Skocz do zawartości

Ładowanie akumulatora w biegu jałowym (FZ6)


Peet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak dla wyjasnienia. Ladujac akumulator prostownikiem o regulowanym natezeniu pradu mozemy go ladowac pradem 0,5A badz 5A przy napieciu niezmiennym powiedzmy 13,5V Zatem napiecie nie swiadczy o tym jakim pradem pradem ladowany jest akumulator. Na niskich obrotach moze to byc prad 0,2A na optymalnych 3-5A

 

To niestety nie jest tak. Wartosc pradu w kazdym obwodzie jest funkcja napiecia i rezystancji. Przy ladowaniu akumulatora prad wynika z przylozonego napiecia (dokladniej roznicy napiecia przylozonego i napiecie samego akumulatora) i rezystancji wewnetrznej aku. Przy ladowaniu stalym napieciem, prad zmniejsza sie wlasnie dzieki wzrastajacemu napieciu akumulatora.

Jesli masz ladowarke z regulacja pradu ladowania to wlasnie ta ladowarka automatycznie dobiera i reguluje napiecie ladowania tak aby uzyskac zadana wartosc pradu. Mozesz to latwo doswiadczalnie sprawdzic podlaczajac woltomierz i zmieniajac wartosc pradu ladowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, jednak prad ladowania wynika z wydajnosci transformatora prostownika lub uzwojenia alternatora. To o czym napisales i co jest prawda wynikajaca z prawa Ohma dotyczy waskiego zakresu regulacji...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej w tym temacie - może ktoś wytłumaczyć jak w FZ6 rocznik 2006 wyjąć akumulator i go naładować. Jeszcze tego nie robiłem w tym moto i nie wiem.

 

 

Niestety w FZ6 trzeba unieść bak. Trenowaliśmy wyjęcie aku w moto mojego kumpla miesiąc temu.

 

Krótki przepis jak to zrobić:

Odkręcasz oba boczne plastiki-owiewki. W ten sposób masz łatwy dostęp do śrub, którymi jest przykręcony bak do ramy od strony kierownicy. Odkręcasz bak, unosisz go, podpierasz czymś stabilnym aby ci nie przygniotło kończyn górnych jak będziesz odpinał baterię. W ten sposób dostęp do wymontowania aku gotowy. Powodzenia w majsterkowaniu :icon_mrgreen:

Edytowane przez tomba7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja szukalem na allegro i w okolicznych sklepach/serwisach, jak wiesz gdzie mozna kupic to daj namair bo kumpel szuka a ja dopeiro bede w wakacje w niemcowni i bede mogl mu kupic

z gory dzieki

 

a w sumie 200 zl to na kilka lat wydatek niewielki, a masz pozadny spzret

 

 

 

Tu masz linki gdzie to cudenko mozna zakupic w Polsce: http://www.moto-bikers.pl/akcesoria,opis,8.html

 

http://holan.pl/pl/product/164/293/996/Optimate_III

 

http://www.emotos.pl/index.php?p622,ladowa...-optimate-iiisp

Edytowane przez farkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...