Skocz do zawartości

DYFUZOR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sezonowym crossowaniu i zaliczeniu kilku gleb pogniotłem sobie w CRce dyfuzor i mam takie pytanko. Czy jest jakiś sposób na wyprostowanie wgnieceń w dyfuzorze :icon_razz:

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam równiez pytanie odnoszące sie do dyfuzora. Otóż mój znajomy kupił sobie ktm'a exc 125 i zauważył ze gdy silnik sie zagrzeje to mu z dyfuzora jakby "ulatniało" sie gorące "powietrze (spaliny)" czy ma to jakiś zły wpływ na jazdę i osiągi motocyklu ?

Edytowane przez Minoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po sezonowym crossowaniu i zaliczeniu kilku gleb pogniotłem sobie w CRce dyfuzor i mam takie pytanko. Czy jest jakiś sposób na wyprostowanie wgnieceń w dyfuzorze :icon_razz:

 

Jest na to sposob, mi ojciec robil tak ze z jednej strony zatykal korkiem, z drugiej strony nabijal powietrze i ogrzewal wgniecone miejsca palnikiem. Tylko trzeba uważać bo może go rozsadzic gdyz w srodku mogą być niespalone resztki :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na to sposob, mi ojciec robil tak ze z jednej strony zatykal korkiem, z drugiej strony nabijal powietrze i ogrzewal wgniecone miejsca palnikiem. Tylko trzeba uważać bo może go rozsadzic gdyz w srodku mogą być niespalone resztki :biggrin:

to jest ogolnie stosowana metoda :biggrin: i w zasadzie chyba jedyna skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przed karnawałowy czas polecam wypróbować metode saperską. Zatkać dobrze dyfuzor z obu stron wcześniej wrzucając jakimś cudem petarde i spier.... co sił , metoda ta teoretycznie powinna rozwiązać problem wgnieceń w dyfuzorze, chyba że wgniecenia zostaną nie naruszone a zatyczka dyfuzora utkwi nam w pośladkach. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalej go wodą i jak dobrze przymrozi to wystaw na noc za okno. Rano będzie jak nowy :clap:

hehehe :flesje: Widze ze wszystkim humory dopisują :buttrock: podoba mi sie pomysłowość :flesje: w sumie bardzo Ciekawe czy zadziało by to z wodą i mrozem :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :D Widze ze wszystkim humory dopisują ;) podoba mi sie pomysłowość :) w sumie bardzo Ciekawe czy zadziało by to z wodą i mrozem :wink:

Jasne ze zadziala, zero problemow z wgnieceniami, teraz tylko spawarka, zeby moc go pospawac, po tym jak go rozj**bie od tego :D

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przed karnawałowy czas polecam wypróbować metode saperską. Zatkać dobrze dyfuzor z obu stron wcześniej wrzucając jakimś cudem petarde i spier.... co sił , metoda ta teoretycznie powinna rozwiązać problem wgnieceń w dyfuzorze, chyba że wgniecenia zostaną nie naruszone a zatyczka dyfuzora utkwi nam w pośladkach. Dziękuje.

 

Jak to przeczytałem to przypomniały mi się zabawy z puszką i kostką karbidu. :icon_razz: :biggrin:

 

1l.Puszka od farby robiło się dziurke w dnie puszki wrzucaliśmy małą kostke karbidu do środka i plułem na nią szubko zatykałem wieczko i przytrzymywałem nogą puszke odpalałem zapałke i tam gdzie dziurka w dnie była ją przytykałem i BUUUMMMMM :icon_mrgreen:

 

Spróbowałbym tak z dyfuzorem ale w tych czasach ciężko o karbid :icon_razz:

Edytowane przez siwydr

W uszach szum w oczach łzy na liczniku tylko 3

 

http://www.bikepics.com/members/siwydr/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...