pomocy zagubionej kobiecie nie potrafiacej znalezc prostej i rzetelnej informacji:

 

http://www.timeshighereducation.co.uk/hybr...e=1&navcode=105

 

Jest to jedna z najbardziej uznanych w swiecie obiektywnych list 200 najlepszych uczelni. Warto ta strone przestudiowac.

 

Wyniki byly kalkulowane na podstawie 5-ciu skal o roznych stopniach waznosci (weighting):

 

Najwazniejsze kryterium byly wyniki ankiet w srodowiskach naukowych calego swiata (wlacznie z Polska, Zosiu) ktore byly odpowiedzialne za 50% koncowej oceny.

 

Nastepnym kryterium byl wplyw badan naukowych danej uczelni na rozwoj Nauki Swiata. Mierzono tu stosunek cytowanych publikacji na wydzial (faculty). 20% calkowitej oceny.

 

Ilosc studentow na wydzial - 20%

 

Udzial miedzynarodowej wspolpracy miedzy wydzialami (5% wagi) i ilosci zagranicznych studentow (5% wagi)

 

Czy to cie zadowala Zosiu? jesli nie to przeczytaj dokladnie cytowana 6 paragrafow powyzej strone, zastanow sie i przemysl co chcesz sie jeszcze zapytac, i dopiero wtedy zabierz glos.

 

Jesli chodzi o twoj drugi paragraf to jestem zaintrygowany w najwyzszym stopniu. Tak, bardzo chcialbym zebys podala jakies wiarygodne zrodla lub, jak mowisz, publikacje na ten temat. mnie sie nie udalo ich odszukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy uniwersytetach, warto też zauważyć, że wyróżniająca się grupa polskich studentów bardzo często kontynuuje swoją naukę za granicą. Bywa tak, że już w 3 roku przenoszą się na uczelnie w Stanach czy Wielkiej Brytanii. I nie sądzę, żeby to było spowodowane wyższym poziomem nauczania. Po prostu papier z renomowanych szkół otwiera drogę do lepszej pracy, a ta z kolei do znacznie wyższych zarobków.

Swoją drogą, ujmowanie osiągów profesorów i studentów z wydziałów Uniwersytetu Jagielońskiego, Warszawskiego czy Wrocławskiego jest naprawdę wielce krzywdzące. Niestety (albo stety) werdykty na podanych przez Was rankingach są wyciągane ze składni kilku ocen dotyczących wielu aspektów uniwersyteckiego światka. A wszyscy wiemy, jakie są polskie realia...

 

Tak postscriptum, Janusz, fajna inicjatywa, która daje sporo do myślenia. Nie wiem tylko, skąd w Tobie tyle wrogości do rodzimych uniwerków i zagubionych kobiet. Bo opinia o Mazurach chyba nie była podszyta ironią :D

Edytowane przez czupryna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...