Skocz do zawartości

Słuchawki Bluetooth do Pocket GPS


Rekomendowane odpowiedzi

Jak szukacie taniego rozwiązania słuchawki bluetooth to tu jest rozwiązanie:

http://www.allegro.pl/item351208004__c_slu...orola_kask.html

 

Kupiłem to miesiac temu i działa z moją Nokią, i z nawigacją w palmtopie (niestety nie z tym i tym naraz)

Pozdrawiam

 

Probowales moze palmtopa uruchomic jako zestaw glosnomowiacy dla telefonu, i do palmtopa podpieta ta sluchawka jako zestaw naglowny?

Na pewno tak sie da w roznych PNA typu Zumo, TomTom czy MIO c720, nie wiem jakiego palma uzywasz? moze jest jakis program do palma?

 

Z drugiej beczki pytanie - czy sluchawka jest dostosowana do kaskow w tym sensie ze wycina szumy z mikrofonu i automatycznie reguluje glosnosc?

Edytowane przez smoq73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taka cenę? W życiu! Najprostszy mikrofon różnicowy kosztuje 80 zł, a rozwiązania cyfrowe są jeszcze droższe....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie taniego rozwiązania słuchawki bluetooth to tu jest rozwiązanie:

http://www.allegro.pl/item351208004__c_slu...orola_kask.html

 

Kupiłem to miesiac temu i działa z moją Nokią, i z nawigacją w palmtopie (niestety nie z tym i tym naraz)

Pozdrawiam

 

ehoo w jakim kasku jeździsz?

Chodzi mi oto czy słuchawka za bardzo nie uciska ucha?

Cena za Cardo Scala faktycznie trochę duża, może trzeba poczekać to za pół roku-rok będzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehoo w jakim kasku jeździsz?

Chodzi mi oto czy słuchawka za bardzo nie uciska ucha?

Cena za Cardo Scala faktycznie trochę duża, może trzeba poczekać to za pół roku-rok będzie taniej.

 

Mam kask Shoei Multitec. Słuchawka to ta mniejsza część (jak typowa słuchawka do mp3 wkładana do ucha), więc nie ma problemów. Mikrofon to ta większa część (patrz zdjęcie w linku do aukcji), którą jest połączona kablem ze słuchawką. Ma ona klips do przypinania, a ja ją po prostu kładę na siatkę pod brodą chroniącą przed podwiewaniem.

 

Ktoś inny pytał:

"Z drugiej beczki pytanie - czy sluchawka jest dostosowana do kaskow w tym sensie ze wycina szumy z mikrofonu i automatycznie reguluje glosnosc?"

Automatycznie nie reguluje, ale jakośc rozmów jest do OK - tzn. słyszę bardzo dobrze a osoby mnie też, chociaż czasami każą mówić głośniej. Dla mnie to rozwiązanie jak na jego bardzo niskącenę jest więcej niż zadowalające.

 

 

Ta sama osoba pytała o palma, którego używam. Jest oto Acer N50.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehoo w jakim kasku jeździsz?

Chodzi mi oto czy słuchawka za bardzo nie uciska ucha?

Cena za Cardo Scala faktycznie trochę duża, może trzeba poczekać to za pół roku-rok będzie taniej.

Może o 20zł. Ten sprzęt tak nie tanieje jak telewizory LCD czy inne odtwarzacze DVD.

Ten sprzęt jest kierowany do ludzi zamożniejszych dlatego tyle toto kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam !

 

Wczoraj po raz pierwszy testowałem nawigację GPS w motocyklu. Spisywała się świetnie. Ale chodzi mi o dźwiek lektora. Do 60 km/h słychac bez problemu w zamkniętym kasku. Niestety przy wyzszych predkosciach za duzo szumów i nic nie słychać. Próbowałem słuchawki z MP4 . Hmm problem jest w tym, że uszy po prostu bolą, bo one są wystające i na dłuższe trasy odpadają... Słychac za to rewelacyjnie. Myślałem nad słuchawkami douszynymi, np. z Creative za 50 zł na Allegro.pl , nie powinny komplikować sprawy z bolącymi uszami, bo nie są wystające, tylko są w uszach. Kolega ma takie i jak słuchałem w nich muzyiki, to praktycznie nic nie słyszałem, albo nie umiem słuchac muzyki w takich słuchawkach , albo mam za duże ucho albo nie wiem już co, ale mało tej muzyki słyszałem. Kolejna myśl to słuchawki do wbudowania do kasku, takie małe jakby głośniczki. Szukałem na Allegro, ale są całe zestawy do bezprzewodowego porozumiewania się z innym użytkownikiem i równiez do wbudowania do kasku. Niestety mikrofon + słuchawki + cały ten zestaw i koszta jakis 600 zł mi nie odpowiada, bo ja chce same słuchawki, a nie Intercom... Możecie mi doradzic gdzie mógłbym kupić takie słuchawki do wbudowania do kasku w miare przystępnej cenie ? Hmm a może są bezprzewodowe ? To by mnie interesowało najbardziej. A jeśli już przewodowe, to najlepiej z dość długim kablem. Na Allegro samych słuchawek nie znalazłem, tylko całe intercomy ... :icon_razz:

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś kupić takie douszne. Sam w takich jeżdżę i muzykę bardzo dobrze słychać (oczywiście do pewnych prędkości ;)). Dobre słuchawki (np. creative'a) mają wymienne końcówki i możesz sobie je dosyć dokładnie dopasować do rozmiaru ucha.

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Scala Rider Teamset Bluetooth Motorcycle Intercom, też do navi, jak dojda dam znać.

Mozna kupic dużo tańsze ale na kablu, bardzo płaski głośnik mocowany na rzepa w kasku, jak sie sprawuje nie wiem, widziaałem tylko że jest cos takiego, nawet z mikrofonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sluchawki jak mowi kolega wyzej sam posiadam...

Nie w tym celu co Ty, lecz do samego sluchania muzyki...

Sluchawki creativa sa tanie i sa w ksztalcie takiego grzybka, zasysaja ucho, nie moge znalezc aukcji na allegro tych sluchawek, ale dalem ze nie cos kolo 15 zl.

poszukaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foks dokładnie takie same ma mój kolega. Kompletnie nie umiem znaleść normalnego dźwieku w tych słuchawkach ... Próbowałem kilka razy, za każdym albo słyszałem huk za głosny, bez bassów wogole (a on twierdzil ze bassy są na full) albo nie słyszałem wogole nic.. Probowałem dopasowac na różne sposoby... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...