Skocz do zawartości

Dakar 2008 odwołany??


Lovtza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz będzie po bandzie - bo takie mam zdanie.

 

Świat się daje terrorystom od tyłu i jeszcze im wazelinkę podaje, żeby mniej kłopotów mieli. Przecież co oni chcą to robią. Proszę - co sie dzieje na lotniskach, i ile razy reporterzy różnych gazet w różnych państwach udowadniali że można wejść praktycznie na każde lotnisko i bombę podwiesić.

 

Oni nóżką tup! a cały świat "ojej, to już nie tupcie, o, zobaczcie jak się was boimy".

 

Ilość ludzi ginących w zamachach to nic w porównaniu z ludźmi ginącymi w wypadkach, z powodu głupoty, głody, czy dyktatur. Ale świat mui być "politycznie poprawny" i w imię tego terrorystom się nic nie stanie.

 

Jak ich zobaczyli z tego samolotu, to treba było wysłać drugi samolot z bombkami i cześć! Poważnie mówię. A jak się cywilom w okolicy przy okazji dostanie, to po co się pałętali? Co, nie wiedzą co to są terrorysci? A jak im świadmie pomagają, to też im się bomba należy.

 

Ale jest jak jest i Dakaru (i wielu innych rzeczy) nie ma.....

 

Masz całkowitą rację. Niestety przy rozpętywaniu każdej wojny są ofiary po obu stronach, a dla nas życie ma zupełnie inną wartość niż dla nich.

Poza tym mentalność muzułmanów jest taka, że po jakimś czasie prowadzilibyśmy wojnę z całym islamem a nie bandami terrorystów.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ich zobaczyli z tego samolotu, to treba było wysłać drugi samolot z bombkami i cześć! Poważnie mówię. A jak się cywilom w okolicy przy okazji dostanie, to po co się pałętali? Co, nie wiedzą co to są terrorysci? A jak im świadmie pomagają, to też im się bomba należy.

o! terrorysta w centrum miasta! ... a jak się cywilom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie te historyczne relacje na Eurosporcie ..w 94 zwyciężyła Cagiva tylko właśnien ie wiem czy to Elefant, ta z silnikami V twin Ducati... bo mi to chyba na jakieś single wyglądało...93 rok chyba też Cagiva ..wczesniej na mecie były Yamahy XTZ i Hondy zdaje się XLV ..napewno w początkowych edycjach rajdu dominowały BMW GS... może warto pogrzebać w necie i usystematyzować to jakoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc dzien przed startem Dakaru , uprowaadzono , albo zabito 2 turystow w tych okolicach gdzie byl start , moze dlatego tak sie wystraszyli i odwolali impre.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oj chyba raczej nie przejdzie.... dodatkowy koszt transport całego cyrku przz ocean...a przecież znaczna większość startujących w rajdzie to europejczycy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, to ja wolę Paryż-Pekin

http://www.pekingparis.com/

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No poszperałem i znalazłem...klasyfikacja ostateczne w rajdzie od samego początku ...

 

Dakar Rally Winners (Bike Category)

 

#

Rider Race

 

2007

2 Cyril DESPRES (FRA), KTM 690 Rally Lisboa - Dakar

2006

2 Marc COMA (SPA), KTM LC4 660R Lisboa - Dakar

2005

2 Cyril DESPRES (FRA), KTM LC4 660R Barcelona - Dakar

2004

4 Nani ROMA (SPA), KTM LC4 660R Clermont-Ferrand - Dakar

2003

3 Richard SAINCT (FRA), KTM LC4 660R Marseille - Sharm el Sheikh

2002

1 Fabrizio MEONI (ITA), KTM LC8 950R Arras - Madrid - Dakar

2001

3 Fabrizio MEONI (ITA), KTM LC4 660R Paris - Dakar

2000

1 Richard SAINCT (FRA), BMW F650RR Paris - Dakar - Cairo

1999

12 Richard SAINCT (FRA), BMW F650RR Granada - Dakar

1998

1 Stephane PETERHANSEL (FRA), Yamaha YZE850T Paris - Granada - Dakar

1997

1 Stephane PETERHANSEL (FRA), Yamaha YZE850T Dakar - Agades - Dakar

1996

3 Edi ORIOLI (ITA), Yamaha YZE850T Granada - Dakar

1995

4 Stephane PETERHANSEL (FRA), Yamaha YZE850T Granada - Dakar

1994

92 Edi ORIOLI (ITA), Cagiva Elefant 900 Paris - Dakar - Paris

1993

1 Stephane PETERHANSEL (FRA), Yamaha YZE850T Paris - Tanger - Dakar

1992

30 Stephane PETERHANSEL (FRA), Yamaha YZE850T Paris - Sirte - Cape Town

1991

80 Stephane PETERHANSEL (FRA), Yamaha YZE750T Paris - Tripoli - Dakar

1990

92 Edi ORIOLI (ITA), Cagiva Elefant 900 Paris - Tripoli - Dakar

1989

96 Gilles LALAY (FRA), Honda NXR800V Paris - Tunis - Dakar

1988

83 Edi ORIOLI (ITA), Honda NXR800V Paris - Algiers - Dakar

1987

95 Cyril NEVEU (FRA), Honda NXR750V Paris - Algiers - Dakar

1986

95 Cyril NEVEU (FRA), Honda NXR750V Paris - Algiers - Dakar

1985

101 Gaston RAHIER (BEL), BMW GS980R Paris - Algiers - Dakar

1984

101 Gaston RAHIER (BEL), BMW GS980R Paris - Algiers - Dakar

1983

100 Hubert AURIOL (FRA), BMW GS980R Paris - Algiers - Dakar

1982

95 Cyril NEVEU (FRA), Honda XR550 Paris - Algiers - Dakar

1981

100 Hubert AURIOL (FRA), BMW GS800R Paris - Algiers - Dakar

1980

50 Cyril NEVEU (FRA), Yamaha XT500 Paris - Algiers - Dakar

1979

12 Cyril NEVEU (FRA), Yamaha XT500 Paris - Algiers - Dakar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoc dzien przed startem Dakaru , uprowaadzono , albo zabito 2 turystow w tych okolicach gdzie byl start , moze dlatego tak sie wystraszyli i odwolali impre.

Może przed napisaniem czegokolwiek lepiej jest się upewnić co do pewnych informacji?

 

24 grudnia w Mauretanii zostało zamordowanych 4 francuskich turystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Coś mi się wydaje, że bez wjechania na kontynent azjatycki nowa impreza nie ma szans urosnąć do rangi Dakaru. Jazdy po Węgrzech i Rumuni ( nie odbieram tym krajom uroku ) przy ich powierzchni jest jakimś nieporozumieniem.

Pożyjemy zobaczymy. Pewnie zrobi się jeszcze większa komercja.

Pees. Czy możecie mi powiedzieć czy w ostatnich edycjach Dakaru była przyznawana nagroda "Team Spirit" (nie ten do picia :P ). Kiedyś chyba taakie coś było przyznawane i bardzo cenione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...