Skocz do zawartości

Odświeżanie japońskiego klasyka :)


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj widziałem, w cipkę XS. Lagi tylko wypoleruj i będzie ślicznie. Chciałem kiedyś XS kupić, tylko na DOHC mnie nie było stać parę lat temu :) Śliczny klasyk

 

DOHC miały ładne silniki ale wyglądają niesamowicie kulawo. Lampa zje*ana z CBX, podobnie nieudana reszta.

 

A co do lag, miałem to zrobić jakiś czas temu, ale ciężko pozbawić organizm 3 dni jazdy. Myślę, że na zimę dam radę...

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Małe pytanko do Adama M., ponieważ PW nie działa. Czy miałbyś możliwość znaleźć w Kanadzie elektroniczny zestaw (komplet) do GS 400? W Polsce tego nie dostanę a ten przyspieszacz już się zużył i nie nadaje do naprawy.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze to, ale dopiero jutro bo dzis swieta rodzinne "Thanksgiving", indyk na obiad i duzo z tym roboty.

Sprawdze rowniez czy nie taniej bedzie kupic oryginalny przyspieszacz.

Prawdopodobnie najtansza Dyna bedzie pasowala do twego GS, czyli jakies 300 - 350 zl.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam rozmawiałem już z Greedo i on używa tego motocykla codziennie a poszczególne elementy zapłonu są już bardzo zmęczone. Myślę że zastosowanie Dyna to jedyne logiczne rozwiązanie.

W niedalekiej przyszłości może szukać nowego mechanicznego przyspieszacza i nowych przerywaczy zapłonu aby w każdej chwili powrócić do oryginału. Silnik tego typu z zapłonem Dyna ma bardzo łatwy rozruch i w ten sposób nie przeciąża rozrusznika a cylindry pracują równomiernie bez konieczności comiesięcznego sprawdzania przerw na przerywaczach i żmudnego synchronizowania pomiędzy obydwoma kąta otwarcia styków.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to będzie odpowiedni temat - mógłby ktoś podesłać zdjęcie mechanizmu zamknięcia kanapy w jakimś klasyku ? Coś się u mnie ułamało, tylko nie mam pojęcia co to może być; trochę wnerwiające ciągłe spinanie kanapy na opaski zaciskowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to będzie odpowiedni temat - mógłby ktoś podesłać zdjęcie mechanizmu zamknięcia kanapy w jakimś klasyku ? Coś się u mnie ułamało, tylko nie mam pojęcia co to może być; trochę wnerwiające ciągłe spinanie kanapy na opaski zaciskowe...

Poczytaj kolego w "przyklejonych" temat napisany przez Pawła i napisz jeszcze raz poprawnie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek i Adam, ja szukałem też tego zapłonu ale gość z Australii do którego pisałem nie wie kiedy to wyprodukują znowu. A niestety problem jest taki że wolnych obrotów nie mogę ustawić - w świetle lampy stroboskopowej znaki drgają i ciężko to wyregulować. Wolałbym to zrobić raz a porządnie, dlatego będę wdzięczny jeśli pomożesz mi zdobyć taki zapłon.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to wyszedl zonk z tym modulem - wersja do twego 2 cylindrowca kosztuje 2 x tyle co wersja 4 cylindrowa, czyli 220 funtow w Dynoteku, a nie 109.

W dodatku tania Dyna S korzysta z twego wlasnego przyspieszacza odsrodkowego, ktory chyba w twoim przypadku jest wyjundany, czy nie tak ?

Pozniejszy zaplon tyrystorowy Suzuki z pozniejszych rocznikow GS 400, rowniez korzystal z mechanicznego przyspieszacza.

Chyba jeszcze musze troche popytac i pogrzebac w necie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, ale troche to potrwa to juz wszystko starocie i ciezko cos wyszukac.

Poza tym ja mam sporo roboty w ciagu dnia, w nocy moge popisac na forum ale przejazdzki po sklepach nie zalatwie ;)

Mozna bez zadnego problemu kupic pelen uklad Dyny ale sa one b.drogie.

Swoja droga jak dziala twoj silnik, zaplon co 180 stopni, czyli jak jeden tlok w gorze to drugi w dole ?

Bo mysle ze moze byloby mozna zamowic uklad z Promoto, co kosztuje 240 zl i dziala.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...