Skocz do zawartości

Przewodu hamulcowe-gdzie kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem przed chwila do PTM, do mojego draga koszt przewodu w oplocie z otulina i chromowanymi koncowkami/srobami to 182zł, w Helu 179zł z koncowkami ze stali nierdzewnej, wiec roznica w cenie bardzo mala...

dlatego mysle ze lepiej bedzie zamowic w PTM, ide tylko pomierzyc dokladnie jaka dlugosc ma przewod.

 

 

 

P.S. Bedzie jakas roznica pomiedzy koncowkami z nierdzewki a ze stali chromowanej?

Edytowane przez LukaszXVS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
latego mysle ze lepiej bedzie zamowic w PTM, ide tylko pomierzyc dokladnie jaka dlugosc ma przewod.

W przypadku Goodridg'ów z PTM nic nie mierzysz. Podajesz tylko model i rocznik motocykla - pod niego dostajesz komplet momtażowy, czyli zarówno przewody o odpowiedniej długości jak i końcówki zagięte pod odpowiednim kątem.

Nikomu nie doradzam samodzielnego mierzenia, a już zupełnie odradzam samodzielne doginanie końcówek!

pzdr

 

P.S. Bedzie jakas roznica pomiedzy koncowkami z nierdzewki a ze stali chromowanej?

 

wizualna raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, zajrzalem do sklepu scigacz.pl i znalazlem w nim ten przewod nawet taniej niz bezposrednio w PTM, cena w scigaczu to 162zł, w PTM 182zł... http://sklep.scigacz.pl/przewod-oplocie-st...facturers_id=12

 

 

 

Cytat

P.S. Bedzie jakas roznica pomiedzy koncowkami z nierdzewki a ze stali chromowanej?

 

 

wizualna raczej.

 

to dlaczego roznica cen pomiedzy nierdzewka a chromem jest taka duza? http://sklep.scigacz.pl/przewod-oplocie-st...facturers_id=12

 

chrom=145+17zł otulina

 

nierdzewka=239+14zł otulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierdzewka to:

 

1. droższy materiał

2. trudniejsza obróbka

3. większa trwałość

 

do tego dochodzą prawa handlu (detalicznego w szczególności).

 

 

czyli co radzicie? kupowac z koncowka chromowana na scigacz.pl za 162zł czy z koncowka z nierdzewki z HEL'a za 179zł? Bo ten goodridge z nierdzewka troche drogo...253zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszXVS: Bierz przewody Hel'a z nierdzewką - a mówie że nie będziesz żałował :)

 

Dominik Szymański: W przewodach Hel'a także podaje się tylko dane motocykla, no chyba że ktoś kombinuje z poprowadzeniem przewodu inaczej to podaje własne wymiary.. ale uwieżcie, nie radziłbym :P

 

 

Końcówki przewodów nie mają aż takiego znaczenia, ewentualnie jak moto trzymane jest cały rok pod gołym niebem lub w pomieszczeniach nieogrzewanych o temp. poniżej 0'C to wtedy owszem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też wezmę te przewody Hella w oplocie. Mam w jednym koniu kilkuletnie zwykłe gumowe kondony i tak i tak muszę je wymienić więc sprawdzę te Helle. Wezmę z końcówkami z nierdzewki bo to inwestycja na dłużej. Powinno być lepiej :P

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamowilem Hella :lalag: :lalag: Mam nadzieje ze dojdzie zaniedlugo bo odwilz idzie i mozna co nieco porobic w warsztacie :buttrock: :buttrock: a tymczasem ide zamontowac filtr powietrza K&N bo dzis do mnie doszedl :biggrin: :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bez tyłu!!! Przecież pisałem...

pzdr

 

A tam w morde już się pogubiłem. Jak ktos będzie zaintersowany, proszę o PW, wyślę zapytanie do PTM, będę wiedział ile dla mnie taki komplet kosztuje (mam tam zniżki).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja wysłałem mejla do Hela z zapytaniem o przewody do VFR,za cały komplet,2 na przod i 1 na tył chcca 390 zeta,m mejlu podali odrazu długosc przewodów i kat nachylenia koncówki,jak uzbieram kase to sobie zamówie bo mam jeszcze orginały w swojej VFR a jest z 90 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja troche oderwe od tematu. Okres uzywalnosci przewodow to jezeli sie nie myle to ok.5 lat. A jak to sprawdzic? Czy na przewodach podobnie jak na oponach zaznaczona jest w jakis sposob data produkcji? Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...